"Testiranje" v sistemu ZARE, kršitve in globa

Razprave in objave o aktivnosti radioamaterjev ob nesrečah in nevarnostih

Moderatorji: S56ZM, s56g, S56CT

Re: "Testiranje" v sistemu ZARE, kršitve in globa

OdgovorNapisal/-a S58T » 12 Maj 2015, 11:21

Marko, ki bi ga nekateri kar linčali, si vseeno zasluži malo dodatnega komentarja.
Najbrž voznik avtobusa, ki je Markota z vzvratnim ogledalom na postaji mestnega prometa zadel v glavo, ni bil deležen takšne pozornosti.
V dogajanja v našem hobiju sem precej vpet in sem nehote že od začetka spremljal Markotovo zgodbo.
To, da mu je bila v enem izmed Radioklubov omogočena prisotnost na tečaju in nato pridobitev licence, me je razveselilo.

Stanje neke družbe in države se meri tudi po toleranci do ljudi oziroma stigmatiziranih skupin ljudi, ki so se v življenju v nekem momentu razšli s srečo.

Po opravljenem izpitu in pridobljeni licenci se je Marko začel pojavljati na UKV frekvencah. Pa mu je kmalu začelo zmanjkovati tolerantnih sogovornikov in je začel skakati čez frekvenčni plot.

Kakšen je bil epilog, ste nekateri večkrat z veseljem prebrali. Poštena starša sta račun poravnala.

Menim, da bi Marko po opravljenem izpitu potreboval malo daljše mentorstvo, sogovorniki pa bi morali biti seznanjeni s posebnostjo primera. Nenazadnje je bil to prva taka izkušnja v združenju radioamaterjev.

Na podlagi Radijskega dovoljenja je Marko nabavljal postaje pri Uscomu, Kron Telekomu in pri Kenlabu, pa še precej dodatnih po oglasih na Lei in Bolhi. Motorole, Baofengi, Vauxuni, kar pisano zbirko. Marko je postaje uspel programirati sam,
po tem dogodku pa so bile postaje vseh dobaviteljev spremenjene za delo samo na radioamaterskih področjih, kjer ima Marko veljavno licenco.

Kot mi je poznano, je Marko na radioamaterskih frekvencah komuniciral vljudno, ni povzročal motenj, se ni spuščal v komentiranja in monologe. Skratka, zveze je vzpostavljal, kot se je naučil na tečaju.

Najbrž si težko predstavjamo, vendar je po besedah njegovih staršev radioamatersko operatorstvo za Markota najpomembnejša stvar v njegovem življenju, ki je bilo ne po njegovi želji prestavljeno na stranski tir.
Zato apeliram na našo organizacijo ZRS, na Radioklub, ki mu je omogočil pridobitev licence in na okoliške radioamaterje operatorje, omogočimo in usmerjajmo Markota v kvalitetno uporabo dovoljenih frekvenc našega čudovitega hobija.

Miro S58T
S58T
 
Prispevkov: 238
Pridružen: 15 Apr 2007, 09:38
Kraj: Ljubljana Črnuče

Prejšnja

Vrni se na ARON

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov