Domača strana na LEA

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a s51qn » 29 Jan 2002, 23:19

Samo eno vpraąanje. V S53DRM smo se odločili, da bi tudi mi imeli domačo stran, pa me zanima, kako jo je moč postaviti na LEI.

73 Tom
s51qn
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 Nov 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 30 Jan 2002, 08:53

Zivjo
Preberi na spodnejm naslovu, ce bos imel se kaksno vprasanje pa le na plan..
http://lea.hamradio.si/FAQ/FAQ.html
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s51qn » 30 Jan 2002, 22:51

Najlepša hvala. Bomo poskušali zadevi izpeljati. Če bodo pa težave, se pa slišimo.

73 Tomaž
s51qn
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 Nov 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 13 Avg 2002, 14:04

Se jaz pi uprasal podobno:

rad bi si postavil osebno internet stran na LEA serverju kaj moram storiti oziroma cez koliko birokracije se morm prebiti glede na to da se nisem uporabnik pocket radia???
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

Zivjo

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 17 Avg 2002, 16:10

Ne kaj prevec ce si radioamater.
Ce se nimas email accounta na LEI meni posljes mail pa ti ga naredim, v primeru ce si radioamater

Lp s56wmn
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

Re: Zivjo

OdgovorNapisal/-a S58F » 20 Jun 2003, 12:05

Živjo.. :wink:

Tudi sam bi zelo rad postavil mojo stran na "Leo" toda kar se tiče WEB Designa..sem "lajk"- :oops: :cry:

Preveč komplicirano za nekoga ki ni še delal z PostScripti in FTP strežniki.. :oops:
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 20 Jun 2003, 14:49

Stran grafično skupaj postavit ni problem, zdaj vsi WEB programi delujejo podobno kot WORD pišeš besedilo oblikuješ ozadje oblikuješ pisavo itd..
Če znaš word pol tut to kmau obvladaš vsaj za postavitev pol ko pa postajaš zahtevn se pa zadeve zakomplicirajo!

PS:
Jaz uporablam NAMO WEB EDITOR 5.
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

Re: Zivjo

OdgovorNapisal/-a S54U » 20 Jun 2003, 17:50

S57LWE-ERIK napisal/-a:Živjo.. :wink:

Tudi sam bi zelo rad postavil mojo stran na "Leo" toda kar se tiče WEB Designa..sem "lajk"- :oops: :cry:

Preveč komplicirano za nekoga ki ni še delal z PostScripti in FTP strežniki.. :oops:


Hi

Če nisi zahteven, se da nekaj osnove narediti tudi v WORD-u!
Ko hočes shraniti narejeno izbereš SAVE AS -> WEB PAGE in ti jo shrani v HTML obliki!
Res pa je, da ne zna vsega pretvoriti v HTML!!!

SREČNO
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Rudi » 21 Jun 2003, 09:10

Ampak kdor ima Word ima skoraj zanesljivo tudi Front Page. Jaz htmlje delam z njim. Za začetek je pa tudi Word dober. Se da marsikaj narediti, pa tudi preprosto in lepo je lahko.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 28 Jul 2003, 00:13

S51BR napisal/-a:Ampak kdor ima Word ima skoraj zanesljivo tudi Front Page. Jaz htmlje delam z njim. Za začetek je pa tudi Word dober. Se da marsikaj narediti, pa tudi preprosto in lepo je lahko.


Aha, razen, da Word tako zaserje html kodo, da je tudi s cisterno ne očistiš, HI!

Je en kup free programčkov, sam pa poleg ročnega pisanja in popravljanja uporabljam kar FrontPage (evo ena za pokušino, kaj se da s Front Page narediti http://www.avtomatika.com/Sipronika/). Ja no, za malce bolj profi izgled pa prav pride tudi Dreamviewer (urejevalnik), pa Flash (vektorske in bitne animacije), pa še kakšen Photoshop z ImageReady (za animirane gif-e) itd.

P.S.: Mislim, da se Front Page Express dobi poleg operacijskega sistema Windows!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a Rudi » 29 Jul 2003, 20:04

s57tda napisal/-a:
S51BR napisal/-a:Ampak kdor ima Word ima skoraj zanesljivo tudi Front Page. Jaz htmlje delam z njim. Za začetek je pa tudi Word dober. Se da marsikaj narediti, pa tudi preprosto in lepo je lahko.


P.S.: Mislim, da se Front Page Express dobi poleg operacijskega sistema Windows!

Ne bo držalo. Front Page je v okviru paket Office Profesional, v slovenski verziji paketa ga ni.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 29 Jul 2003, 20:12

S51BR napisal/-a:
s57tda napisal/-a:
S51BR napisal/-a:Ampak kdor ima Word ima skoraj zanesljivo tudi Front Page. Jaz htmlje delam z njim. Za začetek je pa tudi Word dober. Se da marsikaj narediti, pa tudi preprosto in lepo je lahko.


P.S.: Mislim, da se Front Page Express dobi poleg operacijskega sistema Windows!

Ne bo držalo. Front Page je v okviru paket Office Profesional, v slovenski verziji paketa ga ni.


Ne vem. Mi smo ga kupili posebej. Mislim pa, da je v Windowsih Front Page Express, podobno kotg Outlook Express. Vsaj v Winsih 98 je tako bilo...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57wos » 29 Jul 2003, 23:24

Zdravo ...

Ja..od Win98 dalje pa ni vec prisoten, in ga je potrebno "kupiti" posebej .. :lol:

Lp.
Srecko
S57WOS
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 19 Nov 2003, 19:04

s57tda napisal/-a:
S51BR napisal/-a:Ampak kdor ima Word ima skoraj zanesljivo tudi Front Page. Jaz htmlje delam z njim. Za začetek je pa tudi Word dober. Se da marsikaj narediti, pa tudi preprosto in lepo je lahko.


Aha, razen, da Word tako zaserje html kodo, da je tudi s cisterno ne očistiš, HI!

Je en kup free programčkov, sam pa poleg ročnega pisanja in popravljanja uporabljam kar FrontPage (evo ena za pokušino, kaj se da s Front Page narediti http://www.avtomatika.com/Sipronika/). Ja no, za malce bolj profi izgled pa prav pride tudi Dreamviewer (urejevalnik), pa Flash (vektorske in bitne animacije), pa še kakšen Photoshop z ImageReady (za animirane gif-e) itd.

P.S.: Mislim, da se Front Page Express dobi poleg operacijskega sistema Windows!



Tole: Not Found
The requested URL /Sipronika/ was not found on this server.

ti jaz naredim v vsaki beležki!! :o :o :o
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a s55z » 20 Nov 2003, 08:16

S57NAZ napisal/-a:
s57tda napisal/-a:
S51BR napisal/-a:Ampak kdor ima Word ima skoraj zanesljivo tudi Front Page. Jaz htmlje delam z njim. Za začetek je pa tudi Word dober. Se da marsikaj narediti, pa tudi preprosto in lepo je lahko.


Aha, razen, da Word tako zaserje html kodo, da je tudi s cisterno ne očistiš, HI!

Je en kup free programčkov, sam pa poleg ročnega pisanja in popravljanja uporabljam kar FrontPage (evo ena za pokušino, kaj se da s Front Page narediti http://www.avtomatika.com/Sipronika/). Ja no, za malce bolj profi izgled pa prav pride tudi Dreamviewer (urejevalnik), pa Flash (vektorske in bitne animacije), pa še kakšen Photoshop z ImageReady (za animirane gif-e) itd.

P.S.: Mislim, da se Front Page Express dobi poleg operacijskega sistema Windows!



Tole: Not Found
The requested URL /Sipronika/ was not found on this server.

ti jaz naredim v vsaki beležki!! :o :o :o


Kako že pravi stari japonski pregovor? Pozno stiže Marko na Kosovo ravno! HI!

Torej zadevo raje poglej na www.sipronika.si/new ker smo testno zadevo pred kratkim umaknili. Sami so stran sicer malce drugače predelali (druge slike in ukinili so pozicioniranje in dimenzioniranje) in mi ni všeč, vidi pa se...
No tale del je še skoraj originalen ( http://www.sipronika.si/new/GER/index.htm ) .
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB


Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov