[SPAM]

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

[SPAM]

OdgovorNapisal/-a s57aw » 07 Avg 2007, 20:01

A se res ne da odstraniti te nadlezne oznake [SPAM] v zadevi - subject na vseh sprejetih mailih preko hamradio.si?

Res je, da je spama veliko - vendar ta oznaka prav nic ne pomaga, predvsem pa vnasa zmedo pri reply ipd.

73 Robi, S57AW
s57aw
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00

Re: [SPAM]

OdgovorNapisal/-a S57XX » 08 Avg 2007, 12:10

s57aw napisal/-a:A se res ne da odstraniti te nadlezne oznake [SPAM] v zadevi - subject na vseh sprejetih mailih preko hamradio.si?

Res je, da je spama veliko - vendar ta oznaka prav nic ne pomaga, predvsem pa vnasa zmedo pri reply ipd.

73 Robi, S57AW


Robi, na to sem tudi sam opozarjal pred časom, ko so [SPAM] filter uvedli - brez uspeha. Nisem dobil niti odgovora, če ta filter dejansko kaj filtrira (dejanski SPAM še vedno prihaja) ali samo vsakemu sporočilu prilepi [SPAM]

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56oa » 08 Avg 2007, 21:39

Prilepi samo to etiketo v Subject sporočila. Ker prej je reč mejle brisala. Seveda tudi tiste legitimne, ki jih je imela za spam. ;)

Zategadelj, če se je že kdo lotil lovljenja spam sporočil, je bolje, da jih tako "etiketira", sami uporabniki, pa si lahko uredijo v svojem email klientu, kaj bodo s takšnimi sporočili počeli. To je neprimerno bolje od tega, da tudi legitimna elektronska sporočila letijo k vragu. Noben anti spam filter namreč ni 100%.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: [SPAM]

OdgovorNapisal/-a S50U » 09 Avg 2007, 15:44

s57aw napisal/-a:Res je, da je spama veliko - vendar ta oznaka prav nic ne pomaga, predvsem pa vnasa zmedo pri reply ipd.


Robi vem da veš ...pa vseeno. Zastojnkarski GMAIL ima zelo dober SPAM filter, veljalo bi razmišljati v to smer namreč na LEA je SPAM zakleta sysop tema. :roll:

CUL Danilo, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a s55z » 09 Avg 2007, 18:54

Ma, saj smo Metodu že trobili, da je to odveč. Ampak....
Mene osebno moti oznaka SPAM na sporočilih na katera sem se naročil, zanimivo pa je, da značke ne prilepi vsem ampak kar nekako naključno. Poleg tega pa spam filter še obremenjuje že tako počasno mašino.

Skratka nič resnega nimam preko lea poštnega strežnika. Si tudi ne upam, ker nikoli ne veš, kam bo letelo sporočilo ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: [SPAM]

OdgovorNapisal/-a s57aw » 09 Avg 2007, 19:42

S50U napisal/-a:
s57aw napisal/-a:Res je, da je spama veliko - vendar ta oznaka prav nic ne pomaga, predvsem pa vnasa zmedo pri reply ipd.


Robi vem da veš ...pa vseeno. Zastojnkarski GMAIL ima zelo dober SPAM filter, veljalo bi razmišljati v to smer namreč na LEA je SPAM zakleta sysop tema. :roll:

CUL Danilo, S50U


Ja, Danilo... saj tudi jaz nimam nic resnega na lea pošti, vendar me pač to moti - SPAM etiketa (ni na vseh), sploh ker ne služi nobenemu namenu. GMAIL tudi uporabljam in je OK ter veliko bolj zanesljiv z UFB SPAM filtrom.

Pač samo predlagam, da se to odpravi, čeprav sem videl, da je o tem ze bila debata - rešitve pa ne.

73 Robi, S57AW
s57aw
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00

Re: [SPAM]

OdgovorNapisal/-a s57j » 10 Avg 2007, 22:04

s57aw napisal/-a:Res je, da je spama veliko - vendar ta oznaka prav nic ne pomaga, predvsem pa vnasa zmedo pri reply ipd.


Pozdrav!

Tudi 90% vseh EUHFC dnevnikov, ki prihajajo ima pripeto oznako SPAM.
Ko potrjujem prejem bodo (boste) pošiljatelji videli, da je nekdo
nekje vaše sporočilo obravnaval kot spam. Ni ravno najboljša reklama.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: [SPAM]

OdgovorNapisal/-a S50U » 11 Avg 2007, 08:55

s57j napisal/-a:Ko potrjujem prejem bodo (boste) pošiljatelji videli, da je nekdo nekje vaše sporočilo obravnaval kot spam. Ni ravno najboljša reklama.


Znajdi se in pobriši nalepko [SPAM] da bo reklama spet taprava. :lol:

CUL Dan, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

Re: [SPAM]

OdgovorNapisal/-a s57j » 11 Avg 2007, 11:52

S50U napisal/-a:
s57j napisal/-a:Ko potrjujem prejem bodo (boste) pošiljatelji videli, da je nekdo nekje vaše sporočilo obravnaval kot spam. Ni ravno najboljša reklama.


Znajdi se in pobriši nalepko [SPAM] da bo reklama spet taprava. :lol:

CUL Dan, S50U


Živjo, Danilo!

Naj povem, da sem v nedeljo, ponedeljek in torek sprejel, odprl in pretvoril v enoten format za računalniško odbelavo skoraj 400 dnevnikov, kar pomeni ravno tolikokrat bi moral pobrisati "SPAM". Te dneve sem poleg redne službe vsak dan porabil še več kot osem ur (brez malice in ostalih pavz) samo za EUHFC. Prav čisto popolnoma zares se mi ni dalo v vsakem sporočilu še brisati nekaj, kar se po neki logiki samo (mogoče nepotrebno) prilima k sporočilom.

LP Janez,S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Spami na LEI

OdgovorNapisal/-a s52ab » 11 Avg 2007, 22:11

Živijo družba

Jaz, kremenko, sem odstranil E-mail gumb
na svojem web-u na LEI...pa je.... :D

Moj naslov je tako in tako na QRZ.com...
...pa še slika zraven... :roll: :)

Pozdrav
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto


Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov