Kritike moderatorjev

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a S57BI » 17 Feb 2007, 10:05

Daj se s kom posvetuj prej, predno brišeš kar v tri dni. In naj ti kdo razloži kaj je v določenem sporočilu napisano.
Moderatorji, administratorji in kar vas je še takšnih in drugačnih skrbnikov foruma se obnašate že kar preveč samopašno in vzvišeno.
Forum ni vaša last. Ni vas nobeden pooblastil za to. Te pravice ste si vzeli sami.
Kupite si računalnik iz svojih sredstev, postavite svoj forum, nanj napišite, da ste gospodarji na njemu in da so ostali uporabniki brez pravic. Potem pa brišite kar vam je po volji.

Višje si ( navidezno ali zares) na neki lestvici kjer imaš več pravic, bolj moraš paziti na to kako se obnašaš, kaj delaš, kaj govoriš. Takšne funkcije zahtevajo poznavanje marsičesa. Ne samo tehnike. Tudi psihologije in poznavanje posameznih oseb, ki stojijo za radioamaterskimi znaki. Si se kdaj vprašal, koliko let dela, odrekanj in donatorstva je pri neki osebi, ki napiše kaj kritičnega ( kar tebi ni všeč) pa ji potem zbrišeš prispevek. Ko je ta oseba vse zgoraj našteto počela ( tudi za to, da lahko ti uporabljaš HAM medij), si bil sam še v plenicah, ali pa te sploh ni bilo. In sedaj si jemlješ pravico, da razsojaš. Mnogokrat sploh ne razumeš za kaj se gre pri stvari.

Si se kdaj vprašal, da s svojimi mnogokrat nerazumljenimi in nerazumljivimi ( nelogičnimi) brisanji na forumu povzročaš odhajanje ljudi iz radioamaterstva in ZRS .
Verjemi mi, da je večina teh, ki so odšli ali pa še bodo, veliko bolj nenadomestljivih kot ti, ki ostajaš.

Redkokatera stvar pri S51BR - ju mi je bila všeč. Za to, da je pustil na ''svojem'' forumu vse prispevke pa mu gre pohvala. Na koncu koncev je vsako sporočilo ogledalo avtorja.

V tvojem ogledalu trenutno opazimo tole:

Nisem si mislil, da mi bo kdaj potrebno brisati poste s53rm...


Namesto, da dobri radioamaterji odhajajo s foruma, razmisli sam o svojem odhodu.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57uud » 17 Feb 2007, 10:22

Jože tvoj post sem premaknil, ker nima nič skupnega z naslovom, kjer si postal.
Tudi post sineta je samo premaknjen - ni brisan. Premaknil sicer nisem jaz, a dejstvo je, da ni na nivoju. Ne moreš nekoga pošiljati v rit zato ker ima ideje. In to mora veljati za bilokoga, tako za hamleta kot za tiste, ki bi hamletom morali dajati zgled.
Pa še nekaj, moderatorstvo ni privilegij, to je dolžnost. In kar nekaj časa smo iskali in zbirali ljudi, da bi dobili dovolj moderatorjev. In kar nekaj ljudi se je te dolžnosti raje izognilo, ker so se zavedali, da je to dokaj zahtevno delo, ki vzame mnogo časa. V zahvalo si pa mimogrede popljuvan.

Sam sem razen na lea moderator še na šestih forumih. Imam torej nek pregled nad normami moderiranja in nad dogajanjem na tem področju. Moram reči, da moderiranje na s50lea ni ravno biser, a prav mnogo ne odstopa od povprečja. Je pa tu opaziti precej več žolčnih debat kot na drugih forumih, kar kaže na neke vrste krizo.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S56CT » 17 Feb 2007, 12:40

S57BI napisal/-a:Moderatorji, administratorji in kar vas je še takšnih in drugačnih skrbnikov foruma se obnašate že kar preveč samopašno in vzvišeno.
Forum ni vaša last. Ni vas nobeden pooblastil za to. Te pravice ste si vzeli sami.


Ker si se s temi obtožbami dotaknil tudi mene kot moderatorja, prosim, da poiščeš moj post v katerem sem se samopašno in vzvišeno obnašal.
V kolikor ga ne boš našel zahtevam opravičilo.

Če sem še komurkoli kot moderator teme repetitorji napoti, prosim naj to korektno argumentira in z veseljem se umaknem s tega foruma, na katerem po besedah S57BI nimam pooblastil in na katerem sem si pravice vzel sam.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S57BI » 17 Feb 2007, 19:21

Z naslovom res nima veliko skupnega. Ima pa skupno točko s trenutno temo, ki je tekla ko sem ga pisal, na tem naslovu. Sem pa opazil, da je par sekund po pošiljanju odgovor spremenil ''adreso'' in se pojavil tam kjer nima teže in kjer ga čim manj ljudi opazi. Veš Darko, to ni bil moj namen.

Moj odgovor je bil poslan na točno določeno mesto in ne sem kjer je sedaj. S takšnim premikanjem po forumu, odgovori največkrat izgubijo svojo smer in jakost . Tako kot ta, moj, ki je postal povsem skrit.
Očitno po pregovoru, da vrana vrani ne izkljuje oči.

Zato v primeru premikanja pustite pointer, da se ve kam je kaj spadalo.
In da se ve, na koga kaj leti.

Na drugih forumih kritičen odgovor označijo, napišejo kaj ne štima in ga pustijo tam kjer je bil. Tako vsak ve kaj kam paše.

Čeprav ob temah na prvi strani foruma piše kdo je moderator teme, vidim, da stvari ureja prvi, ki se mu zdi to potrebno. Če je moderator teme ali pa ne.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s56oa » 17 Feb 2007, 21:18

No tudi moje mnenje je, da na temle forumu moderatorji malce preveč radi pritiskajo gumbke. Sem aktiven na precej forumih, ampak takega premetavanja in brisanja, kot tule, pa še nisem videl.
Sorry fantje modratorji, dajte imet malce več samorefleksije, da če vam določena vsebina osebno ne ustreza, še ne pomeni, da je zrela za brisanje iz foruma.
Pa brez zamere in lep dan še naprej.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s57uud » 18 Feb 2007, 01:29

Mislim, da v tej temi nebi smelo biti nobenega posta !

Pravila so namreč znana.

Način pritožbe tudi.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača


Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost