Aplikacija za uporabo storitev LEA in SOU

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a s57mmk » 12 Apr 2006, 07:39

hoj hoj...

Vse kaže, da je za nove naraščaje birokratov poskrbljeno !

Vsem uspešno in veselo prijavljanje !


Marko, S57MMK
s57mmk
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 07 Jun 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Apr 2006, 08:01

Vidim, da tudi magistrom nekaj ni jasno, kaj šele meni, ki sem samo "zidar". Metod, MMM je tokrat z eno vrstico zadel žebljico na glavico.

Kar pred nekaj časa je bila na forumu ostra debata, ker se je na forum lahko prijavil kdor se je hotel. Pa imamo razne Lincoline .... Jaz in še nekaj ostalih smo bili proti temu. Hoteli smo, da se prijavljajo samo HAMi z pozivnim znakom.
Pa ste bili ravno admini in moderatorji vsi proti temu - vse v duhu demokratičnosti...
Sedaj pa ocenjujem, da delate ravno to. In to zelo "demokratično".
V bistvu nas vse popolnoma radirate, potem pa ponovno, kdor hoče.

Verjetno za uporabo strežnika niso veljala ista pravila. Torej smo vsi dosedanji uporabniki "tapravi". Tudi ne mislimo spreminjat svojih podatkov, ker so isti. Zakaj potem novo prijavljanje ?

Dragan, na SIOL, VOLJO ... se lahko prijaviš tudi v 5 minutah brez osebnih podatkov....
Pravila in splošne pogoje uporabe tega našega strežnika bom pa tako moral dati pravnikom... Dobro, da ga imam na pogodbi v QRLu, da ne bo še s tem stroškov HI.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55z » 12 Apr 2006, 08:26

Hojla Tone,

Napaka! Sem tudi jaz za to, da je to samo radioamaterski forum, ampak v duhu demokracije spuščam sedaj tudi tiste, ki se pravilno prijavijo s potrebnimi podatki... Ostali in razne prijave robotov so pač odstranjeni...

Sicer pa kot sem jaz dojel, je sedanja registracija potrebna za servise, ki jih ponujata LEA in SOU (gatewayi PR/internet, plac na strežniku/FTP dostop, uporabo PHP, MySQL, ...) ne pa za uporabo foruma S50LEA!

Ker strežnika LEA in SOU nista niti last ZRS niti S5 hamradio skupnosti, lahko pravila diktira lastnik ali upravljavec v njegovem imenu. Če je že tako, da je treba pravnika za pregled pravilnika in pogojev uporabe, se najprej zmenimo čigav je strežnik, kdo ima absolutno pravico uporabljati omenjene in kako se bo zadeva v naprej financirala.

Seveda o tem odločajo lastniki, ki so dali v uporabo omenjene resorse, mar ne?



Lep sončen dan še naprej :D
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Apr 2006, 08:41

Dragan, napisal sem, da so verjetno za uporabo strežnika že veljala neka pravila, da smo torej že prijavljeni "tapravi". Tudi v novih pravilih piše pod uporabniško ime in uporabnik za mene pravilno. Jaz in verjetno vsi ostali smo ŽE prijavljeni po teh pravilih, zakaj nekega znaka ne najdete v ZRS callbooku je druga stvar - vprašajte na APEK, če bo kdo počenjal neumnosti.

Vprašujem tudi, zakaj je prišlo do vseh problemov na strežniku, smo za to krivi uporabniki ?????

Mogoče je pa to res samo zato, ker se je nekdo iz domžalskega vrtička sam oklical, da bo delal red.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55oo » 12 Apr 2006, 09:53

Draga mladinca in njih advokati!

Malo sta brcnila v temo s prezentacijo registratorja. Stvar se naredi malo bolj profesionalno/diplomatsko.

Pohvala v domzalski vrticek (OAA)gre samo za vmesnik.

Sedaj pa se malo zgodovine, da se bo vedel status:
[url]http://lea.hamradio.si/lea/lea.html-l2

In kak bi moral biti pristop?

Na samem strezniku imate vpisane vse dosedanje uporabnike in te se tudi po mailu da obvestiti in naprosi za vpis podatkov v nov register, saj bi s tem vsi pridobili.

Metod ne bi imel vec problema kako kontaktirati doticnega uporabnika (predvidevam, da je to namen), uporabnik pa bi potrdil, da se vedno uporablja streznik oz. dostop do njega.

Zaradi primitivnega pisanja na forumu marksido le-tega ne bere vec in ne morete kar nekoga pobrisat, ker ni prebral vajinega sporocila na forumu. To sploh ni samo vajina lastnina (zadosti, da govorim o moji datoteki npr. spomininamladaletaindekleta.txt) pa tudi obvescen ni bil o tem!!!

Ce bo to sledilo bomo uporabniki uvideli tudi , da se je Metod, z njim pa tudi Ales kaj naucil in ne da zna napisat samo kako J-besedo, ko mu kdo pove kako “pametno”.

73,
Goran ANDRIC, S55OO

p.s. Na koncu maila pa lahko zaprosite celo za kak cekin oz. HW del! :)
[/url]
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

OdgovorNapisal/-a s56a » 12 Apr 2006, 10:26

Gospodje moderatorji, imate memberlist z 927 clanov, 90% so prijavljeni s S5 pozivnimi znaki! Mogoce bi bilo bolj enostavno dobiti APEK dostop do informacij javnega znacaja o izdanih radioamaterskih dovoljenih v dezeli kot pa odvecno maltretiranje vseh prijavljenih. Ali pa posljite posamezne zahteve po identifikaciji anonimni mladini, ki bo mogoce postala clan ZRS. Pred kratkim sem opazoval dolgo vrsto mladih v HTE in se spraseval, zakaj niso v nasi organizaciji. Odgovor je v S59AR, 6WMN in 7OAA pristopu.

LP MMM S56A, N1YU

P.S. Vse podatke o meni in W1BCD klubu lahko preverite na www.fcc.gov
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 12 Apr 2006, 10:37

S56WMN> s56a Prosim, da nehas s temi tvojimi eno ali dvo vrsticnimi komentarji, ki niso prav nic okusni.

Komaj zdaj sem prisel na drugo stran! Metod, vse je v oceh bralcev. To ti sse OF Tone, $57Q poskusa dopovedati. Tudi S57MMK, ki se zelo retko oglasa.

Metod, ti si prostovoljno izbral delati koristno usluzno dejavnost webmajstora za 927 hvaleznih clanov. Osnovno pravilo te je, uporabniki vedno imajo prav. Tudi brezplacni. Upam, da ne zelis da se po ZRS PR omrezju samo prenasajo avtomaticne datoteke z vremenskimi podatki?

Poslusaj malo MBA Direktorja S53ZO ter Mobitel izsolanega tatka S55OO iz Domzal! Spotoma razmisljaj tudi o nadaljevanju studij dokler si mlad...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 12 Apr 2006, 11:04

Sem hotel ne več sodelovati tukaj, ampak nekaj je treba še napisati.

s56a napisal/-a:Pred kratkim sem opazoval dolgo vrsto mladih v HTE in se spraseval, zakaj niso v nasi organizaciji. Odgovor je v S59AR, 6WMN in 7OAA pristopu.

Kar se mene tiče, me ne poznaš in niti približno ne veš s čim se ukvarjam in na kakšen način. Zatorej se takih in drugačnih izjav zadrži. In imaš prav, v HTEju me ne boš nikol videl ker hodim v IC kjer ni gužve.


Goran strinjam se, sem rekel da se razpošlje maile, pa zaenkrat še ni bilo nič. Ni profesionalno, zato pa smo amaterji. Sicer bo pa vse skupi še trajalo nekaj cajta in se nikamor ne mudi.

Lp
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Apr 2006, 11:10

Moram dodati še nekaj o lastnini.

Če pogledamo omrežje hitrega PR do strežnika, lahko ugotovimo, da je verjetno v celem sistemu vloženo precej dela in sredstev mnogih radioamaterjev, če začnemo pri Matjažu, vozliščih po hribih in končamo pri vseh, ki so zlotali kakšen PSK.... Zagotovo NI RES, da tu ni lastnine ZRS-a in S5 hamradio skupnosti.

Kar se pa tiče samega strežnika, kot HW, pa povejte, kaj rabite, pa bomo spravili skupaj. Ne mislite, da zaradi lastništva enega računalnika lahko lastnik ali upravljalec v njegovem imenu diktira pravila. Dragan in ostali advokati premislite malo tudi o tem.
Za samo vrednost strežnika, kot HW dela, je Metod tako in tako ugotavljal, da je to ena uboga mašina, ki komaj pelje zadevo. Verjetno ima moj junior boljšo mašino, na katero pri svojih 7 letih zaenkrat igra samo igrice. Dolgo ne bo zadovoljen z njo, pa jo lahko odstopim, ko bo dobil novo.

S tem ne mislim nikogar žaliti, mašina je kakršna je in nekdo je njen lastnik in je s tem dodal en člen v dolgi verigi. Hočem povedati, da je sama mašina majhen vložek v sistemu in si zato lastnik ne more jemati vseh pravic.

Večkrat je bilo že napisano tudi na tem forumu, če bi kdo povedal kaj se rabi, bi se vzdavnaj problemi okoli HW rešili. Tdi jaz sem to napisal, zato ponovno pravim, nehajte "jamrati", povejte kaj rabite - poglejte malo okoli sebe, kaj leži po vaših kleteh, kaj šele pri vseh hamih. Da ne govorim, kaj meče na odpad moj "dobavitelj" HW opreme (do sedaj še nisem kupil novega PC-a).

Neverjetne so zmožnosti nas radioamaterjev v S5, to lahko povem iz svojih izkušenj. Mnogo "robe"sem dobil,se naučil in izvedel od pravih hamov, brez plačila in "financiranja". Ko bomo začeli zadeve lastniniti, financirati in plačevati še radioamater amaterju, potem zaprite vse skupaj, ker nas večina to že plačuje SIOL-u in ostalim. Zato moraš z njimi sklepati silne pogodbe, ker od tega živijo in kujejo dobičke. Za prijavo na naš radioamaterski strežnik, pa moj znak pove vse, ker sem se že pred 32 leti zavedal in obvezal v kakšno druščino sem padel, ki ima zelo jasna svoja pravila in načela (HAM SPIRIT .....). Zato nehajte sestavljati pravniška pravila, po katerih tudi nimate nobenih pristojnosti.

Začnite normalno komunicirati, brez arogance in pravniško izdelanih pravil --- začnite se pogovarjati --- .

Upam, da bo v soboto na Žagarskem vrhu lepo vreme. Res nimam pojma o APRS-u in o nekaterih drugih zadevah, zato bom tudi šel na srečanje.
Pa en kup ljudi pride, ki jih ne poznam. Baje bo tudi nekaj tekočih zadev in se zna zadeva zavleči pozno v noč (po starih navadah in mojih izkušnjah). Celo PR, interneta in ostale navlake ni potrebno za klasično debato. Edina nerodnost po takih srečanjih je ta, da smo se zmeraj dogovorili za kakšno "neumnost", ki terja potem mnogo dela.
Ampak, saj smo se zmenli, a ne ? Pa se "neumnost" naredi.

Zadnje sem napisal zato, ker lahko preživimo tudi brez zadev, za katere se prekljamo. Mogoče se prekljamo samo zato, ker je premalo srečanj in debat na stari način - po forumih imamo pa ja vsi pravico pisati kar se nam zljubi. Saj smo demokratični.

Nakladam, admini - imate pravico do brisanja.

Vreme pa baje bo !
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s56a » 12 Apr 2006, 11:28

S57OAA> Kar se mene tiče, me ne poznaš in niti približno ne veš s čim se ukvarjam in na kakšen način.

Kje bi lahko kaj vec zvedel o delu in liku znamenitega Domzalcana? Google pokaze borih 111 zadetkov iz katerih je razvidno, da se Ales Bevk ukvarja z lovom na lisico. Upam, da to ne pocne profesionalno ker se opazajo oblike autoritativnega in neumnega obnasanja?
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57lx » 12 Apr 2006, 13:33

s56a, če smem svoje mnenje dodati, se mi zdi da malce preveč razmišljaš kdo je koga za kaj pooblastil, in zakaj je nekaj tako kot je in ne tako kot se tebi zdi primerno.

Kar se pa tistega z HTE tiče, se mi zdi pa da mogoče da nimajo interesa biti radioamaterji, mogoče sploh ne vedo da obstajamo, mogoče pa kdaj kdo od njih pride na forum in se mu zdi malce čudno, da se tule več časa prerekate kaj bi kdo moral narediti, mogoče pa se ustraši tebe, ko na vsak post objaviš en par stavkov, ki se komaj nanašajo na temo, namesto da bi pohvalil s56wmn, s57oaa ter s55o, da so nekaj prispevali k izbolšanju stanja.

Kar se mene tiče jim čestitam za vse kar so naredili in se jim zahvaljujem za njihov čas, ki so ga vložili v skupno dobro vseh.

ps:Verjetno sem malce offtopic tako da lahko brezskrbi izbrišete tale post.
s57lx
LEA Admin
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 15 Okt 2005, 21:44
Kraj: Medvode - JN76ED

OdgovorNapisal/-a s55z » 12 Apr 2006, 14:32

s56a napisal/-a:Gospodje moderatorji, imate memberlist z 927 clanov, 90% so prijavljeni s S5 pozivnimi znaki! Mogoce bi bilo bolj enostavno dobiti APEK dostop do informacij javnega znacaja o izdanih radioamaterskih dovoljenih v dezeli kot pa odvecno maltretiranje vseh prijavljenih. Ali pa posljite posamezne zahteve po identifikaciji anonimni mladini, ki bo mogoce postala clan ZRS.
Uau, to pa je maltretiranje :D Sem izgubil celih 10 dek, ko sem se vpisal za ftp dostop na strežnik ... (sem moral po stopnicah po CEPT, da sem ga poskeniral in prepisal številko, HI)...

s56a napisal/-a:Pred kratkim sem opazoval dolgo vrsto mladih v HTE in se spraseval, zakaj niso v nasi organizaciji. Odgovor je v S59AR, 6WMN in 7OAA pristopu.
Mogoče še kak s55z pa s57q, ki ne marajo neradioamaterjev na hamforumu?

s56a napisal/-a:P.S. Vse podatke o meni in W1BCD klubu lahko preverite na www.fcc.gov
Aja?
Results for: N1YU
No results were found for your search. :D

S57Q napisal/-a:Moram dodati še nekaj o lastnini.
...
Vreme pa baje bo !
Lastništvo sem omenil zgolj zaradi tvoje grožnje z odvetnikom ... Vreme pa bo! Samo ne ve se še kakšno :D

OK, več o tem pa na Žagarskem vrhu (pridem malo pofotkat) in obenem predlagam, da zaključimo s tole dokaj brezplodno temo...

Lep dan še naprej in ne se preveč sekirat .... to je samo hobi :D
Zadnjič spremenil s55z, dne 12 Apr 2006, 15:02, skupaj popravljeno 1 krat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 12 Apr 2006, 15:00

Preprosto vprasanje.. Kdo se javi da bo moja tajnica?
Ker rabim nekoga da bo pisal odgovore temu s56a ki mu zgleda energija ne pojenja. Upam da bo kdaj z tako vnemo kot pise tele poste, kaj naredil za skupnost radioamaterjeV

s56a k mas toliko casa pisat take neumnosti, pa lahko recemo amaterjem da si ti tajnica za vse, pol pa meni in drugim adminstratorjem sporocas kaj in kako je treba stvari naredit.
Ce bomo pa mi rabili kaksno komunikacijo z ham-i bo slo pa iak vse preko tebe, ker bos ti imel podatke do vsakega.

Potem pa ne rabimo nobenega registra.

s56a ce jest sledim mmk-jevi filozofiji naredim sledece
Ugasnem lea in sou pa zivim dokonca svojih dni srecno.
s56a druga stvar je pa to da so vsi tvoi prispevki provokativni in kar naprej neki kritizeras ustvarjas slabo karmo in bom ostalim moderatorjem rekel , da naj take prispevke birsejo.
Ker blatis vsakega k ti pride pod roke ceprav ga ne poznas.

s57Q nobenega ne bomo redirali, Hocemo zbrati podatke, ker je cel kaos in ga hocem v red spravit. Pri tem lahko pomagate ali pa nam polena pod noge mecete.

s55oo
Posiljanje mailov je bilo misljeno v drugi fazi, Ce bi rad pomagal si vec kot dobrodosel.

Pa dejte za spremembo enkrat vprasat ce rabimo kaksno pomoc namesto da ste vsi pametni, ker pameten je lahko bit pa nic ne naredit.
Kodor pa dela pa tudi kej narobe naredi, kaj pa tudi zavestno.

Kot Mermal pravi kdor ne dela ne gresi

--
btw: kadar sem jezen ne berem svojih sprocil zato je stevliko napak gromozansko, se pravi da stevliko napak se povecuje kadar sem jezen in tpkam, mogoe tako lahko razberete mojo jezo :)hi
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 12 Apr 2006, 15:14

vcasih uporabniki svojih nastavitev ne vejo in uporabljajo napacne nastavitve
. Ta aplikacija bo tudi pomagala uporabnikom ne samo adminom.

Glede na zelo bolec odziv razmisaljmo, da bi kar vse vrgli v kos, jest pa ne bom vec odgovarjal na nove zahteve za kaksen ip, email , ali domaco stran.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Apr 2006, 15:43

Dragan, jaz nisem grozil z odvetnikom, z mojim odvetnikom bi si pomagal, da meni razloži vaše nove, pravno formulirane pravilnike ....

Jaz nebi šel niti po dveh stopnicah zaradi prijave na strežnik. Pred leti sem se prijavil, nikoli me niste za nič vprašali. Če bi me kdo prosil za dodatne podatke, ki so potrebni, bi jih sigurno poslal. Sedaj, ko ste naredili nered na strežniku, nas pa mečete vse v en koš. Vse spravit dol, potem pa po predpisih nazaj. Ampak jaz se vseskozi držim predpisov in pravil - z mano nimate problemov. Dajem vam tudi normalno pravico, da pobrišete, če napišem kaj "narobe".

Ne mi zdaj govorit, da bi zaključil debato. Nismo je začeli mi uporabniki, ampak zopet ste naredili nerodnost. Jaz sem zato, da se debatira in pride do rezultatov.
Da je to hobi, je meni že zelo dolgo jasno.

Stari hribolazci pravimo, da slabega vremena ni. Razlika je samo v obleki. Zgleda, da nisi razumel kaj sem hotel povedati.

Mimogrede, Google je pokazal približno 34000 zadetkov za S56A. Vseeno se mi zdi malo razlike napram OAA, za katerega sem celo za ime izvedel s pomočjo Googla.

Veselim se debate na Žagarju !
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov