Aplikacija za uporabo storitev LEA in SOU

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 12 Apr 2006, 16:00

Nobenega ne mecemo dol hocemo samo podatke pridobit, ostali ki pa ne bodo zaintersirani jih bomo pa pa odstranili da ne bodo delal navlake.

Zakaj
Ker je moje delo prakticno nemogoce brez podatkov:
pa ne bi zdej tukaj razlagal do kaksnih nepravilnosti sem naletel v teh parih letih packeta.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Apr 2006, 16:05

Aja, Metod !

Če ne misliš več opravljat glavnih opravil, ki so naloga sistemskega operaterja na strežniku, potem jih bo res moral opravljati nekdo drug. Saj za ta opravila ne moreš prepustiti vsega mašinam in avtomatiki. Če vam bo to z napovedanimi postopki uspelo, pa tako nebo več problemov in te ne bo nihče več "gnjavil".
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55oo » 12 Apr 2006, 16:45

WMN:
Posiljanje mailov je bilo misljeno v drugi fazi, Ce bi rad pomagal si vec kot dobrodosel.


OO:
awk -F":" '{ print $1 }' /etc/passwd | sed 's/.*/&@lea.hamradio.si/'

73,
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

OdgovorNapisal/-a s57lx » 12 Apr 2006, 16:57

s56wmn napisal/-a:Pa dejte za spremembo enkrat vprasat ce rabimo kaksno pomoc namesto da ste vsi pametni, ker pameten je lahko bit pa nic ne naredit.


Rabiš kakšno pomoč, kjer ti lahko pomagam? :D
s57lx
LEA Admin
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 15 Okt 2005, 21:44
Kraj: Medvode - JN76ED

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 12 Apr 2006, 17:12

S57Q napisal/-a:Ne mi zdaj govorit, da bi zaključil debato. Nismo je začeli mi uporabniki, ampak zopet ste naredili nerodnost. Jaz sem zato, da se debatira in pride do rezultatov.
Da je to hobi, je meni že zelo dolgo jasno.

Mimogrede, Google je pokazal približno 34000 zadetkov za S56A. Vseeno se mi zdi malo razlike napram OAA, za katerega sem celo za ime izvedel s pomočjo Googla.


Štejem si v čast da si se potrudil in me poskusil najdi na googlu. Rezultat je boren da, to je treba priznati, saj nimam licence že 100 let in ker tudi po forumih ne pišm offtopic svojih trenutnih prebliskov, me pač zato google najde z nekaj 10k zadetki manj.

Lepo si povedal, predebatirajmo, vendar za debato sta potrebni obe strani, glede na pljuvanje zadnjih dveh strani se bo kmalu ena stran umaknila in delala naprej po svoje.

Ker si uporabnik strežnika lea bo tvoje mnenje veliko bolj cenjeno in vzeto na znanje kot pa na primer tistih, ki se radi samo kregajo, o imenih nebi, če pa se prebere poste zadnjega tedna je pa tako že vsem jasno o kom je govora.

Zakaj register? Dosti je bilo že komplikacij, kaj se sme kaj ne. Vsi bi se sklicevali na hamsprit, ki je na srečo enih votel, okrog ga pa nič ni. Tako je, potem tudi pravil ni. In kaj se dogaja, vsak dela po svoje dokler se nekje nekaj ne zgodi in administrator ne zapre vsega, saj je odgovoren za vse kar se dogaja na strežniku. Primer je php dober let nazaj, in pa tista nesreča, ko je šlo vse na proxy.

Koliko je bilo komplikacij glede proxyija in so še, koliko vas je že hotelo php/sql nazaj in sigurno bi se še kaj našlo kar bi želeli na strežniku. Zaenkrat ni dobil še noben nič, saj naj bi počakali, počakali na register. Na profil, kej se boš registriral, prijavil, izbral kaj bi si rad želel. Z druge strani je administratorju takoj lažje, ker ima vse skupaj, kdo bi rad kaj, in kaj že ima. Uporabnik želi npr. php + sql bazo, zaprosi zanjo, doda še en razlog. Administrator ne bo treba več da bo pri volji, da bo to cel mesec omogočal, vsak mesec eno opcijo več na serverju, torej iskal po serverju in štelal parametre da bo uporabnik dobil svoje, Administrator bo samo potrdil/zavrnil in stvar se bo zgenerirala takoj, Enako za vse ostale storitve ki bi jih streznik omogočal.

Zadeva se sliši dobro, ali tudi je res?? To boste presodili sami, do tega vas pa ločuje samo ena preprosta registracija in približno mesec dni čakanja, da zadeva zalavfa.

S57Q lepo da s tabo ni bilo nobenih problemov in če si mi naredil to veselje, da si se na googlu pozanimal o meni, bi lahko tut mal več tipk pritisnil in se registriral.

Mnenje naj povejo vsi, vsi KI UPORABLJAJO leo in sou, mnenja nekoristnikov ne zanimajo nobenega. Vendar po mojem mnenju 4 glasni, ki so proti temu oziroma proti vsemu kar se le pojavi tukaj, od tega samo 2, ki uporabljata strežnika, nista nič proti 40im prijavljenim v enem dnevu, od katerih ni nobeden nič pripomnil.

In noben ne bo "zabit v tla" od tistih ki se bodo registrirali, register bo le en bonus več.

Seveda kot pravkar opaženo kdor se samo registrira za test, bo pa res težko kaj dosegel kasneje.

Torej mnenja?

Lp, Aleš
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s57x » 12 Apr 2006, 17:13

Hm, ko bi vsa ta strastna predpolnolunina debata le kaj pripomogla, da bi škatlovje, ki smo ga z veliko vneme in truda v času, ko večine naših birokratov še ni bila "naših", bolj živahno krakala po hribih!
Star ctestar pravi, da je čisto zadosti 1200, vse ostalo je šminkaraj.
Pa se večkrat spomnim, da po večini gostujemo tam po hribovju; in ko bo kakšnemu mlademu birokratu padlo v glavo, da nič ne zasluži z nekimi amaterji, bo tudi 1200 luksuz. Oziroma - ga kar ne bo!

Sicer pa pravijo, da v času polne lune ni dobro globokoumiti pa kakšnih velikih poslov sklepati tudi ne gre.. Menda se še zob ne sme ruvati.

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56a » 12 Apr 2006, 17:28

S56WMN> Ugasnem lea in sou pa zivim dokonca svojih dni srecno.

Metod, ZRS proslavlja 60 let zgodovine in ne tvoj rojstni dne! V tem casu sem tudi jaz nekaj prispeval kot podpredsednik ZRS, Predsednik AJK, ustanovitelj prve racunalniske sekcije v tvojem radioklubu, serije tech predavanja, prvega online KV tekmovalnega progarama z lastnim 16-bitnim PDP-11 kompatibilnim racunalnikom in podobne. Pred letom 1978 veliko pomagal SRJ v Beogradu in YU7BCD v Pancevu. Lahko si vec pomagas z Google ali kar direktno na http://artinian.bit.si Tudi sam sem v zacetku moderiral paket radio prispevke ampak hitro prenehal s tem.

Pri ogromni kolicini neumnosti, ki jo preberem na forumih, poskusam kratko in tehnicno pomagati. Ponavljam, da je interpretacija vedno v oceh bralca.

Problem se pojavi, ce dva tehnokrata umislita, da nanovo ustvarjata svet in raspiseta pravila za 900+ uporabnikov. Tu gre v malo ucno solo demokracije, ki sem jo jaz opravil 1970-ih v Angliji.

Upam, da opazas, da zadnje case pisem daljse prispevke? Tvojega CB mentorja S57BBA sem z veseljem sprejel v UO AJK! Tebe bi verjetno tudi zaposlil v Iskra-Delta kot programerja. Kot tajnico nikakor ne ker nimas pravilnega odnosa do ljudi. Za IJS zal nimas sanse...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 12 Apr 2006, 17:36

S55Z> N1YU - No results were found for your search.

Suhec, link sem potegnil iz glave! ARRL najde pravo povezavo znotraj FCC podatkovnih baz. Pa sse CEO mi redno obnavlja licenco!

Tvoj prispevek konjicku spostujem cez casopisno dejavnost! Poklic ti je zal ugrozen z internetom in mogoce zaradi tega podzavestno omejujes svobodno aktivnost. Na svoji kozi si obcutil tudi nespremnost UO, da razsiri vsebino CQ ZRS s tvojo Elektroniko. In rezultat vsega tega je 13K Slovencev manj vsako leto, med njimi precej S5.
Zadnjič spremenil s56a, dne 12 Apr 2006, 18:00, skupaj popravljeno 1 krat.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 12 Apr 2006, 17:37

s56a lepo od tebe, da pises daljse prispevke.

Razlozi mi kaj je zate nanovo ustvarjen svet?
I vsi neki tukaj govorite o demokraciji, Pa mi povjete kaj tukaj ni demokraticnega. Hocete referendum ali kaj?


Ne mores iz svoje koze in moras provokatirat. Interpretacija je res v oceh posameznika samo vecina steje, In po moji osceni lahko predvidevam da bi vecina ocenila da to stavek
"Za IJS zal nimas sanse..."
je provokacija.
Precej bliznjih ljudi uspesno dela na ijs-ju ampak oprosti tam ne bi hotel biti pa tudi ce mi ponudijo 3x vecjo placo.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 12 Apr 2006, 17:42

Samo ideja
mogoce pa naberemo nov hw..
Register zacne delovati na novem hw-ju
staro leo pocasi ugasnemo..
Kako se vam zdi ta ideja.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s56a » 12 Apr 2006, 17:43

S57LX> ps:Verjetno sem malce offtopic tako da lahko brezskrbi izbrišete tale post.

Luka, mladi imate sreco z internetom, EU, NATO, SAT TV, demokracijom in ni vec nobene potrebe, da bi ti kdorkoli brisal tvoje besede, zahteval obvezno registracijo in podobno te omejeval v UN/ITU zagotovljenimi radioamaterskimi pravicami!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 12 Apr 2006, 17:48

S56WMN> Razlozi mi kaj je zate nanovo ustvarjen svet?

Zacel si se popravljati! Veliki del odgovora sem posredoval Luki.

Tebi lahko sse opisem primer brihtnega najstnika, ki je neskoncno visel na internetu, trikrat ponavljal prvi razred gimnazije in izgubil pravico do solanja. Zdaj je uspesni podjetnik. Tudi Bill Gates ali Larry Ellison nista koncala faksa. Ampak Tony Blair in Bill Clinton sta Oxford. Sola ti v mladih letih omogoca najvecjo verjetnost uspeha v zivljenju s sirokimi horizonti znanja, ki jih bos mogoce enkrat rabil v zivljenju. Radioamaterske vrste so polne faliranih studentov! Vprasaj S55O kako se pocuti pri vseh koncanih izpitih po 16 let sedenja v solski klopi...

In samo zaradi tega dvoma v tvojo zeljo po ucenju sem napisal o IJS! Vesel sem, da so mladi S53ZO MBA, S51TA in S56RXT podiplomca, OF S57BIC na FE in podobno. Hamradio je odlicen za tehnicno izobrazbo. In omogoca 61-letnikom neskoncno nakladanje...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S51QA » 12 Apr 2006, 18:22

Ob čitanju tega threada in ob postopkih mladih hamov-informatikov (ali kaj ste že, bohvampomagaj) na Lei mi gre dobesedno na bruhanje. Kdo za vraga vam je sploh dal možnost, da ste administratorji radioamaterskega serverja? Take napihnjenosti in vase-zagledanosti človek ne sreča vsak dan. V službi ne bi hotel z vami sodelovati niti minute. Upam, da vam to kaj pove.

Tako dolgo že čakam, da vam bo ob tej poplavi kritik na vas končno dpopi*dilo in da boste pustili vse skupaj. Občutek imam, da mislite, da ste nepogrešljivi. Pokopališča so polna nepogrešljivih...

Pozivam vas, da pustite administriranje Lee in da na dostojen način te stvari prepustite kakšnim mladim radioamaterjem. Vi o radioamaterizmu namreč nimate najmanjšega pojma. Drugače se ne bi obnašali na način na kakršnega se!

GL de Bojan, S51QA
S51QA
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 11 Avg 2002, 13:02

OdgovorNapisal/-a s53zo » 12 Apr 2006, 18:36

S57Q napisal/-a:Google je pokazal približno 34000 zadetkov za S56A.


Tone, nimas za burek...

http://www.googlefight.com/index.php?lang=en_GB&word1=s56a&word2=s57q

73
Simon, S53ZO
Uporabniški avatar
s53zo
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a s55m » 12 Apr 2006, 18:49

s56wmn napisal/-a:Ne mores iz svoje koze in moras provokatirat..........


Slika
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov