Slovenski jezik

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

Slovenski jezik

OdgovorNapisal/-a s55m » 28 Mar 2006, 23:03

Ker imam včasih težave s prebiranjem raznih sporočil na tem forumu, in mislim da nisem edini, vse skupaj vljudno naprošam, da sporočila pišete v kolikor toliko spodobni Slovenščini. Iz tega so jasno izvzeti gostje iz drugih DXCC in tisti, ki slabše obvladate jezik iz takšnega ali drugačnega razloga.
Mi pa resnično prekipi, ko preberem kakšno "spakedranščino" pri kateri moram uporabiti vso svojo intelektualno sposobnost, da preberem nekaj, kar bi znal napisati 6 letni otrok.
Hvala!

P.S.
Tukaj ni mišljena slovnica kot taka (tukaj tudi sam močno šepam) ampak popačena slovenščina v uporabi pri nadobudni S5 mladini na medmrežju.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S57D » 29 Mar 2006, 09:59

Adi, pridružujem se tvojemu pisanju in se tudi jaz podpišem pod tvoje sporočilo.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 29 Mar 2006, 11:08

Se tudi strinjam.
Samo tale tema ne spada pod sekcijo s50lea.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s55z » 29 Mar 2006, 11:12

Pravzaprav spada. viewtopic.php?t=2373

Adi, 100% te podpiram...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Približno razumljiva slovenščina!

OdgovorNapisal/-a s57c » 30 Mar 2006, 07:44

s56wmn napisal/-a:Se tudi strinjam.
Samo tale tema ne spada pod sekcijo s50lea.


Spoštovani radioamaterji, radioamaterke, skrbniki in moderatorji strežnika!

Zaradi določenih razlogov se oglašam zelo redko. Spoštujem vsako prostovoljno delo, ki ga kdo naredi za našo radioamatersko skupnost. Rad se tudi kaj novega naučim. Ampak tole tukaj postaja res ena žalostinka!

Napisali ste pravila. Za koga veljajo? Za uporabnike. Se strinjam! Kaj pa skrbniki strežnika?

Dragi Metod! Pokaži malo spoštovanja do izražanja. Pokaži malo spoštovanja do družbe. Pa nismo mi "OVCE"! Prvi, ki začenja vsako stvar z aroganco si TI! Zakaj si takoj užaljen, če kdo vpraša, zakaj mu nekaj ne dela. Mi ti nič nočemo. S tabo bi se radi pogovorili kot normalni ljudje. Samo, prosim, pridi na zemljo, pridi na našo frekvenco. Ne nam prodajat megle. Če kaj ne znaš, to ni sramota. Vprašaj na glas. Morda pa kdo od nas pozna rešitev težav. Zakaj takoj "popljuvaš" nekoga, ki ti nakaže rešitev problema. Očitno težava ni samo v tem, da ne znaš pisat. Kot kaže tudi brat ne znaš! Vzemi si čas. Pa preberi vsako stvar dvakrat, poskušaj jo razumet na način, kot je to napisal avtor teksta. Postavi se na njegovo mesto in razmisli kako bi se ti počutil, če bi nekdo s tabo delal tako kot ti z nami! Ne nam govorit, da nimaš časa, da si len.... časa imamo vsi 24 ur na dan. Težava je v razporeditvi le-tega. Predlagano ti je že bilo, da si postaviš prioritete. Nič hudega, če nisi pripravljen vložiti vseh 24 ur v administracijo strežnika. Saj lahko poskusimo najdit koga, ki bo pomagal. Samo na tak način, kot si si zamislil "moderatorje", ki ne morejo brez tebe naredit nič, ni rešitve! Rešitev je v tem, da nekoga podučiš in naučiš, kako se dela. Dober učitelj svojega učenca nauči tako, da ga ta sčasoma prekaša. Zgleda pa da v teh časih zadeve delujejo drugače.
Vzemi se malo časa in prelistaj svoja poslana sporočila. Me zanima koliko od prebranega ti bo jasno, kaj si hotel povedat!

Tema, ki jo je odprl Adi, zelo spada v rubriko S50LEA. Govori namreč o razumljivem komuniciranju (po možnosti v slovenščini) med uporabniki na strežniku S50LEA!

Lep sončen dan vsem in privoščite si kakšen sprehod v naravo! Pomirja!
Branko, S57C
s57c
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Sep 2002, 13:02

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 30 Mar 2006, 14:40

Imas prav :) :D :D
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

"Smeški"

OdgovorNapisal/-a s57c » 31 Mar 2006, 07:49

s56wmn napisal/-a:Imas prav :) :D :D

Spoštovani administrator!

S svojim pisanjem sem poskušal bit strpen in konstruktiven. Morda ne razumem prav, kaj si hotel povedat z dodanimi smeški tvojemu kratkemu pritrdilu, zato bi prosil za pojasnilo.

Če gre za aroganco, kot sem nekako začutil, potem ti še enkrat svetujem, da se spustiš na zemljo. V primeru, da sem narobe razumel, se pa globoko opravičujem!

Meni in najverjetneje še komu vsa zadeva še zdaleč ni smešna, niti zabavna. Verjamem, da se zopet kdo "naslaja" in uživa ob vseh teh neumnostih. Prepričan sem, da še marsikdo želi konstruktivnega pogovarjana in ustvarjanja na tem strežniku z vsemi opcijami, ki jih nudi! Torej ga spravimo v red in se pogovarjajmo konstruktivno. Prisluhni ljudem. Morda se pa le še kaj novega naučiš zraven. Nekoliko premlad si še za mišljenje, da si "požrl" vso znanost tega sveta! Vsi skupaj kar veliko vemo in znamo. Vsak zase je pa le pljunek v morje. Tudi ti sam nisi kaj več kot mi ostali, kljub temu, da zelo redke osebnosti tudi odstopajo. Samo te so žal pametne in so se že pred časom obrnile stran.

Da strežnik LEA deluje preko "NAŠEGA AX25 omrežja" je marsikdo od nas vložil VELIKO v to, nekater VEČ, še eni pa "MNOGO VEČ". Bili smo ponosni na to kar imamo in še vedno smo lahko. Samo res škoda je, da zadeve ne moremo več uporabljat, kot bi se spodobilo. Kaj mi pomaga številka 900-ti uporabnik LEA!?
Predvsem smo omrežje gradili tako, da smo ljudi učili izdelovati tehniko doma, da so tudi razumeli in znali uporabljati. Sedaj pa čezdalje manj razumemo, znamo pa tako ali tako nič več, ker nas o spremembah in nadgradnjah nihče več ne poduči. Do sedaj sem prebral najpogostejši odgovor predstavljene težave, da S57MMKju vse dela.... Velika večina nas uporablja KISS/MB TNC in PSK postaje izdelane po S53MV. Do sedaj ne vem za nikogar, ki bi mu zadeva delovala preko SOU (razen MMK), kar ti ves čas trdiš, da deluje. Ja "ping"-amo ga lahko, ampak zato ga ne potrebujemo! Pa pustimo SOU večina nas tako uporablja LEA, kadar zadovoljivo deluje.

Lep pozdrav! Branko
Ps: Sporočilo sem pustil kar v tej temi, ker sem si vzel čas in poskušal komentirat razumljivo in v slovenščini. Do uporabe smeškov pa nisem začutil potrebe!
s57c
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Sep 2002, 13:02

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 31 Mar 2006, 11:15

Opravicilo sprejeto, smeskoti niso bili zlonamerni,
Glede sou pa je stanje tako:

Dal vam bom dokaze interpretirajte pa si jih sami:
Lahko pa vam malo namignem.
Ljudem je danes res samo pomebno dela/nedela, kako in zakaj pa neka stvar dela, pa vsaj vecni ni pomembna. Zato pa imamo tak kaos.
Da se lea pojavi s 6 razlicnimi ip-ji, predvidevam da zato ker imajo hami narobe nastavljeno. Kaj bo administrator naredil, da se znebi kaosa.
Ja uganili ste. Namesto avtomatskega ucenja poti, jih bomo sedaj dodajali na roke. S tem bomo imeli vsi vec dela (jaz in vi).
Kar se pa tice soua, pa saj meni zgleda da dela, ce ga uporabniki uporabljajo. Uporabnike/hame je treba izobraziti vendar....

44.150.1.249 dmascc0 S57BAG-6 d Fri Mar 31 11:52:56
44.150.1.178 dmascc0 S57NRG-6 d Fri Mar 31 11:26:46
44.150.1.215 dmascc0 S50LEA-0 d Fri Mar 31 09:23:25
44.150.1.1 dmascc0 S50LEA-0 d Fri Mar 31 09:23:10
44.150.1.2 dmascc0 S50LEA-0 d Fri Mar 31 09:21:00
44.150.1.170 dmascc0 S56TWG-5 d Fri Mar 31 09:13:26
44.150.1.130 dmascc0 S50LEA-0 d Fri Mar 31 08:52:08
44.150.1.52 dmascc0 S52AA-6 d Fri Mar 31 07:26:18
44.150.1.148 dmascc0 S50LEA-0 d Fri Mar 31 06:30:02
44.150.1.13 dmascc0 S50LEA-0 d Fri Mar 31 00:32:33
44.150.1.12 dmascc0 S57MMK-6 v Fri Mar 31 00:27:35
44.150.1.145 dmascc0 S50LEA-0 d Thu Mar 30 17:57:11
44.150.1.82 dmascc0 S56PJL-6 d Thu Mar 30 16:20:47
44.150.1.18 dmascc0 S50TA-7 d Thu Mar 30 08:44:33

S55YLJ-4 dmascc0 Fri Mar 31 12:05:28
S57BAG-6 dmascc0 Fri Mar 31 11:52:56 S55YLJ-1
S57NRG-6 dmascc0 Fri Mar 31 11:26:46 S55YLJ-2
S50LEA-0 dmascc0 Fri Mar 31 09:23:25 S55YLJ-3
S56TWG-5 dmascc0 Fri Mar 31 09:13:26 S55YLJ-1 S55YKU-0
S52AA-6 dmascc0 Fri Mar 31 07:26:18 S55YLJ-2
S57MMK-6 dmascc0 Fri Mar 31 00:33:49 S55YLJ-1
S51FU-8 dmascc0 Fri Mar 31 00:20:49 S55YLJ-3
S56PJL-6 dmascc0 Thu Mar 30 16:20:47 S55YLJ-1 S55YKU-2 S57ALM-0
S51RM-9 dmascc0 Thu Mar 30 13:05:52 S55YLJ-1
S50TA-7 dmascc0 Thu Mar 30 08:44:33 S55YLJ-2
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S51AG » 01 Apr 2006, 12:06

Gospodje,

dobite se nekje na gmajni pa naj pesti spregovorijo, to natezovanje na forumu in obrekovanje presega vse meje ter je predvsem dokaz pomanjkanja dobrega okusa. A mislite, da vaše osebne zamere zanimajo širšo slovensko radioamatersko skupnost? Verjemite da ne. Podobno početje je v preteklosti iz radioamaterskih vrst marsikoga odgnalo, zato

PRENEHAJTE S TEM!!!

Kar pa se tiče storitev ali dela posameznikov: dokler ljudje delajo prostovoljno in brezplačno, je brezpredmetno postavljati neke zahteve ter jih na vsakem koraku zafrkavati. Ko pa nekdo nalogo prevzame v profesionalnem oz. plačanem smislu, potem jo mora slednji izvajati dosledno ter brez kompromisov in odstopanj.

Pa še to: če ima ta forum moderatorja ali več njih, slednje pozivam, da niti (threade) s podobno neprimerno, in milo rečeno butasto ter otročjo vsebino po kraktem postopku zaklenejo.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s56a » 01 Apr 2006, 23:22

Verjetno je Metod udovoljil tvoji obcutljivi dusici in izbrisal kar tri moja prispevka slovenscini!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 10:17

S51AG napisal/-a:Gospodje,

dobite se nekje na gmajni pa naj pesti spregovorijo, to natezovanje na forumu in obrekovanje presega vse meje ter je predvsem dokaz pomanjkanja dobrega okusa. A mislite, da vaše osebne zamere zanimajo širšo slovensko radioamatersko skupnost? Verjemite da ne. Podobno početje je v preteklosti iz radioamaterskih vrst marsikoga odgnalo, zato

PRENEHAJTE S TEM!!!

Kar pa se tiče storitev ali dela posameznikov: dokler ljudje delajo prostovoljno in brezplačno, je brezpredmetno postavljati neke zahteve ter jih na vsakem koraku zafrkavati. Ko pa nekdo nalogo prevzame v profesionalnem oz. plačanem smislu, potem jo mora slednji izvajati dosledno ter brez kompromisov in odstopanj.

Pa še to: če ima ta forum moderatorja ali več njih, slednje pozivam, da niti (threade) s podobno neprimerno, in milo rečeno butasto ter otročjo vsebino po kraktem postopku zaklenejo.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG


Tono, ne vem kdo si, ker te ne poznam, sem pa prepričan, da nimaš nikakršne pravice s povišanim tonom zahtevati, naj kdo kaj preneha.
S pestmi rešuj stvari sam.
Če je nekdo prevzel administriranje nečesa sploh ni pomembno, ali je za to plačan, ali ne. To, da je delo na prostovoljni bazi, je vedel že prej.
O butastih in otročjih vsebinah bi se lahko razpredalo na dolgo in široko. Meni, se tudi kakšen od tvojih 108-ih postov zdi butast, pa nisem prosil administratorjev, da ga brišejo.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 10:20

s56a napisal/-a:Verjetno je Metod udovoljil tvoji obcutljivi dusici in izbrisal kar tri moja prispevka slovenscini!


Mario, a je bilo to namenjeno meni?
Če je bilo :


Iz tega so jasno izvzeti gostje iz drugih DXCC in tisti, ki slabše obvladate jezik iz takšnega ali drugačnega razloga


Ti resnično nisi bil ciljna skupina tega prispevka.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S51AG » 02 Apr 2006, 10:36

s55m napisal/-a:
S51AG napisal/-a:Gospodje,

dobite se nekje na gmajni pa naj pesti spregovorijo, to natezovanje na forumu in obrekovanje presega vse meje ter je predvsem dokaz pomanjkanja dobrega okusa. A mislite, da vaše osebne zamere zanimajo širšo slovensko radioamatersko skupnost? Verjemite da ne. Podobno početje je v preteklosti iz radioamaterskih vrst marsikoga odgnalo, zato

PRENEHAJTE S TEM!!!

Kar pa se tiče storitev ali dela posameznikov: dokler ljudje delajo prostovoljno in brezplačno, je brezpredmetno postavljati neke zahteve ter jih na vsakem koraku zafrkavati. Ko pa nekdo nalogo prevzame v profesionalnem oz. plačanem smislu, potem jo mora slednji izvajati dosledno ter brez kompromisov in odstopanj.

Pa še to: če ima ta forum moderatorja ali več njih, slednje pozivam, da niti (threade) s podobno neprimerno, in milo rečeno butasto ter otročjo vsebino po kraktem postopku zaklenejo.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG


Tono, ne vem kdo si, ker te ne poznam, sem pa prepričan, da nimaš nikakršne pravice s povišanim tonom zahtevati, naj kdo kaj preneha.
S pestmi rešuj stvari sam.
Če je nekdo prevzel administriranje nečesa sploh ni pomembno, ali je za to plačan, ali ne. To, da je delo na prostovoljni bazi, je vedel že prej.
O butastih in otročjih vsebinah bi se lahko razpredalo na dolgo in široko. Meni, se tudi kakšen od tvojih 108-ih postov zdi butast, pa nisem prosil administratorjev, da ga brišejo.


Pozdravljen,

če nisi razumel bom poskusil še enkrat: Metoda ne poznam in ne igram njegovega odvetnika. Toda zdi se mi primitivno, da ga posamezniki javno brutalno napadate, kljub temu da je očitno, da imenovani svoj posel bolj ali manj uspešno opravlja, in to na prostovoljni osnovi. Vkolikor pa menite, da bi bilo bolje, da ga nadomesti nekdo drug - kratko malo prevzamite njegov posel. Zavedajte se, da boste jutri tarča kritikov vi.
Očitno pa je brezplodno kritiziranje zelo razširjeno med slovenskimi radioamaterji, saj se nenehno pojavljajo podobne diskusije.
Torej gospodje: pljunite v roke in sami izboljšajte to, kar vas tako peklensko moti, Metod in drugi, ki so tarča kritike bodo verjetno zelo veseli. Na nizke udarce pa raje pozabite.

Pa lep pozdrav,

Tono, S51AG
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 11:50

S51AG napisal/-a:
s55m napisal/-a:
S51AG napisal/-a:Gospodje,

dobite se nekje na gmajni pa naj pesti spregovorijo, to natezovanje na forumu in obrekovanje presega vse meje ter je predvsem dokaz pomanjkanja dobrega okusa. A mislite, da vaše osebne zamere zanimajo širšo slovensko radioamatersko skupnost? Verjemite da ne. Podobno početje je v preteklosti iz radioamaterskih vrst marsikoga odgnalo, zato

PRENEHAJTE S TEM!!!

Kar pa se tiče storitev ali dela posameznikov: dokler ljudje delajo prostovoljno in brezplačno, je brezpredmetno postavljati neke zahteve ter jih na vsakem koraku zafrkavati. Ko pa nekdo nalogo prevzame v profesionalnem oz. plačanem smislu, potem jo mora slednji izvajati dosledno ter brez kompromisov in odstopanj.

Pa še to: če ima ta forum moderatorja ali več njih, slednje pozivam, da niti (threade) s podobno neprimerno, in milo rečeno butasto ter otročjo vsebino po kraktem postopku zaklenejo.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG


Tono, ne vem kdo si, ker te ne poznam, sem pa prepričan, da nimaš nikakršne pravice s povišanim tonom zahtevati, naj kdo kaj preneha.
S pestmi rešuj stvari sam.
Če je nekdo prevzel administriranje nečesa sploh ni pomembno, ali je za to plačan, ali ne. To, da je delo na prostovoljni bazi, je vedel že prej.
O butastih in otročjih vsebinah bi se lahko razpredalo na dolgo in široko. Meni, se tudi kakšen od tvojih 108-ih postov zdi butast, pa nisem prosil administratorjev, da ga brišejo.


Pozdravljen,

če nisi razumel bom poskusil še enkrat: Metoda ne poznam in ne igram njegovega odvetnika. Toda zdi se mi primitivno, da ga posamezniki javno brutalno napadate, kljub temu da je očitno, da imenovani svoj posel bolj ali manj uspešno opravlja, in to na prostovoljni osnovi. Vkolikor pa menite, da bi bilo bolje, da ga nadomesti nekdo drug - kratko malo prevzamite njegov posel. Zavedajte se, da boste jutri tarča kritikov vi.
Očitno pa je brezplodno kritiziranje zelo razširjeno med slovenskimi radioamaterji, saj se nenehno pojavljajo podobne diskusije.
Torej gospodje: pljunite v roke in sami izboljšajte to, kar vas tako peklensko moti, Metod in drugi, ki so tarča kritike bodo verjetno zelo veseli. Na nizke udarce pa raje pozabite.

Pa lep pozdrav,

Tono, S51AG


Tono, mi ze vsi pljuvamo v roke na svojih področjih (če ti nisi poučen o njih to ni moja težava) .
Nihče ga (administratorja) brutalno ne napada ampak samo nekaj pričakuje od nekoga, ki je nekaj prostovoljno prevzel (Vztrajno se nam dogaja tudi z managerji itd...).
Verjami mi, da bi z veseljem prevzel njegov "posel", ampak je na žalost administriranje LEA strežnika v LJ jaz pa živim v KP.
Namesto, da tukaj igraš advokata bi lahko morda ti "pljunil" v roke in nekaj naredil za našo skupnost? A bi šlo?
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S51AG » 02 Apr 2006, 12:28

Pozdravljen,

nisem vedel, da je potrebno programsko administriranje izvajati na fizični lokaciji strežnika. Težava ali težave s strojno opremo pa so tudi obvladljive, kaj ne? No, včasih tudi dober (beri dobronamerni) nasvet šteje.

Okoli mojega dela za radioamatersko skupnost pa le naslednje: radioamaterska skupnost je sestavljena iz radioamaterjev, ki se povezujejo v radioklube. In v tem trenutku moja malenkost vlaga precej svojega prostega časa in energije v nadaljnji razvoj in dobrobit enega od radioklubov. To je moj skromni prispevek slovenski radioamaterski skupnosti, ki je še vedno soočena z organizacijskimi problemi, osipom članstva ter predvsem s pomanjkanjem idej in načrtov. Ker si zapisal, da me ne poznaš pač tega nisi mogel vedeti, kaj ne? Je pa seveda res, da imam na svojem radioamaterskem področju več kot dovolj dela in da mi iz tega razloga graja drugih prostovoljcev še na pamet ne pade, še manj advokatura. Jezi me pa način medsebojnega obračunavanja med slovenskimi radioamaterji.

Pa še to: vsakega prostovoljca se da nadomestiti z drugim. S predlogi za novega, boljšega administratorja strežnika LEA na svetlo, pa naj se brezplodna debata že enkrat konča. Mislim pa, da iz te moke ne bo kruha, saj se je za aktivnosti, ki koristijo širši skupnosti pripravljeno žrtvovati bore malo ljudi. Ali mogoče v ozadju tiči strah pred takšnimi in drugačnimi kritikami, ki so pogosto popolnoma neupravičene oz. neosnovane? Razmisli.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Naslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov