Slovenski jezik

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 14:45

S51AG napisal/-a:Pozdravljen,

nisem vedel, da je potrebno programsko administriranje izvajati na fizični lokaciji strežnika. Težava ali težave s strojno opremo pa so tudi obvladljive, kaj ne? No, včasih tudi dober (beri dobronamerni) nasvet šteje.

Okoli mojega dela za radioamatersko skupnost pa le naslednje: radioamaterska skupnost je sestavljena iz radioamaterjev, ki se povezujejo v radioklube. In v tem trenutku moja malenkost vlaga precej svojega prostega časa in energije v nadaljnji razvoj in dobrobit enega od radioklubov. To je moj skromni prispevek slovenski radioamaterski skupnosti, ki je še vedno soočena z organizacijskimi problemi, osipom članstva ter predvsem s pomanjkanjem idej in načrtov. Ker si zapisal, da me ne poznaš pač tega nisi mogel vedeti, kaj ne? Je pa seveda res, da imam na svojem radioamaterskem področju več kot dovolj dela in da mi iz tega razloga graja drugih prostovoljcev še na pamet ne pade, še manj advokatura. Jezi me pa način medsebojnega obračunavanja med slovenskimi radioamaterji.

Pa še to: vsakega prostovoljca se da nadomestiti z drugim. S predlogi za novega, boljšega administratorja strežnika LEA na svetlo, pa naj se brezplodna debata že enkrat konča. Mislim pa, da iz te moke ne bo kruha, saj se je za aktivnosti, ki koristijo širši skupnosti pripravljeno žrtvovati bore malo ljudi. Ali mogoče v ozadju tiči strah pred takšnimi in drugačnimi kritikami, ki so pogosto popolnoma neupravičene oz. neosnovane? Razmisli.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG


Tono, prijetno vlaganje enrgije v radioklub. Administriranje streznika in prehodov LEA in ŠOU ni le programsko! Ni mi jasno, zakaj si vzames toliko casa za advokaturo in govoris o stvareh, ki jih sploh ne poznas. Ali ti je sploh jasno, nad čim se pritožujemo? Prepričan sem, da ne. Vsaj po tvojem pisanju. Če pa je drugače, nam prosim napiši, da bomo videli kaj in koga braniš ter zakaj, nato pa bom sam šel do konca in napisal vse razloge (s poimenskimi primeri in problemi), da se bosta ti in tvoj varovanec počutila še slabše.
Cenim Metodovo delo, le njegove komunikacije ne!!!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S51AG » 02 Apr 2006, 15:13

Pozdravljen še enkrat, in tokrat zadnjič.

Glede na način komunikacije z Metodom njegove reakcije niso nič nenavadnega. Nihče od kritikov ni napisal niti enega koristnega ali bolje rečeno uporabnega predloga za rešitev problema, ali pa ponudil svoje znanje ali celo fizično pomoč. In na koncu, da ne bo nesporazuma: nikogar ne branim ali zagovarjam, želodec pa se mi obrača ob primitvinem nivoju diskusije. Če misliš, da imajo tvoji argumenti težo, jih objavi, hkrati pa bi bilo prav, da se sam aktivno vključiš v reševanje težav.

Ker polemike ne mislim nadaljevati te lepo pozdravljam ter želim obilo uspeha.

Tono, S51AG
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Apr 2006, 15:24

s55m napisal/-a:
s56a napisal/-a:Verjetno je Metod udovoljil tvoji obcutljivi dusici in izbrisal kar tri moja prispevka slovenscini!


Mario, a je bilo to namenjeno meni?
Če je bilo :


Iz tega so jasno izvzeti gostje iz drugih DXCC in tisti, ki slabše obvladate jezik iz takšnega ali drugačnega razloga


Ti resnično nisi bil ciljna skupina tega prispevka.


Tudi jaz tebe ne bi stel v obcutljive dusice :P

Zelo hecna debata poteka na TenTec forumu, ko patriotski Americani do nezavesti branijo Orion in spotoma nesramno pluvajo po Japoncih.

Tono, radioamatersto je osnovna cloveska pravica dolocena z UN ITU pravili. Pri nami je sse brontozaverski ostanek zahteve po slovenskem drzavljanstvu za S5 pozivni znak. Veliko uspeha v klubu ti zelim.

LP MMM S56A, N1YU
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 02 Apr 2006, 17:44

s55m napisal/-a:Administriranje streznika in prehodov LEA in ŠOU ni le programsko

Seveda da ni, vsak dober administrator ve, da je treba na nekaj dni priti pogledat strežnik, ga malo pobožati, mu zašepetati kakšno lepo besedo v usmernik, ...

S kakšnim konkretnim razlogom se Ti osebno spravljaš na Metoda, ko pa nimaš razen tega da uporabljaš forum in portal nobenega stika z leo, ko ne občutiš nobenih posledic njegovih (ne)dejanj.

Po vsem tem, kar se je zadnje čase pisalo tukaj proti administratorju, sigurno si je kakšnega vzel na dušo, ko bom kaj hotel imeti, da bo ja še bolj odlašal z odgovorom. Kdo bi mu zameril, marsikdo bi marsikomu zameril tako javno pluvanje. Verjamem/vem, da marsikdo nima o Metodu ravno dobrega mnenja, ampak so tiho, oziroma to razpravljajo osebno z njim oziroma tako, da širša množica ne gleda tega poniževanja/pljuvanja.

Ker ne uporabljaš lee in soua ti najbrz še ni znano, da je lea po petkovem izpadu na ax.25 strani nazaj in da je sou kljub temu še vedno odprt in da deluje na NATu zaradi Metodove še zaenkrat dobre volje. Mogoče pa spet nima cajta da bi ga izklopu. Kdo bi vedel.

Že davno bi lahko prišlo do sprememb na lei in souu, pa ni samo Metod kriv za to. Smo tudi taki, ki nekaj pomagamo, delamo za to da bo boljše, pa smo pač pozimi malo zaspali.

Pa še to, ko si že "praznimo" dušo (takšne debate so se tako raspasle po celem S50LEA oddelku tako da je čisto vseeno če kar sem napišem):

s56a napisal/-a:Verjetno je Metod udovoljil tvoji obcutljivi dusici in izbrisal kar tri moja prispevka slovenscini!

Kdo bi mu zameril, pri tem ga pa podpiram 100%. Ozri se nazaj na svoja sporočila, enako kot je bilo mišljeno za Metoda. Kaj vidiš? Točno to, tut če nimaš nč pametnega za povedat moraš nekaj napisat. Če ne drugega pa pač tisto kar se ti trenutno mota po glavi. Kakor mi je znano, ni določena nobena nagrada za tistega, ki bo največ napisal na forum, lahko pa zberemo nekaj denarja za nagrado za največje neumnosti oziroma neumesne izjave na forumu.

Lp, Aleš
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 18:09

s57oaa napisal/-a:S kakšnim konkretnim razlogom se Ti osebno spravljaš na Metoda, ko pa nimaš razen tega da uporabljaš forum in portal nobenega stika z leo, ko ne občutiš nobenih posledic njegovih (ne)dejanj.



Lp, Aleš


Aleš, jaz o tebi ne pišem, ker te ne poznam. Lahko bi se tudi ti vzdržal in ne pisal o temu, kako jaz uporabljam LEA-o in ŠOU (Tako kot Tono). Če se moj znak ne ponavlja na LEA-i to še ne pomeni, da nisem uporabnik.
Poanta vsega tega ni nobeno blatenje Metoda, ampak obelodanjanje njegove arogance in vzvišenosti ob komunikaciji z uporabniki, ki včasih na odgovor čakajo tudi po dva meseca, a ga ne dobijo ali pa dobijo "meni dela". Zato ga tudi vsi prosimo, da se spusti na zemljo in prisluhne naši "tlačanski" ponižnosti (ne jemlji tega dobesedno) . sam sem se že davno odvadil besed "pri meni je vse v najlepšem redu", ker sem se v mladih nadobudnih letih par krat opekel s takšno izjavo.
In ni mi jasno zakaj Metod potrebuje vas advokate, ko pa je sam pismen in bere te vrstice. Naj se sam brani, če so to kar pišemo laži in če je to izkrivljanje resnice. Za to res nista potrebna ti in Tono.
A bo morda potrebno iz arhiva potegniti par Metodovih sporočil, da bosta spregledala tudi vidva?
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 18:12

Seveda da ni, vsak dober administrator ve, da je treba na nekaj dni priti pogledat strežnik, ga malo pobožati, mu zašepetati kakšno lepo besedo v usmernik, ...


Šepetanje v usmernik prepuščam tebi Aleš. Preden pa stegneš jezik (napišeš besedilo) pazi, da te ventilator ne udari po njem.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 02 Apr 2006, 18:27

Nism njegov advokat, ampak nasprotnik javnega blatenja. Tudi jaz ne podpiram vsega kar dela, ampak to se ne pomeni da ga javno obtožujem. Sm mel tut jaz dost problemov z njemu pa sva vse razcistla, in je odzivni cas z dveh mesecev padel na manj kot en dan.

s55m napisal/-a:Aleš, jaz o tebi ne pišem, ker te ne poznam.

Moraš pa potem zelo dobro poznati Metoda da lahko potem tako govoriš. Glede na to da v obratni smeri ni tako, mora bit poznanstvo dokaj enosmerno.

s55m napisal/-a:Šepetanje v usmernik prepuščam tebi Aleš. Preden pa stegneš jezik (napišeš besedilo) pazi, da te ventilator ne udari po njem.

Me ne more, če administracija poteka oddaljeno :D
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s50ta » 02 Apr 2006, 18:49

Živijo
Bom pa še jaz nekaj dodal na to temo, ker mi ni jasno kdo mimo brca?
Metod - S56WMN je objavil moj klicni znak, kot uporabnika SOU. S tem se ne morem strinjati, ker kaj več kot pinganje mi prek SOU, vsaj do petka ni delalo.
Sicer bi pa prosil, ali Metoda, ali Aleša -S57OAA, če mi lahko pojasnita telidve izključujoči se izjavi!
S56WMN:
Kar se pa tice soua, pa saj meni zgleda da dela, ce ga uporabniki uporabljajo.


S57OAA
Ker ne uporabljaš lee in soua ti najbrz še ni znano, da je lea po petkovem izpadu na ax.25 strani nazaj in da je sou kljub temu še vedno odprt in da deluje na NATu zaradi Metodove še zaenkrat dobre volje. Mogoče pa spet nima cajta da bi ga izklopu. Kdo bi vedel.


Meni to zveni tako kot, da Metod SOU zapira, po potrebi ga pa odpre, vsaj tako je napisal Aleš...
Metod pa pravi, da SOU je odprt...

Kakšno je resnično stanje?

Lep večer,
73 de Andrej S50TA
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 02 Apr 2006, 18:59

Metod ni rekel, da ga uporabljajo, napisal je da si sami interpretirajte. Drugače je S50SOU eksperimentalni radioamaterski strežnik že dolgo nedostopen za vse, razen ene osebe, kakor je meni znano. Kadarkoli sem še jaz vprašal kaj je z eksperimentalnim radioamaterskim strežnikom S50SOU, je bil vedno odgovor, da se papirji še urejajo.

Ker so na eksperimentalnem radioamaterskem strežniku S50LEA po petkovi nadgradnji "biti pojedli gonilnik" za dma/scc kartico in da bi radioamaterji, ki prihajajo na svetovni splet preko paketnega omrežja še naprej lahko pljuvali čez Metoda, jim je pač omogočil to možnost in odprl eksperimentalni radioamaterski strežnik S50SOU za vse.

Kako ste se nekateri znašli na "seznamu", ki ga je objavil Metod, pa moja malenkost ni možna to brez namiga doumeti, zato si malo preglejte svoje nastavitve komunikacijskega prehoda v paketno omrežje.

Lp

-----------
Zaradi slabega izražanja in možnega kršenja pravil foruma, sem besedilo slovnično in pomensko popravil, da bodo lahko razumeli tudi tisti z vgrajeno slovnično cenzuro.
Zadnjič spremenil s57oaa, dne 02 Apr 2006, 19:50, skupaj popravljeno 2 krat.
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 19:24

s57oaa napisal/-a:Metod ni reku da ga uporabljajo, napisu je da si sami interpretirajte. Drugac je sou ze nevemkolikocasa nedostopen za vse, razen ena oseba ima dostop cez njega kakor je meni znano. Kadarkoli sm še jaz vprasal kaj je s souom, je bil vedno odgovor, da se papirji se urejajo.

Ker so na lei po petkovi nadgadnji biti pojedli driver za scc in da bi hami, ki prihajajo na internet preko packeta še naprej lahko pljuvali cez Metoda, jim je pač omogočil to možnost in odprl sou za vse.

Kako ste se znasli na seznamu, ki ga je napisal Metod, pa tudi meni ni jasno, preglejte svoje nastavitve.

Lp


Očitno imamo dva Metoda, ki drug drugega zagovarjata.

reku=rekel
napisu=napisal
drugac=drugače
nevemkolikočasa=ne vem koliko časa
Drugac je sou ze nevemkolikocasa nedostopen za vse, razen ena oseba ima dostop cez njega kakor je meni znano=čudovito sestavljen stavek
sm=sem
da se papirji se urejajo=tipičen primer , ko so prsti hitrejši od pameti

Bravo Aleš!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Apr 2006, 20:10

Zaradi slabega izražanja in možnega kršenja pravil foruma, sem besedilo slovnično in pomensko popravil, da bodo lahko razumeli tudi tisti z vgrajeno slovnično cenzuro.


Prepozno Aleš, prepozno. In žalostno, če je to vse kar zmoreš. :cry:
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Apr 2006, 23:13

S56WMN> Ljudem je danes res samo pomebno dela/nedela, kako in zakaj pa neka stvar dela, pa vsaj vecni ni pomembna.

Nisem imel namena se vkljuciti v debato okrog slovenscine ampak sem Metoda vprasal na osnovi zgornje izjave o napredku njegovega studija. Na IJS sem imel prilike srecati veliko jerks ali fach idiot-ov (kakorkoli se temu pravi v slovenscini), ki so pridno delali neumnosti v racunalnistvu. Vsakega mladega poskusam prepricati v cim sirso splosno izobrazbo. Potem bodo lazje razumel tudi moje pisanje, Ales! Ce prestejes stevilo crk, potem sigurno nisem vodilni na forumu.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 03 Apr 2006, 17:01

Zakaj se sam ne branim?
Sej nismo na sodiscu. Kva vam pa je, kdo se rad krega.
Nimam casa odgovarjat na neumnosti in namesto da bi ftp popravljal pisem tele neumnosti. (zdej pa se zamislite ce je to vredno)
Halo pred cem sem mam za branit.
Ljudje, ki pa vejo kako je v resnici, pa pac branijo mene ker poznajo resnico, ostali pa zaradi neznanja blatite. Blatenje mi ni vsec.

Adi ti imas toliko za povedat cez mene, v zivljenu se pa ne spomni da bi te videl. Zato bom kar zahteval, da se umiris na forumu.

Ko berem ta forum ratam kaj jezen, zato razmisljam da bi se odstranil iz njega, ker da se bom prostovil za nekaj kar me dela nesrecnega..NE Hvala.

Tako cist informativno sem cel vikend do 18.00 do 22.30 presedel na KUDu da zem leo zrihtal.
Zadnjič spremenil s56wmn, dne 03 Apr 2006, 17:07, skupaj popravljeno 1 krat.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s57lx » 03 Apr 2006, 17:04

s56wmn napisal/-a:Tako cist informativno sem cel vikend do 18.00 do 22.30 presedel na KUDu da zem leo zrihtal.


Zakaj mi nisi rekel, bi ti delal družbo. :)
s57lx
LEA Admin
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 15 Okt 2005, 21:44
Kraj: Medvode - JN76ED

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 03 Apr 2006, 17:09

Luka dej poglej ce dela tisti resize zdej na wikiju kaj druace?
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov