LEA in SOU prehod

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

LEA in SOU prehod

OdgovorNapisal/-a S57XX » 19 Mar 2006, 17:57

Živeli!

Kaj se je danes (nedelja, 19.03.06) zgodilo z PR/Internet prehajanjem preko LEA in SOU? Včeraj je še delovalo, danes pa javlja, da strežniki niso dosegljivi, ker proxy ne špila. No ja, resnici na ljubo, tudi direktna povezave mimo proxy-ja ne špila.

Morda kaka nadgradnja, da bomo končno lahko dostopali do telneta in ftp-ja mimo proxy-ja??


LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56vvv » 24 Mar 2006, 10:14

Živ.

Pa ja ne boš rekel, da se še vedno vse zapira ?

Kam le pelje to, ko namesto, da bi iskali nove rešitve, se pogovarjamo o proxy- u za radioamaterske programe.

Glede na medsebojno nezaupanje je predrag špas imeti PR opremo za radioamaterske potrebe, saj ti potemtakem večina programov, vezanih na internet brez proxy nastavitev sploh ne dela.

( Verjetno boš rabil Skype in ti bo super delalo. Vklopil boš proxy, port pa je tko ali tko 80. In gratis se boš pogovarjal, ..... ) In glede na to, da je zveza vzpostavljena izbereš govorno še PSE QSL. Da pa te drugi ne izsledijo, pa si tu http://tanaya.net/dns/44/150/1.text izbereš poljubni IP in znak za vstop v PR. - HI

Mal provokativno in za test bi blo treba tudi to sprobat. Pa vključiš še VC namesto DG - HI

A kaj ne, tudi moj IP je že dolgo neaktiven, ko sem zaradi drugih potreb vso PR opremo prodal.

73, Gorazd
s56vvv
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 02 Apr 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Mar 2006, 18:09

s56vvv napisal/-a:Živ.
...
( Verjetno boš rabil Skype in ti bo super delalo. Vklopil boš proxy, port pa je tko ali tko 80. In gratis se boš pogovarjal, ..... ) In glede na to, da je zveza vzpostavljena izbereš govorno še PSE QSL. Da pa te drugi ne izsledijo, pa si tu http://tanaya.net/dns/44/150/1.text izbereš poljubni IP in znak za vstop v PR. - HI

Mal provokativno in za test bi blo treba tudi to sprobat. Pa vključiš še VC namesto DG - HI
...


No, temule bi bolj rekel ham špirit kot spirit :D
Ni čudno, da je treba vse pozapret, če se vedno išče stranpoti...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57XX » 25 Mar 2006, 12:34

s55z napisal/-a:...
Ni čudno, da je treba vse pozapret, če se vedno išče stranpoti
...


Kolikor mi je Gorazdovo pisanje poznano, gre za zafrkancijo, ne iskanje stranpoti. Na konkretne predloge, kako se rešiti zlorabe LEA in SOU prehodov (zapiranje določenih portov na požarnem zidu) nihče od pristojnih ni odreagiral, kar je že običajno!

Vprašajmo se raje zakaj po brezvezni uvedbi proxy-ja še vedno ne moremo z radioamaterskimi programi, kot je VE7CC DX Cluster ali pa N1MM ali DX4WIN ali Geo Alert Wizard (pa še kup podobnih bi lahko naštel) do direktnega (mimo proxy-ja) TELNET in FTP dostopa v svet. Problem teh programov je le v tem, da nimajo možnosti nastavitve proxy-ja, so jih pa napisali radioamaterji za radioamaterje!

Seveda lahko LEA in SOU prehod se vedno uporabljamo za razne druge NERADIOAMATERSKE vsebine - programi za te namene imajo možnost nastavljanja proxy-ja. In kaj smo sedaj s proxy-jem dosegli? Čigav interes je to?

Počasi bomo imeli odlično delujoče PR omrežje z kupom prehodov na internet - samo uporabnikov ne bo več, ker bomo počasi vsi prisiljeni preiti na ADSL ali VDSL, kjer lahko nemoteno dostopajo do radioamaterskih vsebin. Omrežje bo počasi postalo samemu sebi namen, hkrati pa rdeča cunja, s katero bomo ob golažu ali pasulju ponosno mahali pred nosom pomembnežem iz kakega od ministrstev, rekoč: "Poglejte, kaj mi imamo!"

LP Jure

P.S. No ja, odgovora pristojni, kaj se je tisti dan dogajalo, pa seveda od nikoder.
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 27 Mar 2006, 13:52

Stvar je preprosta, zakaj na dolocen dan s57xx ni delal paket ne vem, odgovara in se mu tudi ne da raziskovati, ker po mojih testiranjih je vse delalo bp.

Da pa dolocenih programi ne delajo ste si pa sami krivi.
Odpru sem vse porte in hoste za katere ste zahtevali, ce katerih niste zahtevali so pac ostali zaprti.

Nimam pa casa vsakemu amaterju ugotavljat zakaj mu nekaj ne dela, pac to je njegov loklani problem in naj ga odpravi. Ce ostalim dela bo tudi njemu.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57XX » 27 Mar 2006, 14:21

s56wmn napisal/-a:
...
Da pa dolocenih programi ne delajo ste si pa sami krivi.
Odpru sem vse porte in hoste za katere ste zahtevali, ce katerih niste zahtevali so pac ostali zaprti.

Nimam pa casa vsakemu amaterju ugotavljat zakaj mu nekaj ne dela, pac to je njegov loklani problem in naj ga odpravi. Ce ostalim dela bo tudi njemu...



To kar govoriš ni res in še zdaleč ni to moj lokalni problem, temveč si ga povzročil ti s svojim početjem. Pri trditvi, ki sem jo navedel zgoraj, ostajam.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a S57Q » 27 Mar 2006, 16:38

Vaša prevzvišenost, gospod Metod !

Upam, da pravilno razumem, kaj si hotel povedati s tvojim zadnjim sporočilom. V dvomih sem zato, ker je zaradi pravopisnih napak težko razumljivo (zagotovo ne more biti krivo prehitro tipkanje). Upravičeno se sprašujem, kako te je naš šolski sistem z vsemi pravilniki o ocenjevanju vred spustil na fax s takšnim znanjem materinščine. Tvoje zadnje (in vsa prejšnja) sporočilo je čisto skrpucalo.

Jaz sem začel s PR še v časih, ko Vaša prevzvišenost še ni šarila po LEA-i. Tehniko mi je zložil skupaj Branko - S57C, vendar tudi on ne kapira več določenih zadev na tem strežniku in se žal tudi noče prepirati in poglabljati v zadeve. Jaz se v računalniška znanja ne spuščam, ne ponastavljam delujočih zadev, rad bi zadevo uporabljal za čiste radioamaterske zadeve. V QRL-u imam namreč dostop do ADSL-a in ostalih zadev povezanih z internetom in mi naš hitri PR ni edino okno v svet interneta. Če drugega ne, sem se včasih lahko pohvalil, kako to delamo mi radioamaterji brez "drotov". Zdaj tega ne počnem več, ker me je sram, niti ti ne pišem vsakič in za vsako stvar, ko kaj ne dela.

Ne glede na moje skromno znanje, pa 100% ugotavljam, da so se stvari zelo poslabšale, odkar šariš po strežniku. V tem se v celoti strinjam z Juretom.

Rdeča nit, ki se vleče v vseh tvojih sporočilih, je tvoje pomanjkanje časa. Žal to ni izgovor za tvoje slabo delo. S tvojim pristankom (menda te ja ni kdo silil v to ? ), da boš pač nekaj počel, si se moralno obvezal, da to tudi dobro počneš. Če se s tem ne strinjaš imaš neke čudne, svoje norme, ki ne veljajo niti v "normalnem" svetu, kaj šele med radioamaterji.
Vsakemu si dolžan pomagat, vsi lokalni problemi v našem omrežju so naši problemi, torej tudi tvoji. Vsaj tako so mene učili stari HAMi in tako "staromodno" še vedno delujemo pravi radioamaterji.

Za božjo voljo, če nimaš časa, pusti ta posel in se posveti študiju, nihče ti ne bo zameril, če tega ne moreš več početi. Pa kakšno dopolnilno uro iz Slovenščine si vzemi.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55m » 27 Mar 2006, 19:03

S57Q napisal/-a:Vaša prevzvišenost, gospod Metod !

Upam, da pravilno razumem, kaj si hotel povedati s tvojim zadnjim sporočilom. V dvomih sem zato, ker je zaradi pravopisnih napak težko razumljivo (zagotovo ne more biti krivo prehitro tipkanje). Upravičeno se sprašujem, kako te je naš šolski sistem z vsemi pravilniki o ocenjevanju vred spustil na fax s takšnim znanjem materinščine. Tvoje zadnje (in vsa prejšnja) sporočilo je čisto skrpucalo.

Jaz sem začel s PR še v časih, ko Vaša prevzvišenost še ni šarila po LEA-i. Tehniko mi je zložil skupaj Branko - S57C, vendar tudi on ne kapira več določenih zadev na tem strežniku in se žal tudi noče prepirati in poglabljati v zadeve. Jaz se v računalniška znanja ne spuščam, ne ponastavljam delujočih zadev, rad bi zadevo uporabljal za čiste radioamaterske zadeve. V QRL-u imam namreč dostop do ADSL-a in ostalih zadev povezanih z internetom in mi naš hitri PR ni edino okno v svet interneta. Če drugega ne, sem se včasih lahko pohvalil, kako to delamo mi radioamaterji brez "drotov". Zdaj tega ne počnem več, ker me je sram, niti ti ne pišem vsakič in za vsako stvar, ko kaj ne dela.

Ne glede na moje skromno znanje, pa 100% ugotavljam, da so se stvari zelo poslabšale, odkar šariš po strežniku. V tem se v celoti strinjam z Juretom.

Rdeča nit, ki se vleče v vseh tvojih sporočilih, je tvoje pomanjkanje časa. Žal to ni izgovor za tvoje slabo delo. S tvojim pristankom (menda te ja ni kdo silil v to ? ), da boš pač nekaj počel, si se moralno obvezal, da to tudi dobro počneš. Če se s tem ne strinjaš imaš neke čudne, svoje norme, ki ne veljajo niti v "normalnem" svetu, kaj šele med radioamaterji.
Vsakemu si dolžan pomagat, vsi lokalni problemi v našem omrežju so naši problemi, torej tudi tvoji. Vsaj tako so mene učili stari HAMi in tako "staromodno" še vedno delujemo pravi radioamaterji.

Za božjo voljo, če nimaš časa, pusti ta posel in se posveti študiju, nihče ti ne bo zameril, če tega ne moreš več početi. Pa kakšno dopolnilno uro iz Slovenščine si vzemi.


IDEM!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S57XX » 28 Mar 2006, 07:15

s56wmn napisal/-a:...
Nimam pa casa vsakemu amaterju ugotavljat zakaj mu nekaj ne dela, pac to je njegov loklani problem in naj ga odpravi. Ce ostalim dela bo tudi njemu.
...


Za vsak slučaj sem še enkrat preveril, kako je z zadevami na moji strani. Definitivno ni krivda pri meni! Če se konektiram na internet preko starega dobrega 56k modema, vsi goraj našteti programi špilajo.

Za vso zmedo si kriv ti Metod in tvoje igranje z dostopi, kot je omenil tudi Tone. Najenostavneje je, da izklopiš proxy in predlagaš PR managerju, da poišče nekoga drugega za rihtanje LEA in SOU prehodov.

S svojim početjem se delaš norca iz vseh tistih, ki so porabili ogromno svojega časa in sredstev za razvoj opreme za hitri PR. Počasi se bodo uporabniki odselili (na klasičnem PR tako ali tako ni več veliko prometa). Če bo šlo tako naprej, čez kako leto ne bo več nikogar, ki bi skrbel za postaje po hribih in celotna zadeva bo zamrla. In to vse zaradi takih kot si ti, ki nimajo časa ... Škoda.

Tudi jaz, tako kot Tone, ne čutim nobene potrebe za resnejši priklop na drate, saj mi je normalno delujoč PR internet nudil čisto vse, kar sem za radioamaterščino potreboval - to je nemoten dostop nekaterih radioamaterskih programov do TELNETA in FTP-ja in možnost normalnega brskanja po radioamaterskih straneh. Vse to je lepo špilalo do, kdaj je že bilo to, lanskega novembra, če se ne motim.

Hitri PR in QSL biro sta bili edini zadevi, ki mi jih je lahko ZRS ponudila, za tistih slabih 8000 SIT članarine. Če bo šlo tako naprej bo ostal le še QSL biro.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a S53RM » 28 Mar 2006, 08:07

Živijo vsem.

LEA ali SOU ves čas delujeta. Za občasne izpade je krivo vozlišče LJU. Od kar sem zamenjal CPU plato na Krvavcu se pogosto obešajo hitri kanali. (S staro plato je to počel samo tretji kanal). Torej sva z atom prišla iz dežja pod kap V dolini pa nama stara (prototipna) plata sploh noče več delovati. Dokler ne uspemo skompletirati ene brezhibno delujoče CPU360 plate bo potrebno pač malo potrpeti in počakati na reset vozlišča.

73 Sine
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

OdgovorNapisal/-a S57Q » 28 Mar 2006, 10:41

Zdravo Sine !

To, da vrže ven vozlišče, oziroma samo kakšen kanal je normalno. Vendar, tudi jaz sem enkrat čvekal na FM-u, ko smo ugotavljali, da je na Krvavcu vrglo ven tahitri kanal. Mislim, da je Andrej (ZAB) zagnjavil po telefonu tebe ali ata, pa je zadeva čez pol ure špilala. Tega še profiji ne naredijo tako hitro. Nič nisem slišal, da bi bil kdo od Mermalov zato jezen ali užaljen, sam pa najbolje veš koliko časa je bilo zapravljeno v vašem "kevdru" in po vseh mogočih hribih....

Problem je drugje, ker ni volje, oziroma časa. In to na strežniku. Določene stvari za nekatere delajo, za druge ne. Zapirajo se stvari, brez najave in obrazložitev. Ko nekdo kaj vpraša, ni odgovorov. Če odgovor pride, je takoj velika užaljenost in opravičevanje zaradi pomanjkanja časa.... Pa ftp, proxy...... Cel kup zadev, ki se vlečejo in vlečejo.
Mene moti vehementen odnos vzdrževalca do nas uporabnikov. Škoda je, da se stvari ne urejajo po pameti, z dogovorom. Vsi vemo, kaj smo radioamaterji sposobni narediti, če stopimo skupaj. In ni nobene logike, da nebi porihtali enega strežnika, da bi stvari špilale vsaj tako kot nekdaj.

Prepričan sem, da je med nami dovolj HAMov, ki imajo voljo in čas, da o znanju ne govorim. Ne vem kako nam uspe zmeraj najti ljudi, ki prevzamejo neke obveznosti, potem pa mrk...

Ampak, zgleda, da ne gre drugače. Pa se kregamo po forumih in še kje, namesto da bi "švajsali", lotali .... in nenazadnje surfali.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 28 Mar 2006, 15:26

j**** se vsi po vrsti
LEA ko sem jest prisel zraven NI IMELA poleg proxija nic druega. in tako je stanje tudi sedaj. Ko sem jest prisel ni bolo nobene maskerade ali nat-a.

Tako, da utihnite ker sploh ne veste kaka je situacija

Kritizirat znate vsi kaksen hvala kar je bilo do sedaj narejenega pa nic od nikoder.

>Če se konektiram na internet preko starega dobrega 56k modema, vsi >goraj našteti programi špilajo.

Jest nisem nic spreminjal in stvari so zacele kaj delati. Ne me blatit za vsako neumnost

ZRS nima nic z hitrim packet radiom
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 28 Mar 2006, 15:36

glede napak pa se mi je tipka delete znucala
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s53zo » 28 Mar 2006, 16:48

Ej, jej, jej Metod.

To pa ni pravi način pogovarjanja.

Kot veš sem skrbnik grunfa, S50DXS clustra, S50DBC-6 tcp/ip-packet in packet-tcp/ip prehoda, S53M conversa, S50DBC Linux SuperVozlja pa se mogoče je kaj na tistem serverju na kar sem pozabil.

Zakaj to sploh pišem. Kot skrbnik sem vesel vsakega klica uporabnika, ki me opozori, da neka stvar ne deluje kot je treba. Sam nimam možnosti, da bi preizkusil vse možne kombinacije, ki si jih, oj ti nadebudni ti, uporabniki izmislijo. Le na ta način sem lahko miren, da stvar deluje kot je mišljeno. Uporabniki so tisti, zaradi katerih stvar obstaja. To, da sem se pa ob vzpostavljanju vsega skupaj še marsikaj naučil pa je moje zadoščenje. Tu pa tam mi pa kdo plača tudi kakšno pivo (vabljeni tudi v bodoče) in veselje je še večje. Seveda mi vseh napak ne uspe odpraviti že prvi trenutek, vendar to ni razlog, da bi jim, oj nadebudnim jim, uporabnikom sporočil naj se j**** vsi po vrsti.

73
Simon, S53ZO
Uporabniški avatar
s53zo
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 28 Mar 2006, 17:57

bla
ce mas uporabnike, k ti delajo napotrebne probleme namesto da bi pomagali. pa sitnarijo.

Mislm, da ne. jeza upravicena..
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

Naslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov