delujoce storitve na sou lea

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 06 Dec 2005, 14:20

Pozdrav, odgovor za s57xx :praviš da boš prodal "škatlice" če ne bo delala LEA in SOU ,jaz te pa vprašam komu ???
Če LEA in SOU ne dela ti to nobeden ne kupi ! ker nima za kaj rabiti tako
kot ti ne .
A si zasledil kakšno povpraševanje po PSK postajah,ali da ih gdo še lota?
V HTE-u si bodo saj malo oddahnili od nadležnih radioamaterjev ki vedno iščejo samo egzotiko -ine ,cly-ne ,bar-e ...ne pa samo ledike...
73 -Josip
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Dec 2005, 11:57

Vsak naj govori v svojem imenu. V S5 nista edina izhoda v IP LEA in SOU in sam ravnokar lotam PSK.
Nekateri samo "njurijo" na vzdrzevalce, drugi si pomagamo drugace.
:lol:
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S57XX » 08 Dec 2005, 08:18

S56TWG napisal/-a: ... jaz te pa vprašam komu ??? ...


Josip,

če bi natančno prebral, bi videl, da zadevo ponujam predvsem ZRS-ju, ki bo te zadeve uspešno uporabljal za razne NNNP akcije - sodelovanje z ZARE in podobnimi ustanovami, saj je to zelo pomembno v zadnjem času :lol:

LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 08 Dec 2005, 09:41

Pozdrav vsem bralcem tega foruma ,Jure tebi pa odgovor da te sedaj popolnoma zastopim kaj si hotel povedati.Vem na kaj ciljaš...HI!
Za "bogega" S55M pa informacija da ne "njurim" kako on to pravi na vzdrževalce ,saj sem si pomagal sam drugače -nisem odvisen od LEA in SOU pa tudi ne od mariborskega DXX-a -sem tudi vzdrževalec enega od naših vozljišč ,enega sem pa tudi sam scinil že kar nekaj časa nazaj ,PSK postaj pa samo za sebe 4 (štiri! ) in to je ena na vozlišču ,ena na vikendu ki je tudi drugi SV dve pa imam kar v stanovanju ,eno uporabljam ena je pa v rezervi -bok ne daj da katera ki crkne ,da imam za takojšnjo zamenjavo .Lotanje na hribu ne pride v poštev. Da ne naštevam ostale ki sem ih pomagal oživeti ostalim bližnjim in daljnjim prijateljem!
Za kaj "bogi" da si se odločil komaj sedaj narediti kaj takega -ki si pa bil prej ,a si sedaj padel iz marsa???(več kot deset let od objave projekta)
Kot da nisi verjel prej Matjaževim projektom
Govorim pa vedno v svojem imenu in stojim za tem kaj napišem .
Pa lep pozdrav ! -Josip
P.S.Da ne raskurim preveč itak pregreto članstvo ZRS ,katerega sem član več kot 25 let ,dokazuje tudi značka "oldtajmerja" -pa ne samo to ampak da plačujem redno članarino na ZRS kar ni trend v SLO pridno pa uporabljate nečlani AX25 omrežje .(to konkretno ne leti na tebe Adi ker vidim da si plačal članarino !) In tisti so najbolj glasni na tem forumu.
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s50ta » 08 Dec 2005, 10:11

Zivijo
Dober mesec dni je naokoli odkar LEA deluje z omejenimi zmogljivostmi. To, da napisem omejene zmogljivosti drzi, tako pri uporabi dolocenih storitev, kot pri hitrosti prenosa podatkov. V tem mesecu dni sem testiral IP promet preko AX25 omrezja tako, da sem za vstop v internet omrezje uporabljal razlicne prehode. Pri testiranju sem uporabljal S53MV ZIF-PSK in S53MV TNC-SAB82532. Za dostop do LEA ki je najblizji IP/AX25 prehod sem od SuperVozljev uporabil samo enega in sicer S55YLJ. Za dostop do bolj oddaljenih prehodov pa sem moral uporabiti vec SuperVozljev, se pravi sem v tem primeru bolj obremenjeval AX25 omrezje.
Vendar mi rezultati, ki temeljijo na enomesecnem probavanju prenasanja podatkov z interneta preko AX25 omrezja niso cisto jasni.
Pri prenosu datotek razlicnih velikosti se je dogajalo to, da sem vecje datoteke z interneta preko bolj oddaljenega prehoda in vecjega stevila SuperVozljev na svoj racunalnik prenesel v krajsem casu kot, ce sem za prehod v internet uporabil samo en SuperVozelj in LEA. Pri datotekah z manjso kolicino podatkov tega ne morem trditi, ker so se le te vcasih prek LEA zelo hitro prenesle.
Pri http prenosu sem pa ugotovil to, da se del podatkov z LEA preko S55YLJ prenese zelo hitro nato pa promet obstane in sem vcasih cakal na naslednji paket, tako kot takrat z 19k2 WBFM postajo. Pri http prenosu preko vecjega stevila SuperVozljev in pri uporabi bolj oddaljenega prehoda je bila hitrost prenosa podatkov sicer manjsa, kot v spici prenosa preko LEA, vendar je bila le ta konstantna in prenos podatkov dosti bolj zanesliv. Pa se to sem opazil, da pri ostalih IP/AX25 prehodih storitve, ki so na LEA zaprte tam delujejo.
Kot sem uvodoma ze napisal ti rezultati niso od vceraj, oziroma danes, temvec temeljijo na testiranju skozi celoten zadnji mesec. Prosim tistega, ki najbolj pozna opisani problem, ce lahko poda pojasnilo v zvezi z stvarmi, ki sem jih navedel, kot meni nejasne.


P.S.
S55M
Vsak naj govori v svojem imenu. V S5 nista edina izhoda v IP LEA in SOU in sam ravnokar lotam PSK.
Nekateri samo "njurijo" na vzdrzevalce, drugi si pomagamo drugace.


Adi se strinjam, da ne gre posplosevati zadeve. Vendar sem kot uporabnik LEA in SOU prehoda v internet preko AX25 presenecen, da se v dobrem mesecu dni na LEA ni nic premaknilo. SOU pa tako ali tako glede na svojo nelegalnost obcasno pokaze zelo velik odstotek PTT preko 4 kanala na SuperVozelj-u Krvavec, samo se nevem komu ga je dovoljeno uporabljati po nelegalni poti?

73 de Andrej - S56RTA
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s56a » 08 Dec 2005, 16:16

S56TWG napisal/-a:Za kaj "bogi" da si se odločil komaj sedaj narediti kaj takega -ki si pa bil prej ,a si sedaj padel iz marsa???(več kot deset let od objave projekta)
Kot da nisi verjel prej Matjaževim projektom
Govorim pa vedno v svojem imenu in stojim za tem kaj napišem .
Pa lep pozdrav ! -Josip
P.S.Da ne raskurim preveč itak pregreto članstvo ZRS ,katerega sem član več kot 25 let ,dokazuje tudi značka "oldtajmerja" -pa ne samo to ampak da plačujem redno članarino na ZRS kar ni trend v SLO pridno pa uporabljate nečlani AX25 omrežje .(to konkretno ne leti na tebe Adi ker vidim da si plačal članarino !) In tisti so najbolj glasni na tem forumu.


Jaz sem pravocasno upozarjal, da radioamaterji nimamo vsebine za lastno paket-radio omrezje. Edina uporabna aplikacija je DX Cluster.

V vse S53MV projekte verjamem z izjemo napajalnika :-)

Clanstvo ZRS ni pregreto ampak prvic ima moznost svobodnega izrazanja mnenja s pomocjo interneta. Zal se vodstvo ZRS tega ne zaveda in ostaja v informacijskem mrku. Potem je tezko pricakovati vecjo medijsko prisotnost potrebno za priliv mladih v nase brontozavrske vrste.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55m » 08 Dec 2005, 20:45

S56TWG
Za "bogega" S55M pa informacija da ne "njurim" kako on to pravi na vzdrževalce ,saj sem si pomagal sam drugače


Če ti dragi Josip misliš, da sem z lune padel, se motiš.
Pripomba "bogi" je povsem brezpredmetna in ponižujoča.
Po tvojem "primitivnem!!!" razmišljanju so "bogi" vsi tisti, ki se danes učijo telegrafijo, ker je bil "projekt" objavljen že pred malo več kot 10-timi leti :lol:
Zakaj PSK lotam sedaj? Kaj te briga! Vprašal si, in jaz sem ti odgovoril.
Kar pa se zaupanja v našega Matjaža tiče, sem mu jaz zaupal že takrat, ko ti zanj še vedel nisi (pa tudi on je le človek in dela napake:) ).
In kaj potem če si zlotal 4 PSK postaje? So jih zlotali tudi takšni HAM-i, ki ne poznajo niti osnov elektrotehnike.V tem je čar Matjaževih projektov.

Da se vrnemo k Lea-i in ŠOU-u....
Očitno ste zadovoljni s takšnim stanjem kot je, saj naredite premalo, da bi bilo stanje drugačno!!!!

P.S.
Članarino ZRS-u sem do sedaj vedno plačal. In po globokem razmišljanju jo bom plačal tudi drugo leto (in naslednje spet). Za to, ker plačam članarino ZRS-u od ZRS-a ne pričakujem skoraj ničesar, razen morda delovanja QSL biroja kot nujno zlo. Za vozljišča, prehode in ostalo pa smo si sami krivi, da delujejo tako, kot delujejo. In nič me ne moti, če na naše vstopne točke vstopajo sosednji Hrvatje ali Avstrijci ali Italijani (v duhu HAM spirita seveda). Oni v veliki večini tudi ne plačujejo članarine ZRS-u, da HAM gostov na počitnicah v S5 niti ne omenjam. In nič me ne moti, če po istem omrežju potujejo tudi tisti amaterji, ki nočejo biti člani te zveze, dokler to počnejo na predpisan način. Vsak, ki nekaj naredi kot javno dobro, naj se sprijazni s tem, da je to javno dobro in so do tega upravičeni vsi (ki izpolnjujejo zakonske pogoje).
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 08 Dec 2005, 21:25

Hja lepo da vsaj za enkrat tut ta topic še drži temo, čeprav se ze počas izmuzeva, kakor je vidt po zadnjih nekaj odgovorih.

s55m napisal/-a:Da se vrnemo k Lea-i in ŠOU-u....
Očitno ste zadovoljni s takšnim stanjem kot je, saj naredite premalo, da bi bilo stanje drugačno!!!!


Dela se, dela se skoz in ogromno, le da se "fizikalcem" zgleda da ne da odpisovati oziroma se ukvarjati s šimfanjem na forumu. Kot je že Metod reku, dela se in ko bo narejeno bodo spremembe.

Do takrat je pa treba samo malo potrpeti (še kakšen teden ali 3).

lp, Aleš
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 10 Dec 2005, 16:36

Za s55m: Preberi še enkrat moj prvi prispevek ki je bil vglavnem namenjen Juretu .Bil je res malo v ciničnem tonu in je bilo treba prebrati "med vrsticami" V prvem stavku se vidi kot da bo svet propadel če lea in sou ne bosta aktivna .Ne bo ,naredite sami za sebe kaj vsak v svojem mestu pa bo manj gužve vse bo hitrejše ker ne bo treba vsakem hoditi do interneta čes 10 vozljev ,eden zaštrajka in eto ti ga hudiča !
Seveda da tisti nimajo za kaj rabiti PSK postaje ki so odvisni samo od LEA in SOU če ti niso v funkciji .
Drugi stavek: povpraševanje po postajah in gdo ih še lota : Seveda povpraševanje pri tistih ki samo čakajo na LEA in SOU je opadlo .Gdo ih še lota .Samo za sebe sem ih zlotal 4 še vsaj enkrat toliko pa pomagal drugim (mislim PSK) 70cmWBFM 23cmWBFM pa na desetine .In to je malenkost od vse radioamaterske opreme kaj sem je sam naredil .Vsi tisti ih lotajo ki vedo kaj počnejo ,sigurno ih bom še kaj zlotal ,ker ta Matjažev projekt ni zastarel magar je star kakih 10 let -kot si me ti zastopil ,ampak me je presenetilo da komaj sedaj lotaš prvo PSK!
Za tebe bi bil moral napisati samo to :ki si pa bil do sedaj in nič več (mislim na drug prispevek)
Seveda da si bodo v HTE-u oddahnili ,saj že lep čas nimajo ne ine ne cly-a in zelo malo od komponent im je še ostalo od tistih ki ih izključno radioamaterji iščejo .Ostale trgovine ,da ih negativno ne reklamiram itak teh komponent niso imeli .Ledike pa pri nas lahko nabereš okrog fabrike samo če ti se ljubi pripognat za njo.(hočem reči da ih imajo vse trgovine z elektronskimi komponentami )
In kaj sem povedal v tvojem imenu ,ne v svojem da ti ispostavim račun za "advokaturo" HI!
Pa še odgovor na tvoj PS.
Da je odvisno vse od nas samih -tu se popolnoma strinjam z teboj.
Seveda da me nič ne moti če gdo dela iz sosednjih držav na naših AX25 omrežjih ker to je naloga njihovih nadrejenih če imajo vse po njihovi zakonodaji .In to naj oni preverjajo .Ne mi .Mi čistimo pred svojim pragom.Za vse tiste tujce ki ih vidim na naših vozljiščih "predvidevam" da delajo vse po predpisih in da ispolnjujejo zakonske pogoje.Isto tako pričakujem da ko bom jaz prišel na njihova vozljišča da me pustijo normalno delati vse tako dolgo dok ne bom izvodil kakšne neumnosti.
Ne zdi se mi pa prav da nečlani ZRS uporabljajo vozlje ki so last ZRS .
Tudi tisti radioamaterji iz SLO ki ne ispolnjujejo pogojev za delo v SLO najdeš na vseh mogočih vozljiščih sosednjih držav -preveri pa uživaj!
Npr HAM dogovor med HRS in ZRS je tak da vsi naši člani (ki ispolnjujejo naše pogoje v ZRS lahko delajo na njihovih vozljih in repetitorjih in obratno ) Vem o "onem" ni mi mus bit član ničega delam kaj hočem gdo mi kaj more -nažalost je tudi takih na sončni strani Alp .Ne mi omenjati cept in novo zakonodajo ker tudi tista ne vela za nekatere !
73 -Josip
P.S. Ne mislim kaj več nadaljevati na to temo! Boljše bo kaj sciniti ne pa biti EPP-jevc krame iz daljnjega vshoda (in to povrh zastonj!) npr. tipa delam z Yaesu ,zetagi usmernik,dajmond antena... vse home made HI!
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s55m » 10 Dec 2005, 19:05

Ne vem zaboga od kje ti podatek, da lotam prvi PSK. Jaz sem ti samo odgovoril, da ga lotam!!!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 10 Dec 2005, 20:34

Adi veliko uspeha pri lotanju ,pa še veliko ih zlotaj ,lahko bi bila kakšna več če ne bi bilo 283 prispevkov.A ti in Mario tekmujeta ?
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s55m » 10 Dec 2005, 22:22

Nikakor ne tekmujeva.
Običajno odgovarjava na vprašanja :o
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: delujoce storitve na sou lea

OdgovorNapisal/-a s56jlp » 25 Dec 2005, 02:24

s56wmn napisal/-a:Trenutno delujoce na dan 11.11.05

sou: proxy 44.150.12.1:3128
lea: proxy: 44.150.1.1:3128

www/pop/smtp/ftp 44.150.1.1



proxy preko LEA mi dela OK, preko SOU se nisem povezal, odkar se je nanj nastavil proxy. Ali komu dela www preko SOU proxy-ja? Če ja, je treba vnesti kake spremembe v nastavitvah, glede na LEA?
Uporabniški avatar
s56jlp
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: The Third Rock

OdgovorNapisal/-a S57XX » 06 Jan 2006, 11:40

s55m napisal/-a: ... V S5 nista edina izhoda v IP LEA in SOU ...


To je že res, a zakaj bi hodil čez pol Slovenije in obremenjeval povezave, če to ni potrebno. Problem pri vsej zadevi je, da ti LEA in SOU sedaj omogočata uporabo PR dostopov do interneta za marsikatero stvar, ki nima nobene zveze z radioamaterstvom. Omejujeta pa kup čisto radioamaterskih vsebin, kar je bilo vzdrževalcu in PR managerju sporočeno, pa je vse tiho oz. se izgovarjajo na "pisanje programa"

LPJ
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 06 Jan 2006, 13:54

S57XX napisal/-a:Omejujeta pa kup čisto radioamaterskih vsebin, kar je bilo vzdrževalcu in PR managerju sporočeno, pa je vse tiho oz. se izgovarjajo na "pisanje programa"


http://lea.hamradio.si/register

kot receno, stvar je se v izgradnji.

po drugi strani pa kakor je vidt odkar je vse na proxyiju dela server brez problemov, uptime ja pa tut po dolgmu cajtu dosegel cez 100dni :lol:

lp
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov