delujoce storitve na sou lea

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

delujoce storitve na sou lea

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 11 Nov 2005, 20:22

Trenutno delujoce na dan 11.11.05

sou: proxy 44.150.12.1:3128
lea: proxy: 44.150.1.1:3128

www/pop/smtp/ftp 44.150.1.1
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 11 Nov 2005, 20:29

>s56RTA : SOU pa tudi ce mu nastavim omenjeni proxy ni odprt za http, ftp, telnet ....

na sou je proxy za http in ne za telnet? Ali kaj si hotel povedati.

Zdaj pa še eno, morda malo "mem" vprašanje. Uporabo proksija lahko nastaviš le na nekaterih programih. Kar veliko čisto radioamaterskih zadev, te možnosti nima (ali pa je še nisem našel ) - npr. VE7CC DXC program, pa Geo alert, pa še kakega bom našel, ko bom želel nastaviti proxy (preveriti moram N1MM, MIXW, DX4WIN). Do interneta dostopajo le zaradi tega, da potegnejo dol zadnje dnevne podatke o sončni aktivnosti ali pa DX informacije. Kako si pomagam pri njih, če nimajo možnost nastavitve proxyja?


V takem primeru ce res ne gre preko porxya bomo naredili izjemo, in bomo odpri dostop do tega, To bomo zaceli odpirati ko bo register ax25 uporabnikov narejen.
Drugace pa, ali ima kateri od nastetih programov SOCKS podporo.

Zdravo!
Kot sem obljubil sem zadevo malo potestiral in ugotavljam sledeče. Meni dostop preko SOU z vpisanim proxyjem do http-ja dela, prav tako dostop do poštnega predala na lei. Sem pa moral pri obeh nastavitvah za dohodni in odhodni strežnik vpisati 44.150.1.1 . Če je pisalo le lea.hamradio.si, zadeva ni špilala. Moram pa reči, da je bila povezava obupno počasna - v primerjavi s stanjem pred zapleti. Morda je bil le slučaj, bom videl preko vikenda.

Še vedno pa mi ne zašpilajo zadeve, kjer ne morem uporabiti proxyja.


Pocasi ti je delalo zato ker si dostopal do sou-a. Zato je paket sel iz sou na lea iz lea na sou in iz sou do tebe. Zakaj ne dostopas direktno do lea?
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57XX » 11 Nov 2005, 21:11

Živjo!

Hvala za info Metod. Glede SOU in LEA sem pač stestiral, da vidim kaj dela. Prej, ko je zadeva delala brez proxyja, sam samo na ETNC zamenjal nastavitve in je b'lo. Če sem dostopal preko SOU je bila zadeva bistveno hitrejša, kot preko LEA.

Da bi pa še v Win programih vsakič menjal tele številke za proxy, mi pa ni ravno najbolj všeč. Obasno že, prepogosto pa ne :roll:

Tile programi, ki sem jih navajal, uporablajo v glavnem Telnet protokol za vleč podatke dol. Nobenih posebnih drugih nastavitev ali podpor ni. Nastaviš samo TCP/IP (ali pa številko COM porta, kjer maš modem) in to je to. Jaz bi temu rekel uporaba standardnih vrat tam okrog cifre 20 :D

Nekateri uporabljajo tudi FTP protokol, ki je vezan na nastavitev IE. To moram še pogledati, ker jaz uporabljam NS. Kolikor pa te razumem, je FTP trenutno tako ali tako tudi zaprt.

Če ne bo drugače, bom pač počakal, da se zadeve uredijo. Samo tolk da vem, kje je problem.

Lep vikend!

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s50ta » 11 Nov 2005, 21:33

Živijo
sou: proxy 44.150.12.1:3128
lea: proxy: 44.150.1.1:3128


Poskusil sem nastavit oba proxija in rezultat je sledeč:
- Proxy na LEA mi dela BP kot sem že omenil v prejšnjem sporočilu.
- Če pa nastavim omenjeni proxy za SOU pa žal ne pridem nikamor, pa čeprav TNC ju povem pot, da se poveže s SOU. Pot v TNC-ju je pravilna saj se mi Messenger avtomatično poveže, http pa ne deluje kljub nastavitvi proxija.

Bi se pa strinjal z Juretom, da je brez proxyja http na SOU prej hitreje delal kot na LEA. Pa še to, programi kot so VHFCtest, RXCluster in podobni uporabljajo telnet za pobiranje spotov, zato bi bilo fino odpret omenjena vrata, kot je že Jure napisal.

73 de Andrej - S56RTA
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00

proxy?

OdgovorNapisal/-a S51MO » 12 Nov 2005, 09:08

Zdravo Metod,


Ali lahko poveš, kaj je razlog, da moramo sedaj hoditi na internet preko proxyja?
Andrej, S51MO
S51MO
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 03 Jul 2002, 07:18
Kraj: Turnše

OdgovorNapisal/-a s56oa » 13 Nov 2005, 10:08

Da uporabniki ne delajo sivih las adminom? :wink:
Enako imamo mi v službi. Pa še reporte, kam je kdo surfnil in koliko časa je zapravil na surfanju se da prav fajn delat. :lol:

Za radioamatersko delo, se bo pač treba dogovorit za nek kompromis, kaj bo dovoljeno in kaj pač ne. Pač nekaj kar ne bo omejevalo običajnih radioamaterskih aktivnosti in hkrati ne bo povzročalo glavobolov adminom. 8)

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: proxy?

OdgovorNapisal/-a s56vvv » 14 Nov 2005, 08:30

S51MO napisal/-a:Zdravo Metod,


Ali lahko poveš, kaj je razlog, da moramo sedaj hoditi na internet preko proxyja?


Andrej,

Tudi sam se sprašujem, ali res ne zna zapreti ostalih portov, ki se ne uporabljajo v radioamaterstvu.


Nek hiter link do portov http://www.portforward.com/cports.htm in se lepo zapre porte za onlline igre, P2P, in ostali nesnago, proxy pa naj se sprosti, saj verjetno veš kaj pomeni delovanje proxy-ija. Ti beseda predpomnilnik kaj pomeni ? Le zakaj so uvedli proxy ?

Porte imaš od 1 pa do 65535. Pa rečeš:
odprti so: 20,21,22,23,25,80,110,143?,443,.... ostale pa po dogovoru z uporabniki, da se uposteva hamspirit pri uporabi ax25 protokola.
( mogoce sem v naglici kakega izpustil)

Čim manj nesporazumov in nezatiranja drugih zaradi enega izgredneža.

73, Gorazd
s56vvv
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 02 Apr 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 14 Nov 2005, 11:35

Odgovor na vse poste tukaj:
Jest ne vem zakaj na etnc-ju ne dela sou.. Proxy na sou je stestiral mmk in rekel da dela.

Prosim tocno mi povejte katere porte programi uporabljajo.

s51mo> Zaradi nepravilnosti ki so se dogajale na omrezju. Ko nastudiram bo tudi za proxy potreben username in geslo.

Porte bomo odpri za vsakega posebaj. applikacija je v pisanju da takrat bo pa treba pocakat.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57XX » 14 Nov 2005, 12:34

s56wmn napisal/-a: ...
Jest ne vem zakaj na etnc-ju ne dela sou.. Proxy na sou je stestiral mmk in rekel da dela.
...


Hmmm, meni dela tako preko LEA kot preko SOU - z ugotovitvami, ki sem jih navedel že prej ...

LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56vvv » 14 Nov 2005, 14:45

s56wmn napisal/-a: Ko nastudiram bo tudi za proxy potreben username in geslo.


Metod,

težava bo zapreti proxy na username in password. Promet preko ax25 protokola je viden vsakomur in se je brezvezno zajebavati in izgubljati čas.
Stari dobri Coyote preveč razkriva, kakor tudi S5LINBOX in pa ETNC.
Rešitev bo tu zelo težka. Tu bi moral vsak imeti čisto vest kaj počne in žal tega ni.

Probaj s popolno blokado portov ( razen portov za amaterščino ), pa čeprav veš, da je težka že tudi na tcp:80, saj ga uporablja Skype, Yahoo messenger, .......

Ampak uspeh bo že če ti uspe in s tem vspostaviš željeno stanje.


73, Gorazd
s56vvv
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 02 Apr 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

mislm

OdgovorNapisal/-a S51MO » 14 Nov 2005, 23:13

Saj ne vem, kaj naj rečem. Zadeva mi dela tako kot v prvih časih interneta, ko smo gor hodili preko telefonskega modema, bakra in relejskih central in windosow3.11. Kam smo prišli? Človek si vzame čas in naštudira ves protokol (AX25 in TCP/IP), naštudira 32 bitne mikrokontrolerje, naštudira vso kramo, ki spada zraven, zgradi nek tnc poln hroščev. Po nekaj letih trimanja in iskanja napak in hroščev in vode v kablih, ko zadeva naenkrat kar zelo lepo špila (mimogrede po levi in desni so nas prehiteli komercialni radijci), pa pride en tip, ki potegne dol en film od nevem kdovekod, pol mora pa cela vesoljna radioamaterska Slovenija počepnit.
Metod, to je korak nazaj in naj ti povem, da sem kar malo popenjen. Zakaj imamo potem 1M mrežo? Zakaj sem prebil toliko ur zakopan v C prevajalnik? Zato, da se bom sedaj zafrkaval s tako brzino in čakal vsako stran, da se proxy in ne vem še kakšna šara zmeni z mojim računalnikom?
Pa daj nekoga, ki tako krši ham spirit na fuj listo na vsak vozelj in basta. Ne pa da moramo vsi trpeti zaradi takih tipov.
Po tej logiki zapiranja boš samo odgnal (mene tudi) ljudi od PR. Saj konec koncev lahko zadevo ugasneš, pa bo najbolj ziher.
Čim boš pa pustil zadevo samo malo odprto, se bo našel nekdo, ki bo tnc naštelal na moj znak in ip in fural dalje. Pol boš pa ti zaprl moj IP, bo pa uporabil tvojega. Pol boš pa zaprl svojega, bo pa uporabil od Lojzeta. Pa vse tako do zadnjega IP...
Ne vem, kakšna logika te pelje.

73
Andrej, S51MO
S51MO
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 03 Jul 2002, 07:18
Kraj: Turnše

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 15 Nov 2005, 11:01

se strinjam tudi meni ni vsec, samo ce ljudje ne poznajo discipline...
Glede proxyja pa je tako preko proxya se ti strani samo hitreje odpirajo, zato ker ce se kak paket zgubi se ta paket prenese samo med leo in teboj , cene bi se mogel preneset preko celega interneta do tistega serverja s katere velces stvari. Sej se bodo stvari uredile.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57XX » 19 Nov 2005, 07:34

s56wmn napisal/-a:Prosim tocno mi povejte katere porte programi uporabljajo.


Do sedaj sem ugotovil FTP 21 port za GeoAlert, 13 port za AtomicClockSync, Standardni Telnet port (mislim da 23, nisem prepričan)

Jure
Zadnjič spremenil S57XX, dne 21 Nov 2005, 15:32, skupaj popravljeno 2 krat.
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s52aa » 19 Nov 2005, 09:51

s50clx uporablja port 41112,
s50dxs uporablja port 8000
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

OdgovorNapisal/-a S57XX » 03 Dec 2005, 12:10

s56wmn napisal/-a: ...
Prosim tocno mi povejte katere porte programi uporabljajo.
...


Dostop do LoTW tudi ne dela. Zadeva gre preko https://..., ki (kolikor mi je poznano) uporablja port 443.

Kdaj bo uporaba radioamaterskih vsebin preko LEA ali SOU dostopa spet omogočena, če sploh bo? Kup ostalih neumnosti je omogočenih, bremzate pa čisto RA zadeve. To vprašanje velja tako Metodu kot Bajku? Nas boste prisilili, da prodamo naše škatlice in se priklopimo na drat? Tudi lahko, samo jasno povejte, da se z dostopom do interneta ne ukvarjate več. Mogoče bi ZRS odkupil anteno+ETNC+PSK postaje za akcije ZRS v duhu NNNP. Cena - sitnica :-? :evil:

Ko smo pa ravno pri hitrem internet dostopu preko drata. Je morda kdo od vodstva pomislil, da bi stopil v kontakt s ponudniki hitrega internet dostopa in dogovoril kake ugodnosti za ščlane ZRS? Zadeva bi bila za RA zadeve dosti bolj uporabna, kot pa kaka "specialna" GSM naročniška razmerja :P .

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Naslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron