lea Kriminal

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a S56Y » 10 Nov 2005, 17:14

s56wmn napisal/-a:s56y kam ti lahko posljem racun ? :o


??


Račun za?
ex S57NEZ
S56Y
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 06 Dec 2002, 19:01

OdgovorNapisal/-a S54Y » 10 Nov 2005, 17:52

S56Y napisal/-a:
s56wmn napisal/-a:Nismo Internetni ponudniki Dejstvo.


Pa "ste"! Če hočeš ali nočeš, "ste". Če že ne, pa zagotavljate dostop do interneta. Če to ni isto....


LP!



s56wmn napisal/-a:s56y kam ti lahko posljem racun ?



s56wmn je po moje imel v mislih racun za opravljene internetne storitve......... :wink:


73

PS: Par CBjasev na tovornjak.net ima idealen izraz za to situacijo.........(golaz.press) :lol: :lol: :lol: :lol:
73 de S54Y (Andrej) ex S56ZWH

- ko zagrmi, je pametno, ali potegnit kabl iz vticnice, ali pa ogreti spajkalnik (ehh slednje je zanimivejse)..... HI!
S54Y
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Mar 2004, 13:10
Kraj: JN76TL

OdgovorNapisal/-a s57uud » 10 Nov 2005, 20:59

V starih davnih časih komunizma, sem na povabilo v članstvo odgovoril z preprostim stavkom:"Jaz bom sebi družbo izbiral sam !"
S tem sem si seveda nakopal obilico težav. Večkrat sem moral celo službo menjati. Celo življenje sem se držal zgornjega načela, si zaradi tega nakopal mnogo sovražnikov in kar je res, tudi mnogo prijateljev.

Glede na dogajanja v zadnjem času in glede na moje zgornje načelo, bom moral resno razmisliti, če še vedno sodim v to družbo tukaj.

Pravzaprav, bi se moral vprašati, če je družba amaterjev v Sloveniji sploh organizirana? Kje je in kaj dela disciplinska komisija ? Bo za svoje nedelo komu odgovarjala ?
Imamo sploh kake možnosti, da zaustavimo izgubljanje že tako majhnega ugleda radioamaterjev ?
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S57XX » 11 Nov 2005, 15:37

S57XX napisal/-a:Hvala za info, bom sprobal popoldan :)

Zdaj pa še eno, morda malo "mem" vprašanje. Uporabo proksija lahko nastaviš le na nekaterih programih. Kar veliko čisto radioamaterskih zadev, te možnosti nima (ali pa je še nisem našel :oops: ) - npr. VE7CC DXC program, pa Geo alert, pa še kakega bom našel, ko bom želel nastaviti proxy (preveriti moram N1MM, MIXW, DX4WIN). Do interneta dostopajo le zaradi tega, da potegnejo dol zadnje dnevne podatke o sončni aktivnosti ali pa DX informacije. Kako si pomagam pri njih, če nimajo možnost nastavitve proxyja?


Zdravo!
Kot sem obljubil sem zadevo malo potestiral in ugotavljam sledeče. Meni dostop preko SOU z vpisanim proxyjem do http-ja dela, prav tako dostop do poštnega predala na lei. Sem pa moral pri obeh nastavitvah za dohodni in odhodni strežnik vpisati 44.150.1.1 . Če je pisalo le lea.hamradio.si, zadeva ni špilala. Moram pa reči, da je bila povezava obupno počasna - v primerjavi s stanjem pred zapleti. Morda je bil le slučaj, bom videl preko vikenda.

Še vedno pa mi ne zašpilajo zadeve, kjer ne morem uporabiti proxyja.

LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 11 Nov 2005, 20:23

Glede proxy-a pojdite na novo temo.. storitev lea sou
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

Prejšnja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov