lea Kriminal

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a S56WIE » 08 Nov 2005, 19:40

s56a, se ti iskreno opravičujem.

Težave imam namreč v tem, da sem tvoj ip uporabil samo cca 5 min za probo, da vidim ali stvar sploh deluje. Kot kaže so mene ne samo opljuvali ampak tudi izklopili, saj se na svoj ip nikakor ne morem povezati.

Upam, da bo težava kmalu odpravljena .

Brez zamere s56a, Gregor
S56WIE
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Dec 2002, 17:47
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 08 Nov 2005, 20:33

Nekako nisem želel javno polemizirati, ker je zadeva preveč kočljiva, da bi jo reševali v javnosti, vendar:
- osebno poznam sistemskega administratorja na KUDu in vem, da je daleč od tega, da bi bil paničar - veliko e-groženj na naš račun je že prejel, pa smo jih mirno in brez direndaja rešili v dobro vseh
- če se administrator na KUDu zdrzne ob e-obvestilih, ki jih prejme, je stvar, vsaj kar se mene tiče, resna
- KUD (za tiste, ki ne vedo, je to Kulturno Umetniško Društvo France Prešeren) je neprofitno kulturno umetniško društvo, ki s svojo programsko politiko odprtega socialnega prostora podpira kakovostno, drugačno in še neuveljavljeno kulturo. Med drugim smo bili leta 1994 to tudi mi, radioamaterji, na področju interneta. Še vedno (11 let!) nam nudijo brezplačno široko odprto pipico za vstop v omreženo ožičeni svet (s pomočjo zavoda za odprto družbo in ob zagonu s pomočjo Fondacije Soros). Mislim, da za ustanovo kot je KUD, ni ravno prva prioriteta, da se ukvarjajo z mogočim izklopom optične povezave proti ARNESu samo zato, ker so se "neki amaterji malce spozabili".

V vsakem primeru tesno sodelujemo z ekipo na KUDu in delujemo v smeri čimhitrejše sanacije nastale škode.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S51AG » 08 Nov 2005, 21:14

Spoštovani S57BBA,

ker mi po vsem zapisanem še vedno ni jasno za kakšno škodo gre, te prosim za pojasnilo. Ali je prisotna materialna škoda?

Lp,
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 08 Nov 2005, 22:47

Tako
Predstavljal si Nenadno izgubo lea steznika.
Koliko Hamov bo ostalo brez maila weba, ... ,...
Ali lahko ocenis tako skodo....
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S51AG » 09 Nov 2005, 08:37

Pozdrav, upam, da moj post ne bo razumljen kot provokacija, saj to ni namen. Resnično me zanima, na osnovi česa je KUD FP dobil grožnje. Ali gre za krajo programske opreme, ali gre za vdor v računalniški sistem ali kaj drugega?

Lp,

Tono
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s56vvv » 09 Nov 2005, 08:39

Metod, o kakšni izgubi klanfaš ??? Mislim fantje, da če ne znate delati s stvarjo, lahko komot ugasnete svoje PSK-je.

Ma žal mi je, da sem vse skupaj prodal.
Danes bi si nastavil IP od S56WMN, jutri od drugega, itd itd. Pol pa lep Emule pa DC++ pa " kupleraj" pa tko naprej.
Enkrat sem to že PIBO-tu razlagal - kako se da vse urediti in nikoli NIHČE ne bo izvedel, kdo je kje bil.

Ste kdaj videli, da s57mmk IP prihaja iz večih strani ( zato ker je v LINBOXU ) njegov zapečen in ga je bilo potrebno spremeniti. Na ETNC pa je zadeva od S51MO bila ista. Dokler uporabnik ni spremenil IP-ja se je veselo prodal pod drugim.


Bazo pozivnih znakov in dodeljenih IPjev sem enkrat zasledil na internetu in če mi jo bo uspelo zopet, jo bom javno objavil. Kako je sploh prišla na WEB, če se potem ......

NAJDENO:

Evo jo dodajam link
http://tanaya.net/dns/44/150/1.text.
http://db0res.dyndns.org/ampr-dns/files/hosts.txt.
http://www.ax25.org/local/amprhosts.

itd - še kar nekaj jih je Google roulez.


Če bi bil človek pokvarjen in bi hotel, bi imel volja.net za elektronsko pošto, še en drug računalnik vezan na PSK pa za online igrice in Emule.
Važni bi bili dobri pingi - HI

Vsakodnevno bi imel nov IP.

Vprašanje :
Kdo bi ga našel, kje v SLO se nahaja ???
Kdo bi mu preprečil dostop do interneta ???
----------------------------------------------------------------------------------

Ne vem, če je naslov na LEI podoben HAMSPIRITU:

http://lea.hamradio.si/~s56wmn/freq_scanner.htm Mar sem zato postal RADIOAMATER in pa Sysop ??? Današnja mladila gre k radioamaterjem po link frekvenc policije, ..... in v trgovino al pa na Bolho po postajo.

Tu je tudi odgovor temu, kaj drugi počnejo in nekakšne grožnje tožb. Vsak ima svoj predpražnik, pa naj svojega pometa.

Kdaj bo o tem debata, da nam bodo ukinili poštne predale zaradi tega linka.

-------------------------------------------------------------------------------------

Poznam v službi enega sistemskega administratorja in v privat življenju ima svoj pozivni znak s56vvv in se ne hvali, kako zabija ljudi, ampak če se le da, tudi pomaga.



Ker pa je v radioamaterščini vse odprtega tipa se bližajo težki časi za uporabo internet prehoda prek PSK. Vsak jo lahko kupi, si nastavi LISTEN, jutri pa že veselo surfa.

Je komu kaj znano glede ŠOU-a ( kje je bil in na kakšen način ???? ) Mar ni škoda denarja vas dobrodelnežev, da je nekje ( se ve ) bil in so ga žal dali na OFF.

Preprosto rečeno, ne bo več težav z VC načinom dela - HI

Ko sem imel na svoji spletni strani php scripto za nadzor pošte na Lei si me takoj zatrl, da boš vse php-je ukinil in raje vidiš, da poleg malega časa, ki ga imamo vsi ne omogočiš nekaj boljšega. Zaradi porta 80 pa bi najraje zaprl še 110 in 25.

Soryy - ma 100 -krat popravljeno ali urejeno.


73, Gorazd
s56vvv
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 02 Apr 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 09 Nov 2005, 11:53

Ce ti kaj ni vsec si vec kot dobrodosel, da pomagas, tako pa vam vedno kaj ni vsec in se prituzujete. Nismo Internetni ponudniki Dejstvo.

To da uporabniki delajo nepravilnosti na omrezju da nastavljajo svoje pozivne znake od drugih amaterjev VCASIH CELO OD SAME LEA in SOU,
potem pa se pritozujejo da ne dela ali slabo dela, Clovek bi se vprasal ce je to tehnicni clovek ki sodi v ham vrste ali samo internet uporabnik.

Sou je prizgan in dela ravno se zadnji papirji rihtajo.
Glede php-ja se zadnjic povedm, da je zprto zaradi vsrnosti tisti ki hoce php ga lahko dobi, z seveda varno php kodo ki jo uporablja.

V glavnem to je hobi in ne storitveni servis ISP!
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57XX » 09 Nov 2005, 13:54

s56wmn napisal/-a:
...
Sou je prizgan in dela ravno se zadnji papirji rihtajo.
...


Danes zjutraj sou ni delal. Delalo je samo pinganje. Če ste od takrat, ko je bil zaradi problemov ugasnjen karkoli spreminjali bi bilo lepo, da to sporočiš. Jaz pri sebi definitivno nisem nič spreminjal in preko njega ne pridem nikamor.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a S56WIE » 09 Nov 2005, 15:38

Lep pozdrav!

Ne glede na vse prej opisano pa je dejstvo, da se jaz Gregor Dolar z pozivnim znakom s56wie in ip 44.150.1.236 še vedno ne morem povezati z netom, ker so me oz. me je sys izključil in konec.

Pritožiti se kot kaže nimam kam, posledice pa naj kot kaže tudi jaz trpim.

LP Gregor
S56WIE
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Dec 2002, 17:47
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a S56Y » 09 Nov 2005, 17:53

s56wmn napisal/-a:Nismo Internetni ponudniki Dejstvo.


Pa "ste"! Če hočeš ali nočeš, "ste". Če že ne, pa zagotavljate dostop do interneta. Če to ni isto....


LP!
ex S57NEZ
S56Y
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 06 Dec 2002, 19:01

OdgovorNapisal/-a s52aa » 09 Nov 2005, 19:19

Gregor zivjo!

Samo eno vprašanje iz firbca.

Ali si ali nisi uporabljal DC++?
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

OdgovorNapisal/-a S56WIE » 09 Nov 2005, 21:40

Jaz definitivno DC++ nisem uporabljal. Edini program, ki je pri meni v bistvu nonstop na liniji je Yahoo massenger, za katerega pa mislim, da uporaba sploh nebi smela biti vprašljiva!

Trenutno se v net povezujem preko mobitela, ker so me pač kolegi radioamaterji odklopili.

Sicer pa kaj si morem pomagati, škarje in platno pač nimam jaz v rokah:)

LP Gregor

p.s.:
Kot kaže me kolegi spodbujajo, da bi sedaj zares moral začeti kršiti hamspirit in se začeti povezovati v net na tuje ip-je in klicne znake. Težave bodo imeli drugi, mene pa itak nebo nihče našel.
S56WIE
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Dec 2002, 17:47
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 09 Nov 2005, 22:24

s56y kam ti lahko posljem racun ? :o

Na sou bi mogel delat proxy 44.150.12.1. 3128, cene mi sporocite, da popravim,

s56wie ce tako mislis potem bos zapru dostop vsem uporabnikom, katerih ip bos uporabljal, potem naj te pa oni iscejo.

p.s.:
Kot kaže me kolegi spodbujajo, da bi sedaj zares moral začeti kršiti hamspirit in se začeti povezovati v net na tuje ip-je in klicne znake. Težave bodo imeli drugi, mene pa itak nebo nihče našel.


Tako grdo hami ne razmisljamo in to ne sodi na ham Frekvence.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57XX » 10 Nov 2005, 08:15

s56wmn napisal/-a:....
Na sou bi mogel delat proxy 44.150.12.1. 3128, cene mi sporocite, da popravim,
...


Hvala za info, bom sprobal popoldan :)

Zdaj pa še eno, morda malo "mem" vprašanje. Uporabo proksija lahko nastaviš le na nekaterih programih. Kar veliko čisto radioamaterskih zadev, te možnosti nima (ali pa je še nisem našel :oops: ) - npr. VE7CC DXC program, pa Geo alert, pa še kakega bom našel, ko bom želel nastaviti proxy (preveriti moram N1MM, MIXW, DX4WIN). Do interneta dostopajo le zaradi tega, da potegnejo dol zadnje dnevne podatke o sončni aktivnosti ali pa DX informacije. Kako si pomagam pri njih, če nimajo možnost nastavitve proxyja?

LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s50ta » 10 Nov 2005, 09:35

Zivijo Metod

Verjetno si s tem mislil proxy na LEA, ker LEA uporablja port 3128.
Na sou bi mogel delat proxy 44.150.12.1. 3128


SOU pa tudi ce mu nastavim omenjeni proxy ni odprt za http, ftp, telnet ....
73 de Andrej S56RTA
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov