Streznik na javni listi kot vir SPAM-a

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

OdgovorNapisal/-a s55m » 01 Sep 2005, 15:13

Živela demokracija!
:lol:
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56a » 01 Sep 2005, 16:11

Danes ste na siol spet nekaj zasustrali, kaj?

30.08.2005
Težave v dostopu do SiOL-ovih storitev
Zaradi hujše napake pri zagotavljanju neprekinjenega napajanja pri Telekomu Slovenije, je danes ob 7.15 izpadlo podatkovno vozlišče v Ljubljani, zaradi cesar je bil do 7.45 ure onemogočen dostop do vseh SiOL-ovih storitev.

31.08.2005
Motnje v četrtek, 1. septembra
Obveščamo vas, da bo v četrtek, 1. septembra med polnočjo in 6. uro, zaradi vzdrževalnih del, moten dostop do vseh SiOL-ovih storitev na območju cele Slovenije. V tem času bo moteno tudi delovanje brezplačne telefonske številke 080 100 SiOL-ovega centra za pomoč naročnikom.

1.09.2005
Motnje pri dostopanju do strežnikov v tujini
Obveščamo vas, da danes, 1. septembra prihaja do motenj pri dostopanju do strežnikov v tujini. Do motenj prihaja zaradi težav pri SiOL-ovih ponudnikih mednarodne povezljivosti. Napaka naj bi bila predvidoma odpravljena do 16.30.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55m » 01 Sep 2005, 20:15

Veš da smo :) Pa jutri bomo poskušali tudi, da boš imel kaj pisati.



P.S.
http://www.amis.net/podpora/?Arhiv=Obvestila&MessID=99
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s51bw » 01 Sep 2005, 22:27

s50lea je ze toliko let v pogonu, da je ze skoraj samoumevno, da dela brezhibno non stop. Ce pogledate na http://lea.hamradio.si/lea/lea.html-l2 lahko preberete:

s50lea.ampr.org/lea.hamradio.si je radioamaterski streznik in je kot tak eksperimentalnega znacaja.

Torej se morate zavedati, da ta streznik ni primeren za aplikacije, kjer se pricakuje 100% zanesljivost.

Skrbniki se trudimo (kolikor mi je znano, predvsem Metod), da je streznik postiman v toliki meri, kolikor nam dopusca prosti cas in nase znanje. To delamo za hobi (prostovoljno, brezplacno,...) in zato ne moremo prevzeti nobene odgovornosti za morebitne izpade, nedelovanje kaksnega servisa, izgubo podatkov, itd. Vse to in se kaj vec so vam z veseljem in seveda proti placilu pripravljeni ponuditi profesionalni ISP-ji.

73

Andrej, s51bw, OT
Uporabniški avatar
s51bw
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 17 Maj 2001, 01:00
Kraj: Space

OdgovorNapisal/-a s55m » 01 Sep 2005, 22:42

Se popolnoma strinjam s teboj Andrej, le da tukaj nihče ni bentil čez administratorje (hvala bogu da so) ampak na nekoga drugega, ki je v njihovem imenu arogantno napadel ISP-ja, ki je samo opravljal svoje delo :)
malce bolj dosledno kot drugi.

That's all.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s51bw » 01 Sep 2005, 23:03

s55m napisal/-a:Se popolnoma strinjam s teboj Andrej, le da tukaj nihče ni bentil čez administratorje (hvala bogu da so) ampak na nekoga drugega, ki je v njihovem imenu arogantno napadel ISP-ja, ki je samo opravljal svoje delo :)
malce bolj dosledno kot drugi.

That's all.


Adi,

je ze OK - nisem to vzel kot kritiko skrbnikov. Zelim samo spomniti na eksperimentalni znacaj tega streznika in na pravilno izbiro streznika, oziroma ponudnika internet storitev, ko se zahteva vecja zanesljivost, idr.

73

Andrej
Uporabniški avatar
s51bw
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 17 Maj 2001, 01:00
Kraj: Space

OdgovorNapisal/-a S50DX » 02 Sep 2005, 06:34

Marijo, kje si našel te informacije za SiOL?

Že 2 dni kopljem po SiOL strani in nikjer nisem našel informacije, da imajo probleme.
Na firmi sem skoraj začel cvikati kable in novo kablirat mrežo... :evil:

LPA. :roll:
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s56g » 02 Sep 2005, 08:08

hola,
dober vir informacij je tukaj ... seveda, če dela :-?

s50dx: ok, če imaš kable :) kako pa se lotevaš tega na wifiju? ;)

73 de tom*/s56g

K2 #3719
http://www.s56g.net
http://ropotulja.saop.si (s50aop.ampr.org)
HAMnet irc #slovenia ropotulja.saop.si:6667
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

OdgovorNapisal/-a s56oa » 02 Sep 2005, 09:43

s56g napisal/-a:
s50dx: ok, če imaš kable :) kako pa se lotevaš tega na wifiju? ;)

73 de tom*/s56g


Kot pravi radioamater verjetno najprej začne merit SWR na WiFi opremi, na koncu pa se loti cinjenja WLAN linčija, da pridobi kakih 30 dB za učinkovitejše luknjanje železnobetonskih sten. :)

Offtopic: Tom, hvala za včerajšnje srečanje avtocestno APRS vrste. 8)
S56ZAB naju je opazoval na zemljevidu.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Sep 2005, 09:57

s51bw napisal/-a:je ze OK - nisem to vzel kot kritiko skrbnikov. Zelim samo spomniti na eksperimentalni znacaj tega streznika in na pravilno izbiro streznika, oziroma ponudnika internet storitev, ko se zahteva vecja zanesljivost, idr.

73

Andrej


Jaz sem hamradio podatkovne storitve zamenjal po dolgem cakanju na otopitev snega na Krvavcu zaradi popravila digipitera. Sse vedno mi ne dela posta na lea.hamradio.si ampak Bajko je pred meseci povedal, da "eksperimentira" nad tem. Vsaka hardware napaka je uzela najmanj teden za popravilo.

Kljub vsem, te radioamaterske reci precej dobro delajo. Posebaj ce so narejene po S53MV nacrtih... Za razliko od drzavnega SiOL!
s56a
 

izpadi

OdgovorNapisal/-a s55e » 02 Sep 2005, 10:29

Pozdravljeni,
obvestilo za planirana vzdrževalna dela je bilo na prvi strani www.siol.net, neplaniranih pa še nihče ne objavlja (... kar zgodijo se) in tokrat ni bil kriv SiOL (čeprav so imeli izpad).

LPJ
s55e
 
Prispevkov: 167
Pridružen: 03 Jun 2002, 08:38

OdgovorNapisal/-a s57aw » 03 Sep 2005, 15:48

s56wmn napisal/-a:nisem jest pisal maila me pa znaima kdo je bil, ce se ne bo noben javil bom predpostavljal da je bil s57aw.

V koncni fazi lahko delate kar hocete, sej bom jest vse itak ustimal, da bo spet delalo.. Right NOT. Sploh se ne spomniv vec razloga, zakaj bi se s tem zafrkaval.. Naj me kdo spomni.? Zdej mi pa se grozijo.. da zivim kej ze...


Pozdravljen Metod!

Zal mail na SIOL ni moj, jaz sem samo vprasal, ce kdo ve, kaj se dogaja..., ker sem prvi dobil vecje stevilo obvestil in mailov, da nas streznik zavraca posto in da se nekaj cudnega dogaja.

Zakaj smo naenkrat izgnili iz baze spamerjev ne vem pojasniti, sem mislil, da imas ti prste vmes, sam nisem v tej smeri nicesar urejal, ker menim, da je to v pristojnosti administratorja.

Sam sem v zelo podobni situaciji kot ti, ko rihtam dolocene stvari in zapravljam svoj prosti cas za sprejeme dnevnikov tekmovanj in urejanje dolocenih strani - seveda zastonj in vsake toliko casa zaradi tega se bombadiran z razlicnimi ocitki nekaterih, ki poleg kritiziranja zastonj ne naredijo nic drugega.

Glede skript za mail pa se lahko dogovoriva na PM s57aw@hamradio.si

73 Robi, S57AW
s57aw
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00

Mail na Siol

OdgovorNapisal/-a s50xx » 05 Sep 2005, 07:39

Pozdravljeni !

Mail na SIOL sem jaz napisal.
Se opravicujem ce sem pretiraval, ampak po vse tistih klicih in
cakanjuih na Siolu, se mi je zdelo prav nesramno, da nobeden
od tistih ki sem kontaktiral mi ni znal popolnoma nic povedati
zakaj se to dogaja. Eni smo pac prevec impulzivni in ocitno
nekatere stvari vzamemo prevec resno...

Lep pozdrav

Kristjan, S50XX
s50xx
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 10 Sep 2002, 18:53
Kraj: Vogrsko

OdgovorNapisal/-a s56a » 05 Sep 2005, 09:47

Posrecen nastop novega SCC RTTY direktorja :-) Robi, od ljudi, ki delajo za davkoplacevalski denar, obcasno se pricakuje, da tudi zastojno nekaj naredijo za druzbo. Vmes se sse naucijo racunalnistva!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57aw » 05 Sep 2005, 22:54

s56a napisal/-a:Posrecen nastop novega SCC RTTY direktorja :-) Robi, od ljudi, ki delajo za davkoplacevalski denar, obcasno se pricakuje, da tudi zastojno nekaj naredijo za druzbo. Vmes se sse naucijo racunalnistva!


Tudi od penzionistov in tistih, ki ne delajo nic, se pricakuje, da naredijo kaj dobrega za druzbo:-) Drugace pa se ne pritozujem, delam za hobi toliko, kolikor sam hocem in sam sem si kriv. Racunalnistva se lahko clovek uci tudi drugje:-) Kljub vse bolj potrosniski druzbi sem se vedno za "udarnisko" delo in vsakemu, ki kaj za hobi naredi tudi zastonj (npr. administracija streznika) kapo dol.

Kristjan, drugace pa se ne sekiraj zaradi SIOL-a in tistih, ki potem na veliko razpredajo o tem in onem ter kaj in kako. Zadeva se je zaradi hitre reakcije uredila, sam imam s SIOL-om zal tudi slabe izkusnje, pa se vedno sem tudi sam njihov uporabnik ADSL...

Mario, S57AW je bil kar nekaj let SCC RTTY manager, vse od takrat, ko je predhodnik odstopil.

Od letos pa RTTY manager S50XX, EUHFC manager je S57J - jaz pa delo koordiniram kolikor je v moji moci.

P.S.: S580A je bilo slisati nekako manj obrabljeno kot S56A :-)

73 Robi, S57AW
s57aw
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron