Namen lea foruma

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

Namen lea foruma

OdgovorNapisal/-a s57fj » 10 Apr 2020, 14:24

Pozdravljeni
Ker nisem našel oziroma mi ni uspelo najti odgovora, me zanima s kakšnim namenom je bil ustvarjen lea forum. Ali samo za splošno debato enako mislečih ali tudi z namenom javnega obveščanja delovanja radioamaterstva tudi s strani ZRS?

Hvala za odgovor.
Ostanite zdravi.
73 S57fj Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: Namen lea foruma

OdgovorNapisal/-a s52d » 10 Apr 2020, 19:00

Pronicljiva dusa bi pogledala
http://lea.hamradio.si/
in nato se
http://lea.hamradio.si/lea/lea.html-l2

Malo sem bil blizu (ne ravno zraven), ko je lea zazivela pred 20+ leti.
Nic se ne spomnim kakih silnih ali skritih namenov.
Najbolj znanega sofinancerja raje ne omenjam v danasnjih casih.

73 gl
Iztok, s52d
s52d
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: yes

Re: Namen lea foruma

OdgovorNapisal/-a s57uud » 29 Apr 2020, 11:08

s57fj napisal/-a:... ali tudi z namenom javnega obveščanja delovanja radioamaterstva tudi s strani ZRS?
Strežnik je bil najprej. Kasneje je prišel forum. Forum je pač stičišče nekega dogajanja. Vsak lahko pove v vsaki temi, kaj si o danem problemu misli. Ker je ta resurs (forum) v dobri kondiciji že leta, ne vidim, da bi bilo kaj narobe, če ga v namen informiranja koristi bilo kdo. Pri tem ZRS ni izjema.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Namen lea foruma

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 29 Apr 2020, 14:44

Prepričan sem, da je dovolj pomembna izmenjava mnenj, kar nikakor ni zanemarljivo,
pomoč za posamezne probleme ali dvome o nekaterih dejanjih, upravljanjih, programih za radioamaterstvo.
Kdor pač spremlja forum, ve kaj je namen foruma. Neosebno kontaktiranje s somišljeniki, medsebojna pomoč,
debata o raznih tehničnih področjih, sprejemanje znanja brez bremenitve denarnice, usklajevanje različnih pogledov
na posamezna področja radioamaterstva in veliko drugih humanih in poučnih zadev.
Kdor tega ne razume, potem ima res probleme, ne z ostalimi, ampak s seboj, ker ne ve kaj vse je
radioamaterstvo, neprofitna dejavnost in splošna brezplačna pomoč in usmerjanje v spoznavanje novih področij
tehnike, elektronike in podobnih smeri.
Ne mislim nič napadalnega, nič zaničevanja, ampak poizkušam saj delno pomagati z odgovorom na vprašanje.

73 de Marko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Namen lea foruma

OdgovorNapisal/-a s57fj » 01 Maj 2020, 09:28

Najlepša hvala za odgovore. Sem pričakoval še kakšnega več :wink: .

Naj povem, da sem namensko postavil malo pravokativno vprašanje.
Zakaj? Zato, ker so forumi (ne samo lea) edini vir kjer se lahko pride do določenih informacij, izkušenj in do raznih znanj katerih so uporabniki pripravljeni deliti.
Forume lahko prebira širša množica (ne samo registrirani) in posledično lahko marsikaterega pritegne, da se tudi sam udejstvuje v določenem hobiju.
Postavil sem vprašanje zato, ker je radioamatersvo podhranjeno s podmladkom, imamo pa dejansko mrtvo Leo, a vzporedno se ustvarjajo razne zaprte skupine po družabnih medijih, katere imajo večji vir informacij, ampak samo za določen krog uporabnikov.
Imamo ljudi kateri so pripravljeni vlagati svoj čas in denar, da ta spletna stran obstaja, ampak jo ignoriramo. Res je, da se je treba na forumu malo bolj potruditi za objavo določenega prispevka kot na družabnih omrežjih, vendar objave na forumu ostanejo dokler bo forum obstajal in jih lahko najdeš kadar koli.
Vprašal sem zato, ker me je zanimalo, če je ZRS tudi sodelovala pri tem, ker sem pričakoval določena obvestila na tej strani, vendar kot ste mi odgovorili je bila lea ustvarjena na željo določenih intuziastov.

Sam sem namreč na lei izvedel veliko koristnih informacij in se ob enem zahvaljujem vsem kateri ste bili pripravljeni deliti svoje znanje in izkušnje. Posledično si bi jih želel pa še več :wink: .

73 S57FJ Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43


Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov