Mali oglasi

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S57D » 23 Mar 2014, 12:04

Hoj!

Vidim, da se je v temi "Mali oglasi" spet pojavilo vprašanje, ki zadeva objavo komercialnih oglasov. Kot vsi vemo, komercialni oglasi na forumu niso dovoljeni. Vendar se kljub vsemu od časa do časa pojavi nekaj oglasov za katere bi se lahko reklo, da so komercialni, pa naj bodo to posamezni oglasi slovenskih firm, ki prodajajo radioamatersko tehniko (vsi prav dobro vemo kdo so ti in kam kdo spada, zato jih ne bom poimensko imenoval) ali pa npr. uporabnik "ivocvetkov". Z uporabnikom "ivocvetkov" sem takoj, ko se je pojavil s svojimi oglasi stopil v stik preko ZS, v katerih mi je zatrdil, da v njegovem primeru ne gre za komercialno prodajo, zato njegovih oglasov ne brišemo. Zavedam se tudi, da njegovi oglasi spadajo v kategorijo "sive cone". Moram tudi priznati, da nikoli nisem zbrisal nobenega oglasa slovenske firme, saj je brisanje oglasov, ki so v interesu radioamaterjev dvorezen meč. Vsi se moramo namreč zavedati, da ima forum LEA veliko uporabnikov in prav toliko želja in zamisli kaj bi bilo na forumu prav in kaj narobe. Za forum LEA skrbi le majhna skupina administratorjev in moderatorjev, ki kljub trudu težko zadostimo pričakovanja vseh uporabnikov. Vse to počnemo v svojem prostem času, vsak dan, vse dni v letu. Če se kdo počuti bolj poklicanega, bolj sposobnega, bolj ne vem kaj ..., ga z veseljem vabimo v svoje vrste, da bo s svojim delom izboljšal forum LEA.

s57ezb napisal/-a:Kdo krši pravila?

Moderatorja! Ker že kar precej časa dopuščata komercialne oglase nekega bolgarskega zaslužkarja napisane v neobstoječem
jeziku. Sramota!
Božo

Božo, glede oglasov "bolgarskega zaslužkarja" sem ti odgovoril zgoraj, glede jezika pa mi lahko verjameš, da so njegovi oglasi nič proti besednim, slovničnim, tipkarskim, oblikovnim in vsebinskim skropucalom, ki jih dnevno popravljam na forumu, tako da postane prispevek čitljiv in razumljiv. In da se razumemo, avtorji prispevkov niso tujci, ampak slovenski radioamaterji.

Ker nimam možnosti narediti ankete, bom kar tu napisal nekaj možnosti, ki jih vidim. Pričakujem, da se bo pod mojim prispevkom razvila konstruktivna debata, katere končni rezultat bo boljši forum LEA in več zadovoljnih uporabnikov.

Vsi se verjetno strinjamo:
1. Oglasi naj bodo striktno radioamaterski.
2. Oglasi morajo vsebovati ceno, saj le tako lahko vsi takoj vemo za koliko se prodaja posamezna stvar. Tako tudi odpade nepotrebna korespondenca ali klicarjenje prodajalca.
3. Če je poleg besedila še slika stvari, ki se prodaja je še toliko bolje. Slikana naj bo konkretna stvar, ki se prodaja. Samo kot primer, slika iz baze RigPics ne ustreza, saj ne odraža prave ohranjenosti postaje.

Torej, sedaj pa k bistvu, kateri oglasi so pravi za objavo na forumu LEA:
- oglasi so lahko samo nekomercialni
- oglasi so lahko tudi komercialni, če so v interesu radioamaterjev

Komercialnost je dvorezen meč, saj je glede tega že pisal Boštjan S55O. Če se prav spomnim, je problem v tem, da bi morali forum registrirati za komercialne oglase. Moje videnje je, da trenutno krmarimo forum v "sivi coni", tako da ne brišemo oglasov, ki so kljub radioamaterskim uporabnikom, ki jih objavljajo, očitno komercialni.

S57S napisal/-a:Komerciala na LEI

Jaz pa sem drugačnega mnenja. Tega je tako malo, da ni vredno omembe. Ko pa kaj iščeš, recimo vakumski kondi, ti takšni oglasi pridejo kar prav. Ali pa ko skuriš GU ali GS lampe!
Zakaj bi nekoga, ki išče komponente za naš hobi in drugega, ki nam jih ponuja ovirali pri tem?

73, Aleksander, S57S

Jaz osebno se strinjam z Aleksandrom. Argumenti so vsekakor vredni premisleka.

S51KW napisal/-a:Predlog

Da se prepreči, da ta del foruma postane brezplačna oglasna deska za posameznike, ki oglašajo z namenom zasluźka, bi bilo dobro, da vsak uporabnik kateri se poslužuje malih oglasov da vse predmete, ki jih prodaja v en prispevek. Prosim moderatorja, da razmisli o tem predlogu.:)


Žarko, posamezni prodajani predmeti so v posameznih oglasih zato, da že iz naslova vemo kaj se prodaja. Oglasi z naslovom "Prodam ham robo", "Nekaj ham krame prodam", "Prodam" niso tako informativni, kot pa če napišemo "Prodam elektronko ECC82", "Prodam Yaesu FT-950" in podobno. Verjetno bi bilo prav, da se združi vse oglase v katerih prodajamo elektronske cevi, vendar se vsak uporabnik odloči sam, kako bo objavil oglas, saj tega nimamo določenega v pravilih foruma. Priporočilo je, da naj bo naslov oglasa informativen, da takoj vemo kaj se prodaja.

Torej, naj napišem še enkrat, da pod tem prispevkom pričakujem konstruktivno debato. Le tako bomo lahko s skupnimi močmi naredili naš radioamaterski forum boljši in koristnejši.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a s57ezb » 23 Mar 2014, 15:19

Jaz pač upravičeno vstrajam pri bolgarskem zaslužkarju brez navednic iz razloga katerega sem že opisal
tukaj http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=32&t=14179, in od tega ne odstopam.
Kaj je to, kako se temu reče če plačaš petnajst (15) novih elektronk, dobiš pa deset (10) že močno rabljenih ter pet (5) povsem neuporabnih "skurjenih"!? Za povrh mi redno pošilja ponudbo za 100 xy elektronk, transistorjev itd...
Pravila oglaševanja se nisem izmislil jaz, ampak verjetno moderatorji ; kolikor sem seznanjen z njimi je dovoljeno le nekomercijalno oglaševanje in glede na večino oglasov so Cvetkovi čista komercijala.Spremenite pravila.
Glede jezika pa res nimam besed, Miloš, popravi tudi njemu.Hvala.
Božo
Uporabniški avatar
s57ezb
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Okt 2001, 01:00
Kraj: Sežana,JN65WQ

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S55EI » 23 Mar 2014, 15:35

Se opravičujem.

Piše se vztrajnost in ne vstrajnost, če smo že pikolovski...

Lep 73, Marko
S55EI
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 31 Jul 2011, 12:41

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a s57ezb » 23 Mar 2014, 16:24

Res je Marko, sem "oddal od prve"...mogoče bi bil še tu pikolovski "Prodajam u Ljubljana i po poste nove vakumski relei",
to ti ne gre?
Božo
Uporabniški avatar
s57ezb
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Okt 2001, 01:00
Kraj: Sežana,JN65WQ

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S55EI » 23 Mar 2014, 17:14

Zdravo.

Brez zamere Božo. Nekako mi ne gre popravljanje, ker njegove objave na temu forumu včasih ignoriram, včasih pa tudi ne. Na srečo nisem moderator. :) Ko vidim oglase, tudi nekaterih drugih avtorjev, ki se pogosteje pojavljajo na forumu jih preposto preskočim. Me pa ne motijo. Bi se kar strinjal s Sandijem, da so včasih takšni "sivi" oglasi, ki ponujajo kaj eksotičnega morda celo koristni. Škoda bi bilo tako striktno omejevati forum. Ne bi pa želel, da postanejo "mali oglasi" moteča oglasna deska in trgovcev in drugih profesionalcev.
Mislim, da je dosedanje delo moderatorjev čisto učinkovito.

Lep 73, Marko
S55EI
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 31 Jul 2011, 12:41

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S51KW » 24 Mar 2014, 07:15

Namen ni omejevanje sam rad tudi prebrskam po malih oglasih.Miloš hvala za odgovor tvojega dela ne grajam ker je zgledno.
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a s55o » 24 Mar 2014, 08:37

Pozdravljeni!

Mislim, da je Miloš dobro sumiral. Če bi hoteli vse gledat glede malih oglasov, potem bi morali vsem tistim, ki imajo kakšno povezavo z podjetji ki se ukvarjajo s ham robo etc brisat z malih oglasov. Kako pa to preveriti, ali je roba res z druge roke ali z računom, je pa vprašanje...

Je to v redu, ali ne, je pa drug par rokavic.

Konec koncev pa lahko vsak preskoči pregled forumov pod malimi oglasi in ima mir.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S57D » 24 Mar 2014, 10:16

s57ezb napisal/-a:Pravila oglaševanja se nisem izmislil jaz, ampak verjetno moderatorji ; kolikor sem seznanjen z njimi je dovoljeno le nekomercijalno oglaševanje in glede na večino oglasov so Cvetkovi čista komercijala.Spremenite pravila..

O tej temi sem že nekaj napisal v prvem postu v tej temi. Veliki večini ustreza, da dobi na forumu LEA informacije tudi od - ne vem, kako bi jih prav imenoval - mogoče "prikritih komercialnih ponudnikov". Moderatorji in administratorji foruma LEA se v tem primeru trudimo krmariti v "sivi coni" in zadovoljiti večino uporabnikov foruma.
s57ezb napisal/-a:Glede jezika pa res nimam besed, Miloš, popravi tudi njemu.Hvala.

Božo, priznam, da sem pri oglasih, ki jih objavijo tujci bolj toleranten in jih ne popravljam, če je vsebina dovolj razumljiva.
s57ezb napisal/-a:Res je Marko, sem "oddal od prve"...mogoče bi bil še tu pikolovski "Prodajam u Ljubljana i po poste nove vakumski relei",
to ti ne gre?
Božo

Mislim, da bi se pravi "prevod" glasil: "Prodajam v Ljubljani in po pošti nove vakumske releje".
s57ezb napisal/-a:Jaz pač upravičeno vstrajam pri bolgarskem zaslužkarju brez navednic iz razloga katerega sem že opisal
tukaj http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=32&t=14179, in od tega ne odstopam.
Kaj je to, kako se temu reče če plačaš petnajst (15) novih elektronk, dobiš pa deset (10) že močno rabljenih ter pet (5) povsem neuporabnih "skurjenih"!? Za povrh mi redno pošilja ponudbo za 100 xy elektronk, transistorjev itd...
Božo

Božo, zelo mi je žal, da imaš s tem prodajalcem slabe izkušnje. Najbolje je, da nesporazum urediš direktno pri prodajalcu. Vse kar lahko naredi administrator na forumu je to, da ga zaradi zavajajočih oglasov blokira. Vidim, da so bili drugi zadovoljni z nakupom, torej je le tebi poslal pokvarjene in rabljene elektronke, kar se nikakor ne bi smelo zgoditi, saj oglašuje nove - nerabljene elektronke. In to ravno tebi, ki se spoznaš na elektronke in delaš projekte, ki vsebujejo elektronske cevi. Tudi jaz bi bil jezen, če bi se mi to zgodilo in te povsem razumem. Glede na to, da smo vsi v EU, mu lahko zagroziš s kakšno prijavo ali čem podobnim ...

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a s57uud » 21 Maj 2014, 23:38

S57D napisal/-a: Glede na to, da smo vsi v EU, mu lahko zagroziš s kakšno prijavo ali čem podobnim ...
A ne! To pa tako ne gre! Forum mora varovati svoje uporabnike, ne pa tujce, ki se gredo zaslužkarstva!

Mislim, da so reference za internetno trgovino postavljene in nima nobenega smisla odkrivati tople vode. E-bay v prvi vrsti ščiti kupca in to zelo dobro! Vsakršno podcenjevanje tega problema in/ali odstopanje navzdol od teh kriterijev, ki jih ima e-bay, bo povzročilo, da bomo na forumu imeli čedelje več tovrstnih problemov, saj trg hitro reagira. In seveda bo reagiral, ter poskušal tu prodati vsako kramo, ker se to preprosto da brez posledic. Vsi, ki jih bodo zaradi takih ali drugačnih sleparij izgnali z e-baya se bodo pojavili tu. Mi se bomo pa potem ukvarjali s temi problemi.

Tudi "sive" cone se jaz ne bom šel. Preprosto zato, ker ne želim prepričevati inšpektorja, da to ni komerciala in da to ni internetna trgovina za katero forum in njegov lastnik ni registriran. Povsem na hitro sem naštel dva prekrška, ki lahko za seboj nosita kup evrskih bankovcev kazni. Če k temu dodamo še davčno utajo ali drugače rečeno pranje denarja, potem je jasno, da si tega nočem privoščiti.

Osebno ne bom nagajal. Konec koncev nisem zadolžen za moderiranje oglasov. Sem pa moral tole napisati, predvsem zaradi zaščite svojih osebnih interesov, saj se s tem distanciram od bilo kakšnih finančnih konsekvenc.

Če kdo misli drugače, potem naj si da na stran en šop bankovcev in naj se gre igro adenalina, jaz sem se ga že najedel.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S57D » 22 Maj 2014, 07:46

Torej, ne obstaja druga rešitev, kot da uporabnika "ivocvetkov" izključimo oziroma blokiramo na LEA forumu .....

Prosim za mnenje in ukrepanje administratorjev foruma.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S57NK » 22 Maj 2014, 08:59

Kaj ivosvetkov prodaja takega, kar:
- ni namenjeno radioamaterjem
- je nad tržno ceno in je torej dobičkonosno?

Moje mnenje je, da moramo postaviti kriterije v "ham spiritu" tudi na tem področju. Ivosvetkov prodaja robo, ki je drugi na tem forumu večinoma ne. Torej robo, ki je koristna. Kar se cen tiče, za stvari, ki jih poznam, lahko rečem, da niso pretirane.

Lep pozdrav
Janko S57NK
S57NK
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 03 Avg 2013, 09:18
Kraj: Ajdovščina

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a s57uud » 22 Maj 2014, 09:30

Mislim, da je potrebno spore, ko nekaj ni - kot je primer kup slabih lamp rešiti, če drugače ne, pa z grožnjo z zaprtjem accounta.
S tem dosežemo vsaj minimum tega kar sem napisal zgoraj.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S56DE » 22 Maj 2014, 10:49

Menim, da so mali oglasi na tem forum samo "mali oglasi" (kot so oglasi na oglasniku ali Bolhi) in ne spletna trgovina.
Dokler se ponuja HAM oprema ter se spoštujejo osnovna pravila foruma, nisem za omejevanje.
Pri takšnih oglasih je cena, kakovost,... nekaj, kar ostja med ponudnikom in kupcem. Vsak se sam odloči, če bo zadevo pregledal "v živo" ali pa kupil "na slepo" in za kakšno ceno.
Denis, S56DE
S56DE
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 22 Mar 2013, 19:22
Kraj: Ljubljana

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a s57uud » 22 Maj 2014, 11:05

S56DE napisal/-a:Menim, da so mali oglasi na tem forum samo "mali oglasi" (kot so oglasi na oglasniku ali Bolhi) in ne spletna trgovina.

To je tvoje mnenje, ki bi ga znal zelo hitro spremeniti, če bi ti grozila finančna kazen. In mimogrede Bolha je spletna trgovina, prav tako oglasnik. Oba imata prijavljeno dejavnost spletne trgovine in za to dejavnost plačujeta davek.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Mali oglasi

OdgovorNapisal/-a S57NK » 22 Maj 2014, 11:28

Na tem forumu je toliko malo oglasov, da se nima smisla iti pikolovstva, kaj šele bati kake inšpekcije in kazni. Če že moramo, bodimo bolj papeški od papeža raje kje drugje.
S57NK
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 03 Avg 2013, 09:18
Kraj: Ajdovščina

Naslednja

Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov