radioamaterski oglasi da/ne

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

Ali vam je všeč, da imamo ne amaterske oglase?

Glasovanje se je zaključilo dne 09 Maj 2013, 22:41

Da - se strinjam, da se prodaja vse kar ne potrebujemo
13
16%
Ne - naj se prodajajo samo stvari, ki so povezane z radioamaterstvom
67
84%
 
Skupaj glasov : 80

radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a s55oo » 06 Maj 2013, 22:41

Zgoraj sem naredil anketo.

Hvala za mnenje.
73,
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

Re: neamaterski oglasi

OdgovorNapisal/-a S51AY » 07 Maj 2013, 08:25

Spoštovani Vojko !
To je res "huda tema", vendar... Če si radioamater in registriran na tem forumu, pa ja ne boš tukaj prodajal krompirja za ozimnico ! Ja, z lahkoto se tako izrodi. Za podobne stvari so drugi forumi, oglasi, itd. Če gre za preživetje v hudih časih, se ni problema znajti drugje, npr. Bolha,......
Če pa rabiš kaj radioamaterskega, tu najdeš "vse na enem mestu". Brez filtriranja, ne moraš preskakovati oglasov, kot so "Prodam Viagro...", "Poceni kondomi", "Kuhinjski mikser", "Pralni stroj",... Čeprav to prodaja kak radioamater. Take stvari najdeš drugje.
Po drugi strani pa, kaj jaz vem, dobrodošla je kakšna tehnična zadeva, ki se vsaj posredno lahko uporabi tudi v radioamaterstvu. Če bomo začeli prodajati "vse živo", bomo zasvinjali svoj "življenjski prostor". Saj ni bilo še nič "hudega", začne se pa vedno z majhnimi stvarmi ("semeni"), iz katerih potem rase plevel. Pa brez zamere.

Za konec, za dobro voljo pa en črnogorski: Zakaj Črnogorci uničujejo kavne žličke ? TO JE SEME OD LOPATE !!!
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a S55P » 07 Maj 2013, 14:08

Ja, začetni rezultati ankete ponovno nakazujejo oženje kroga "pravih" zadev, tako kot je vse manj "pravih" radioamaterjev, "pravih" ljudi. Stigmatizacija in izločanje drugačnosti postajata lastna slovenstvu. Naj mi nekdo pojasni, zakaj neki ne bi smel registrirani uporabnik tega portala, radioamater, oglaševati tudi svojih ponudb in potreb in z njimi seznanjati radioamatersko srenjo? In kakšno škodo bi zaradi tega povzročil?

lp, vojko s55p
Zadnjič spremenil s55o, dne 07 Maj 2013, 14:11, skupaj popravljeno 2 krat.
Razlog: Ob premikanju nesrečno izbrisal originalno sporočilo
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a s55o » 07 Maj 2013, 14:14

Tukaj se lahko pogovarjate o temi neradioamaterskih oglasov...
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Maj 2013, 18:58

Tako kot v trgovini z elektroniko ne kupujemo paradižnika, naj se tudi tukaj raje prodaja vse, kar je povezano z raznimi vejami radioamaterstva.
Zadnje čase opažam, da nekateri bolj malo prispevajo k vsebini foruma, in ga izkoriščajo bolj za samopromocijo in trženje. Takšnim bi jaz poleg avatarja dal oznako trgovec.
Ste se v mojem pisanju prepoznali? Če ste se, potem v skladu s ham-spiritom tukaj prodajajte le svoje rabljene stvari, ki jih kot radioamater ne potrebujete več. Povdarek je na "svoje" . Saj vsi vemo, kdaj je to prodaja amaterja-amaterju in kdaj trgovina.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a s55kz » 07 Maj 2013, 20:46

Osebno me nič ne moti, da trgovec kdaj pa kdaj objavi kak svoj oglas, v katerem so njegovi izdelki, pa velikokrat tudi po nižji ceni, kot pri njemu v trgovini. Moti pa me, da se na forumu prodajajo reči, ki nimajo popolnoma nobene veze z radioamaterstvom. Tudi sam imam v "kleti" par dvajset računalnikov in mislim, da bi močno onesnažil forum s takimi oglasi.

Take zadeve objavljam na ostalih računalniških forumih, saj sem prepričan, da je tukaj mnogo amaterjev, ki jih računalništvo ne zanima.


Lp
s55kz
 
Prispevkov: 126
Pridružen: 14 Jul 2010, 19:24

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a S55P » 08 Maj 2013, 22:24

Anketa se končuje in ni pričakovati večjih sprememb. Nekateri se bojijo, da bi se zadeve pokrompirile, da bi ušle izpod kontrole. Da ne bom preveč pisaril, napotujem na Forum Mercatino Radioamatoriale organizacije ARI v sosednji državi http://www.arifidenza.it/forum/default.asp?CAT_ID=1 . Tam jim "drugi predmeti" ne predstavljajo težave. Razvrstili so jih v posebno rubriko, obsegajo pa manj kot 7% vseh oglasov. In zadevo so rešili. Mi je ne bomo, ker kompromisi očitno niso mogoči. Pri nas si ali pa nisi. Naš namreč. In tako kot je v državi na vseh poljih, naj bo tudi na našem, radioamaterskem.
Izključevanje nikomur nič ne prinaša. Na dolgi rok nas vse le siromaši. Večja kot bo izbira, več nas bo, oženje prostora prinaša le umik, osip. In tega bi se morali tudi, ali pa še posebej v radioamaterskem gibanju, zavedati.
Trenutni rezultat je 16:84 za omejevalce oglasov.
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a s55s » 09 Maj 2013, 06:32

Človek, saj imaš na razpolago kvaliteten oglaševalnik Bolho, pa tam prodajaj svoj krompir in jajca... Tudi jaz tam prodajam stvari, ki niso v povezavi z radioamaterstvom, pa tudi kak del moje opreme.

de Dan, S55S
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a s55db » 09 Maj 2013, 10:35

Naj moderator naredi locen podforum "Mali oglasi - razno", ena vrstica vec v celoti ne bo nikogar prevec motila in vsi, ki bodo zeleli oglasevati ostale zadeve lahko to tam naredijo. Prav tako si jih bodo ogledali le tisti, ki jih zanimajo, ostale ne bodo motili. Osebno sem tudi proti mesanju vsega, sem pridem pogledat HAM zadeve, ce bom pa imel potrebo bom zavil v razno.


73
Uporabniški avatar
s55db
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 10 Sep 2009, 10:07
Kraj: Podgrad/Lj

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a s57uud » 14 Maj 2013, 00:09

Dajte no, ne bit tako nestrpni do vsega kar nas obkroža. Tale debata me je spomnila na dogodek cca 10 let nazaj. Šel sem na sejem v Holice. To mi je bilo vedno zanimivo - prodaja iz avtomobilov. Žal je tam skoraj vedno slabo vreme. Torej predstavljajte si eno veliko parkirišče, kjer imajo vsi, ki kaj prodajajo to zloženo po havbah, prtljažnikih, strehah avtomobilov, če je slučajno sonce, pa se najde kakšno platno in se ga razprostre po tleh in na to platno se zloži kakršna koli že krama. Če je dež je platno namenjeno strehi. Na tleh je le blato in voda. Drugače pa se najde vsega, tudi take stvari, ki jih pri nas že vsaj 15 let ne dobiš niti v smeteh kaj šele kje drugje. Vsak nekaj preračunava,... cene so pa tako privlačne, da le s težavo preračunavaš v evre (takrat še tolarje). In seveda tam je od ruskih lamp, do čudnih tranzistirjev, visokonapetostnh kondenzatorjev, vakumskih kondenzatorjev in relejev, geiger cevi,.... ni da ni. Pravi tehnični vrvež - res lepa slika in občutja so fantastična. Nenadoma pa se začno pojavljati čudni ljudje. Pa bele šumeče vrečke imajo. Pa vedno več jih je. vse povsod se jih vidi. PA DOBRO, KAJ HUDIČA JE TO ? In še huje !! Kje to prodajajo ? No ne moreš človeka kar ustaviti pa mu pogledat v vrečo !? In smo se podali na lov za čudnim prodajalcem. Pa ga nismo našli ! Izgleda, da je prodal vse in odšel. V Slovenijo smo se vrnili brez da bi izvedeli kaj je prodajal. Celo leto sem potreboval, da sem izvedel. Šele naslednje leto so me ljudje z belimi šumečimi vrečkami tako zintrigirali, da sem se sistematsko lotil iskanja čudne trgovine. No malo mi je bilo tudi pod čast, da bi jaz človek, ki obrede vse buvljake v tej Evropi, ne vedel kaj se tu prodaja. No in sem ga našel - prodajalca! In kupil sem tudi - žena je bila prav vesela - vzel sem celo 2 kg. In celo pot domov sem se temu režal. Bila je namreč izredno lepa in zanimiva popestritev semnja.



Naslednjo pomlad smo sadili Češki česen.

Vzemite to kot prijetno popestritev, mogoče pa najete kaj za svojo soprogo, otroke,...
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: radioamaterski oglasi da/ne

OdgovorNapisal/-a S55P » 14 Maj 2013, 13:07

Bravo, Darko. Nestrpnost in pravoverje nas dajeta.
BTW, kvarc sem naročil in dobil iz Češke. Brez česna, seveda.
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59


Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov