Krvavec 432Mhz ?

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

Krvavec 432Mhz ?

OdgovorNapisal/-a S57MCD » 28 Mar 2004, 00:38

Živ!

Že od lanskega leta ne deluje na Krvavcu kanal za 432Mhz ali pa deluje zelo slabo. Ker bi rad kdaj delal preko tega kanala me zanima, kdaj bo kdorkoli porihtal na Krvavcu sprejem in oddajo. Če od drugih radioamaterjev nihče ne dela na temu kanalu, (do sedaj nisem zasledil od nikogar, ki bi javil na forumu ali kje drugje podobne težave), se naj kanal preprosto ukine! V nasprotnem, pa sem pripravljen pomagati z delom in materialom na Krvavcu, da se problem reši. Do sedaj sem glede tega kontaktiral z S51RM Mermal Francijem, ki pravi, da je res nekaj s tem kanalom narobe. Za sedaj sem preprosto izklopil Linux server in namontiral v PC modem, da lahko vzpostavljam vezo preko telefona.
Zaradi vsega tega bi prosil za odgovor nekoga, ki bi mi lahko svetoval v tej zadevi. Mogoče bi vedel o zadevi kaj Novak Metod, Andrej, Vidmar Matjaž ali Mermal Franci. Upam, da nisem bil s svojim vprašanjem preveč nesramen, v nasprotnem se seveda opravičujem.

Lp gl in 73 de Danilo Seifrid S57MCD
S57MCD
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 12 Jul 2001, 01:00
Kraj: SLO

OdgovorNapisal/-a s56a » 29 Mar 2004, 20:19

Pred leti je bilo treba čakati na otopitev snega za popravilo 70 cm WBFM na Krvavcu. Od takrat sem jaz na žičnem internetu...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 06 Dec 2004, 01:08

Hm, madonca, res tole zlo dolg traja, ampak kaj, k je tolk tem, da se mi res ne da vseh gledat.

Vzdrževalec tega repetitorja je Radioklub Kranj. Če je kej okol tega, lahko pošlješ pošto na moj email, pa boš dobil v zelo kratkem času odgovor. Tud za R na Mohorju. Sicer pa tud na ZRS vejo, da ta dva repetitorja vzdržuje Radioklub Kranj, pol mislm, da enga iz kluba že ni več težko najdet.

Stvar je sledeča: Odkar so podrl staro žičnico (zgornjo postajo), je šel repetitor v planinski dom (k bivši Rozki), na začasno lokacijo. Tam je antena pod streho, v malce bol kilavem kotu, tko, da je sprejem resnično zelo zelo slab. Ker se pa ve, da uporabnikov skoraj ni, se tud nč ne mudi s prestavitvijo oz. ureditvijo tega repetitorja in tako stanje že traja in traja. Bom poizusil pridobit kej novejših informacij, pa jih bom objavil, takoj ko jih prejmem.

Druagče se je ves denar razpoložljiv glede servisiranja, ravno zarad majcene uporabe, preusmeril v tekmovalno dejavnost, kjer aparatute popapcajo ogromno denarja. Pa tud velik večji je interes, kot pri uporabi samga repetitorja.

Trenutno je to moje mnenje, klubskega bom še objavu.
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a s52aa » 06 Dec 2004, 08:11

Govora je o SuperVozlju in ne repetitorju.
V kolikor je meni znano na Krvavcu ni repetitorja.
73's
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

OdgovorNapisal/-a s56wix » 06 Dec 2004, 18:28

A lahko malo bolj natančno o katerem kanalu je govora... Kanalu 7 na 434.20MHz mogoče ? Namreč ravno včeraj sem si usposobil packet za ta kanal in mi ne dela najboljše... Sem privzel da je napaka moja (neprilagojena antena, ipd.), mogoče pa le ni tako ?

Lp,
Matej
Uporabniški avatar
s56wix
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 26 Avg 2002, 08:06
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 08 Dec 2004, 22:31

Sam v vednost (ja, se opravičujem, sem spregledal besedico KANAL, pa na žalost še naslov teme, oblubm, da bom drugič bol pozoren. Ampak, ste eni saj nekaj novga zvedel, k drgač ne bi vedel), na Krvavcu je že nekaj let postavljen repetitor na 0,7m. Trenutno kiha in ga boli glava. Je tud na zemljevidu repetitorjev!
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Končno je nekdo videl to vprašanje

OdgovorNapisal/-a S57MCD » 24 Dec 2004, 00:17

Pozdravljeni!

Včasih sem lahko delal preko tega kanala z hitrostjo 76.600 Kbit/s, no realni prenos je bil okoli 6-8Kbytov/s merjeno z downloadom preko LEA serverja, sedaj pa le s težavo pridem na LJUBBS. Res pa ta kanal uporabljam samo v Domžalah, kjer sem bolj redko (pridem na obisk k staršem). V Ljubljani, kjer stanujem pa imam povezavo preko drugega kanala na 1.2Ghz, kar je precej bolje. Pred časom pa sem ponesreči vtaknil v svoj PC WLAN kartico in ta je našla kakih 10 omrežij. Sedaj imam internet preko enega od teh z hitrostjo 2Mbit/s na katerega se je omrežna wireless lan kartica ponesreči preko piksne na balkonu povezala. Jaz ne vem nič o tem, internet pa odlično deluje.

73 de S57MCD (Danilo)
S57MCD
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 12 Jul 2001, 01:00
Kraj: SLO

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 24 Dec 2004, 07:47

Tole je pa čist hudo, izkoristiš ignorantsko nevednost ljudi ;)
Ps.: Moram še jaz probat!
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana


Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov