Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

Vprasanja, pripombe in ostalo o delovanju streznika S50LEA, S50SOU

Moderatorji: s55o, s51bw, s56wmn

Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s55o » 15 Dec 2023, 14:08

Pozdravljeni!

Matej s56wix je prevzel vajeti v svoje roke in če potrebujete dostop do spletnih strani na lea, mu pišite na: spletna pika stran na lea pika hamradio pika si.
Enako velja za skrbnike klubskih in posebnih strani (npw s5ff etc )

Nova pravila:
https://lea.hamradio.si/s5rules.html

Pa še to: vpogled na direktorij strani preko www zaradi varnosti ne deluje več, če želite povezave do datotek na strežniku, morate jih polinkat na spletno stran.

Hvala Matej!
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s56wix » 15 Dec 2023, 16:53

Na leji bi rad naredil red, glede na to, da je gor 20 let kaosa.

To pomeni da grem cez vsakega od 180 narejenih accountov in:

1. Poskusam z googlom in gledanjem strani ugotovit ali je klicni znak oseba ali klub ali kaj tretjega (star klicni znak nekoga, poseben klicni znak eventa itn.) Pri tem mi precej pomaga Bostjan, glede na to da sem jaz najbolj neprimeren za to pocetje, ker nisem nek zelo aktiven RA.
2. Ce je spletna stran prazna, account pobrisem
3. Ce spletna stran zavzema vec kot 10GB posljem mail lastniku s prosnjo za obrazlozitev zakaj je tako. Ce maila nikjer ne najdem posljem na znak@hamradio.si
4. Ce je spletna stran vsaj priblizno recent (beri 2015+) jo oznacim za aktualno in grem naprej.
5. Ce je spletna stran zelo stara, posljem mail lastniku z vprasanjem ali je se aktualna.
6. Ce spletna stran ne deluje oz. so gor neki random fileti naredim isto kot v tocki 5.
7. Ce odgovora na mail ali je stran se aktualna ne bom dobil v enem tednu, bom za nekatere (po lastni presoji) accounte poskusal najt alternativno pot do lastnika, drugace bom zbrisal.

Brisane strani dokumentiram tule.
lea.hamradio.si/s5del.html

Torejm ce bom jaz vladal (beri administriral) leji, bom to pocel z zelezno roko. Pritozite se zdaj, dokler se se lahko. Hkrati bom probal (probal!!!) bit cimbolj azuren in ustrezljiv. Zdej ali je drugo kompatibilno s prvim, remains to be seen.

LpM
Uporabniški avatar
s56wix
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 26 Avg 2002, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s56wix » 15 Dec 2023, 17:00

Se okrog spletnih strani za skupno dobro (forum, arg, atv, rpt, itd.)... Za te spletne strani bodo omejitve drugacne kot za osebne, tako glede prostora kot glede omogocenosti phpja.

arg, atv, rpt sem mislim da zrihtal, za ostale pa sem v komunikaciji s skrbniki in bodo up and running upam v kratkem. Ce s kom nisem, naj me pa kontaktira.

LpM
Uporabniški avatar
s56wix
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 26 Avg 2002, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s52st » 06 Jan 2024, 19:59

Po več ko pol leta ne delovanja se lae postavlja nazaj, žal po novim pravilih … pravilnik ki se ga lahko vsak prebere na strežniku lea.hamradio.si mi je bolj podoben desetim b… zapovedi… pa kod je zapisal
s56wix napisal/-a:Torejm ce bom jaz vladal (beri administriral) leji, bom to pocel z zelezno roko. Pritozite se zdaj, dokler se se lahko.
LpM

pa po vrsti...

2. Spletna stran na strežniku ni pravica, ampak privilegij, ki ga administrator podeli po lastni presoji.

In kot je zapisano admin je bog… on določa kdo je privilegiran a kdo ne…


7. Administrator lahko spletno stran ukine kadarkoli, brez razloga in brez predhodnega obvestila. Za varnostno kopijo je odgovoren lastnik.

In admin je vsemogoči….

Pa se samo vprašam kdo je ta kateri je pooblastil admina da je vsemogoči

Davnega leta 1994 je registrirana domena hamradio,si… nosilec domene je ZRS vse do leta 2026… vidno na register.si .. pa me samo zanima ali admin ima dovoljenje za koriščenje podmene lea.hamradio.si in takšno bahato obnašanje…

Sem za to da se na lei naredi red, da se brišejo prazne strani, strani katere nimajo nobene povezave z radioamaterstvom, strani katere po nekoliko klikov in preusmeritvah odpirajo razne baze, dokumente slike…. primer http://lea.hamradio.si/~s56wix stran admina

s55o napisal/-a:Pa še to: vpogled na direktorij strani preko www zaradi varnosti ne deluje več, če želite povezave do datotek na strežniku, morate jih polinkat na spletno stran.


Nekateri bi v tem primeru rabili kar nekaj meseci dela da polinkajo bazo jpg slik in zvočnih zapisov shranjenih v mapah …

pa brez zamere

73 S52ST
Siniša
s52st
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 31 Mar 2004, 09:55
Kraj: Gorenja vas pri Šmarjeti

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s55o » 09 Jan 2024, 10:58

Siniša pozdravljen!

Hvala za tvoje mnenje, s katerim nimam problemov, strinjam se pa z njim ne.

Matej že dolgo časa išče sodelavce, ki bi v svojem prostem času in zastojn (tako kot on to počne) pomagali pri temu.
Lahko mu pomagaš in prevzameš del njegovih nalog, pa bo sigurno pristal na spremembe njegovih pravil, če se mu s tem ne bo več treba ukvarjati.

Ostalo pa kot pravi Matej, dokler on ureja in za to vlaga svoj prosti čas in znanje bo tako, kakor je napisal.

Server je (sedaj - prve različice so bile nabirek različnih hamov) od S53AJK, uporablja domeno v lasti ZRS in s tem že dolga leta omogoča radiomaterjem, da zastojn oziroma na stroške in na podlagi dela hamov S50AJK (in drugih sodelujočih, da ne bo pomote), imajo spletno stran na domeni hamradio.si. S53AJK oziroma Bajko S57BBA (predsednik AJK) je to domeno tudi pridobil in jo registriral za ZRS in se je takrat začela uporaba strežnikov in prehodov etc...
Servis lahko seveda ukinejo, vendar bo potem morala ZRS, če bo hotela nuditi vse to pridobiti server, administratorja, urediti povezave in delovanje ter vse ostalo.

Jaz sem zelo vesel, da ima Matej voljo, da to prevzame, je pa pomoč vedno zaželena in hotena.

lp
Boštjan


p.s.
Varnostni standard www strežnikov že dolgo ne omogoča dostopa do direktorijev sistema in je to dejstvo, ki se ne bo več spremenilo. Bo pač treba slike urediti drugače.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s53dz » 09 Jan 2024, 16:10

Boštjan, hvala za pojasnila.
Matej, hvala za vzpostavitev strežnika z našimi stranmi. In, ja, ob tem sem spoznal, da moram pregledati, posodobiti, prenoviti svojo stran.
TNX,
Bojan

PS: Največkrat je potrebna samo kakšna prijazna beseda...
s53dz
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 09 Okt 2008, 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s55o » 09 Jan 2024, 18:33

Ce imate probleme s slikami lahko poiscete po spletu in je veliko programov ki generira html galerije in kodo skopirate preko ftp pa je.

Npr https://www.in-mediakg.com/photo-gallery-software/

Lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s52st » 10 Jan 2024, 15:53

Pozdravljen Boštjan,

s55o napisal/-a:Siniša pozdravljen!
Hvala za tvoje mnenje, s katerim nimam problemov, strinjam se pa z njim ne.

Bilo bi iluzorno pričakovati kakšen bolj ljudski odgovor ...

admin, Matej je dal možnost pritožbe, a kakor vem smo še demokratična družba in vsak lahko da svoje mnenje… ja sem se samo pritožil na dve točke novega pravilnika …

s55o napisal/-a:Matej že dolgo časa išče sodelavce, ki bi v svojem prostem času in zastojn (tako kot on to počne) pomagali pri temu.


osebno za sodelavca ne bi imel rad osebo katera javno napiše ...

s56wix napisal/-a:Torejm ce bom jaz vladal (beri administriral) leji, bom to pocel z zelezno roko.


na tronu je mesto samo za enega, prej bi se počutil kod sluga, a ne kot sodelavec ...

s55o napisal/-a:Ostalo pa kot pravi Matej, dokler on ureja in za to vlaga svoj prosti čas in znanje bo tako, kakor je napisal.


Naj živi (kralj) administrator ...

s55o napisal/-a:S53AJK oziroma Bajko S57BBA (predsednik AJK) je to domeno tudi pridobil in jo registriral za ZRS in se je takrat začela uporaba strežnikov in prehodov etc...


Tu je malo zamenjan vrstni red … nacionalna domena Slovenije je na voljo od leta 1992. Sprva so jo lahko registrirale samo pravne osebe … hamradio.si je registrirana 1994 in vsi ki smo v tih začetnih letih SI domene, domeno SI registrirali vemo kakšen je bil postopek …

web strani postavljene na internet od posameznika, društva so avtorsko delo in osebno odločno nasprotujem 7. točki admin pravilnika.


73 S52ST
Siniša
s52st
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 31 Mar 2004, 09:55
Kraj: Gorenja vas pri Šmarjeti

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s55o » 11 Jan 2024, 08:30

Siniša hvala za tvoje mnenje.
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s55o » 18 Jan 2024, 10:26

Sprememba emaila za pošiljanje prošenj:
https://lea.hamradio.si/s5rules.html

lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Feb 2024, 01:49

s55o napisal/-a:Siniša hvala za tvoje mnenje.
lp
Boštjan


Tudi jaz v celoti podpiram S52ST mnenje ker še Biblija ima več verzij od Mateja!
Poskušam biti maksimalno konzervativen :D
s56a
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 Jan 2024, 19:16

Re: Kako pridobiti ponovno up ime in geslo za FTP dostop?

OdgovorNapisal/-a s56wix » 18 Mar 2024, 00:47

OK

Zadnje cca. 6 let sem skrbel, da je bil strežnik online. Nisem hotel bit admin, ker vem kakšno je razmerje delo/hvaležnost tako da sem poštimal samo kar je bilo nujno potrebno, da je LEA ostala online in čakal, da se najde pravega admina. Žal se je zgodilo to, da je LEA začela tedensko padat dol in sem bil postavljen pred odločitev ali naj vse skupaj pustim in mirno živim naprej, ali se spravim iskat nov strežnik in lejo postavim na novo. Ker nisem preveč pameten, sem se odločil za slednje. Še vedno nisem želel biti admin, zato sem objavil da iščem admine in čakal da se kdo javi. Čvekanja je bilo kar nekaj, kandidatov pa bolj malo. Ko sem končno predal vajeti nekomu, se je zgodilo kar se je zgodilo in posledično upravičeno kopica slabe volje. Zato sem vse skupaj prevzel nazaj jaz, česar absolutno nisem hotel, ampak kot rečeno, sem neumen, naiven idealist.

Zdej pa tako...

Točka 1: Kakor vem je bil g. Miletić banan in nevem kako je prišlo do tega da je nazaj. Iz meni nerazumljivega razloga se ga tolerira, čeprav vsa leta dela samo zdraho in sem osebno zapustil forum zaradi njega in še parih njemu podobnih. Nisem edini. Efektivno ta trenutek ga ponovno odstranjam iz foruma.

Točka 2: Jaz nimam od administracije strežnika absolutno nič razen dela. Delo opravljam iz spoštovanja vseh, ki so bili pred mano in hamspirita. Z največjim veseljem predam štafeto komurkoli, ki ga boste razumni radioamaterji izbrali. Z besedo "razumni" mislim to, da bom predloge g. Miletića, s52st in podobnih pacientov ignoriral.

LpM
Uporabniški avatar
s56wix
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 26 Avg 2002, 08:06
Kraj: Ljubljana


Vrni se na S50LEA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov