Zapisnik 8. seje UO ZRS

Zapisniki sej, konferenc, sestankov..

Moderatorji: s55o, S57BBA

Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 16 Jul 2008, 22:26

Na www.hamradio.si je objavljen zapisnik 8. seje UO ZRS.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 04 Avg 2008, 17:16

Pozdravljeni!

Berem zapisnik 8. seje UO ZRS in kar ne morem verjeti! Končno so jasno pokazali, da je njihov glavni cilj uničenje radioamaterstva na slovenskem. Pri tem pa ne izbirajo načinov in sredstev. Za začetek so začeli z uničevanjem lastne organizacije, zdaj pa poskušajo preko Države škodovati še vsem ostalim radioamaterjem v S5.
Če sem se ob prvih govoricah o uvedbi »frekvenčnine« za nečlane še lahko ugriznil v jezik in molčal, saj nisem dvomil o odločitvi APEK, zdaj ne morem več biti tiho. ZRS očitno hoče z glavo skozi zid in na vsak način vse S5 licencirane radioamaterje prisiliti v svoje članstvo ali pa nas prisiliti, da vrnemo licenco in se nehamo ukvarjati z radioamaterstvom. Vsekakor je bolje opustiti hobi, kot pa biti včlanjen v takšno organizacijo, pa čeprav prisilno.

Točka Ad 5. zapisnika je milo rečeno nerazumljiva. Z zavajanjem hočejo prepričati Državo, naj prisili radioamaterje, ki nismo člani, v plačevanje kotizacije ZRS. V nekem smislu jih celo razumem, saj bodo potrebovali veliko denarja za advokate in pravdanja s svojimi člani, hkrati pa bi se tudi maščevali nam, ki smo si drznili izstopiti.

Navajam:
Ad 5. Problematika kotizacije ZRS
Problem je bil že večkrat izpostavljen in je sledeč:
- ZRS mora vsako leto nakazati članarino IARU za vsakega licenciranega radioamaterja in tu nastaja problem, ker mnogi radioamaterji ne plačujejo kotizacije ZRS in ZRS ne more plačevati članarine IARU iz sredstev za program dela, ki je bil sprejet na letni konferenci.
ZRS in radioklubi upravljajo z infrastrukturo (PR, Echo link, Digipiterska mreža, radijski svetilniki …. ), ki je bila v preteklosti zgrajena s skupnimi sredstvi in povzroča skupne stroške vzdrževanja in razvoja ter frekvenčnega usklajevanja. Nepošteno je, da te stroške pokrivajo samo člani, ki so plačniki kotizacije ZRS, koristi pa imajo vsi. Ocenjuje se, da je potrebna sprememba zakona o elektronskih komunikacijah, za kar pa je potrebna predhodna analiza in priprava predlogov. Predloge je potrebno skrbno pripraviti ter jih posredovati in ustrezno predstaviti Ministrstvu za gospodarstvo, ki je pristojno, da pripravi spremembe zakona za Vlado RS in Državni zbor.
Še vedno obstajajo možnosti, da se problematika razrešuje preko podzakonskih aktov APEK, ki je dosedanje rešitve zavrnil.
Sklep štev. 101: Ustanovi se delovna skupina iz širših vrst radioamaterjev, ki materijo preuči in do naslednje seje pripravi delovne predloge o nadaljnjih rešitvah, pripravi izhodišča za razpravo na APEK in Ministrstvu za gospodarstvo, kot pobudo za ustreznejšo zakonsko ureditev problematike plačevanja skupnih stroškov, ki nastajajo v odnosu imetnikov veljavne CEPT licence do krovne organizacije ZRS in IARU.
Konec navedka.

Na spletnem naslovu APEK najdemo naslednje:
http://www.apek.si/sl/objava_prejetih_p ... e_pripombe

Vsakemu dveletnemu otroku je jasno, da IARU ne more in tudi v resnici ne zahteva plačila članarine za licencirane operaterje, ki niso člani nacionalne organizacije. ZRS vedno govori o tem, da sploh nima seznama in števila izdanih radioamaterskih licenc v S5, da ima te podatke samo APEK. Ta pa menda ne posreduje takih podatkov kar vsakemu, pa čeprav je to IARU? Kakšen interes bi imel za kaj takega? Kje torej IARU dobi podatke o številu licenciranih radioamaterjev v S5? Kot sam UO ZRS ugotavlja, se APEK in država nočeta in ne moreta ukvarjati s problemi neke organizacije, ki si hoče spet pridobiti privilegij, da bi vsi licencirani radioamaterji morali biti njeni člani. Tega sistema nima v S5 nobena organizacija več, ukinjati pa so ga začeli pri Gospodarski zbornici, ki je vsekakor malce pomembnejša organizacija kot ZRS.

Na internetni strani: http://www.iaru-r1.org/Constitution.htm lahko vsakdo brez truda najde Statut 1. Regije IARU, ki v šestem členu govori tudi o financah.

Navajam:
Article A.6 - Finances
-----------------------------------------------------------------------------
A.6.1 The annual contribution to be paid by each Member Society is based on an equal amount for each licensed radio amateur who is a member of that Society. (poudaril S57J)
A.6.2 The amount of the annual contribution shall be decided upon at the General Conference.
A.6.3 The funds so obtained can be used only for the objectives of IARU Region 1.
A.6.4 Special funds may also be created from contributions and/or donations. Such funds can only be used for the purposes for which they have been established.
A.6.5 Financial matters are subject to the procedures stated in the Bye-Laws.
-----------------------------------------------------------------------------
Konec navedka.

In to dokazuje, da UO ZRS zavaja tako lastne člane kakor tudi državne organe z namenom škodovati radioamaterjem, ki nismo člani ZRS. Šli so celo tako daleč, da so predlagali

Navajam:
Rešitev, APEK poravna letni prispevek za IARU za vse izdane znake, ki niso člani radioamaterskih društev. (V prilogi razviden problem – prispevek IARU 2007)
Konec navedka.

???????!

Še ZRS-jevska utemeljitev zahteve za prisilno članstvo vseh licenciranih radioamaterjev.

Navajam:
Radioamaterska organizacija v sodelovanju z radioamaterskimi društvi, predlaga, spremlja in objavlja pravila uporabe. Posamezni radioamaterji morajo biti člani radioamaterskih društev, da so obveščeni o spremembah in lahko pravila upoštevajo.
S tem ko so s spremembami seznanjeni, lahko na njih kvalitetno vplivajo, seveda preko radioamaterskih društev in radioamaterske organizacije.
Konec navedka.

Prav zares me zanima, kdo je avtor tega briljantnega umotvora.
Z vso odgovornostjo trdim, da sem o pravilih uporabe radijskih frekvenc, namenjenih radioamaterski in radioamaterski satelitski storitvi odlično obveščen, čeprav nisem član radioamaterske organizacije.

Navajam del odgovora APEK:
Agencija ne more pogojevati izdaje klicnih znakov niti s plačilom nadomestila za stroške zveze članice IARU niti s članstvom člana v zvezi članici IARU.
Konec navedka.

Namesto, da bi obdržali člane in morda pridobili nove s kvalitetnim programom dela in kvalitetnimi storitvami ter s prilagajanjem novi situaciji, hočejo prisiliti Državo naj prisili radioamaterje v članstvo. Takšno je pač ZRS-jevsko dojemanje demokracije. Vsaka prisila pa povzroča odpor in upor.

Kar pa se infrastrukture (PR, Echo link, Digipiterska mreža, radijski svetilniki …. ) tiče, bi dober gospodar najprej poskusil stvar urediti na bolj človeški način. Vsi dobro vemo, da je nekaj zagnancev, ki navedeno infrastrukturo vzdržujejo na svoje stroške in z lastnim delom, česar jim nihče ne povrne. Obstaja verjetnost, da tudi kdo izmed teh ni član ZRS.
Prepričan sem, da bi se veliko licenciranih radioamaterjev odzvalo, če bi ZRS problem najprej pravilno predstavila tudi nečlanom in mogoče prosila, da bi uporabniki dali nek prostovoljni denarni prispevek za vzdrževanje. Lahko bi bil to tudi nek »priporočen« znesek. Ampak to bi seveda močno ogrozilo načrtovano uničenje radioamaterstva na slovenskem! Zato so raje posegli po prisili in tako še dodatnemu zmanjševanju ugleda svoje organizacije, ki jo bo tudi zaradi tega zapustilo nekaj članov.
Ali so prepričani, da razne pristojne službe in zainteresirane organizacije ne spremljajo prometa na repetitorjih in ostali infrastrukturi? Ali je ta promet res tako velik in pomemben, da bo Država zaradi tega nečlane prisilila plačevati članarino ZRS? Ali pa bo raje nekatera frekvenčna območja odvzela zastonjkarskim radioamaterjem in jih drago prodala komercialnim uporabnikom? Verjetno pa je tudi ta opcija v strategiji ZRS za uničenje radioamaterstva na slovenskem.

Predsednik ZRS je v uvodniku prve letošnje številke CQ ZRS v petem odstavku zapisal,

navajam:
Radioamaterstvo je hobi, ki ima vedno svetle trenutke. Večina radioklubov se v zadnjem desetletju izrazito srečuje s problemom upadanja članstva, kar je večinoma samo proces odhoda posameznikov, ki niso bili nikoli radioamaterji zaradi hobija.
Konec navedka.

Za predsednika ZRS je torej upadanje članstva svetel trenutek? Seveda, vse v skladu z načrtom za uničenje radioamaterstva na slovenskem!
Vsem pa je poznano, da operaterji izstopajo iz ZRS in ne toliko iz klubov.
In jaz, ki sem si drznil izstopiti, nisem bil radioamater zaradi hobija? To seveda pomeni, da sploh nisem bil radioamater niti to nisem sedaj. Ta odstavek samo še enkrat potrjuje trditev, da si ZRS že nekaj let z vnašanjem razdora in ločevanja na naše in tiste druge, z vsemi silami in sredstvi prizadeva uničiti radioamaterstvo na slovenskem. Če nisem nikoli bil radioamater zaradi hobija, niti to nisem sedaj, zakaj si tako zagrizeno prizadevajo prepričati Državo, naj mi zaukaže plačevanje članarine ZRS-ju? Tudi to je zagotovilo, da bo zaradi tega nekaj članov zapustilo organizacijo. Je pa v tej definiciji tudi delček dobrega, saj tako ne bo nastal razdor med S5 radioamaterji, ampak med pravovernimi radioamaterji in tistimi, ki »niso bili nikoli radioamaterji zaradi hobija.«

Ko vidim, kako se je ZRS spravila nad Radioklub Jadran Koper in njegovo odgovorno osebo, mi je vse še bolj jasno. Pri tem se obnašajo slabše kot samopašni politkomisarji iz temačnega obdobja zgodovine.
Kakšni ljudje so ti, ki lahko obtožijo in obsodijo nekoga, ne da bi mu dali možnost zagovora? Ali nimajo toliko jajc, da bi se mu upali pogledati v oči, ko mu berejo obsodbo? In vse to se dogaja v organizaciji, ki je prostovoljna, v osnovah naj bi delovala po humanih načelih?! In potem, ko bi po pritožbi le morali uvideti, da niso ravnali prav (mislim na procesne zadeve) in se kot dobri gospodarji in pametni ljudje obsojencu opravičiti in morda tako zmanjšati stroške pravdanja, trmasto vztrajajo pri svojem. Stroške bodo seveda tako ali tako poravnali plačniki kotizacije.
Če trdijo, da je vse v skladu s statutom, kakšen pa je ta statut, ki omogoča obsodbo nekoga, ki mu ni dana niti možnost in pravica do seznanitve z obtožbami in zagovora? Kako se je lahko zgodilo, da so ga upravni organi sploh odobrili? Ali pa mogoče le ni vse tako v skladu z njim?


Navajam:
Sklep štev. 3 iz zapisnika 36. konference ZRS
Predlog sprememb statuta ZRS ni bil sprejet.
Konec navedka.

Tudi neumno in trmasto vztrajanje pri zastarelem načinu organiziranosti iz prejšnjega tisočletja je del strategije za odganjanje vseh, ki znajo in hočejo kaj spremeniti na bolje. Ob vsem tem pa sebe imenujejo »krovna organizacija« in trdijo, da » ZRS opravlja vse aktivnosti za dobro vseh Slovenskih radioamaterjev«!

V ZRS so seveda prepričani, da smo nečlani popolnoma nesposobni in, da nismo sposobni APEK-u in drugim državnim organom posredovati svojih stališč in argumentov. Natančno to bom tudi naredil. V nasprotju z ZRS pa bom uporabil moč dejstev in argumentov. ZRS me bo seveda spet obdolžila vnašanja razdorov med S5 radioamaterje. Vendar sem se na tako obnašanje in ravnanje skozi leta že navadil. Če jim bo že uspelo uničiti organizirano delovanje S5 radioamaterjev, pa bomo posamezniki še naprej aktivni in delovni na vseh področjih radioamaterstva. Še veliko let, upam, če mi bo le zdravje služilo. Predvsem pa bom v bodoče veliko bolj pozorno spremljal delovanje ZRS, da se bom lahko pravočasno in efektivno zaščitil pred njenim »opravljanjem vseh aktivnosti za dobro vseh Slovenskih radioamaterjev«. Verjamem tudi, da bo še veliko drugih licenciranih radioamaterjev podobno ravnalo.


LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s58ru » 04 Avg 2008, 21:04

Janez S57J
Kar si zapisal, je zelo verjetno resnica. Jaz sem opozarjal, tudi na tem forumu, na to že oktobra prejšnje leto, a kaj ko…
Kako naprej?
73 s58ru
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S52GP » 05 Avg 2008, 19:14

Prosil bi, da vodstvo ZRS (i.e. predsednik) odgovori na zgornja posta. ASAP

73 de Andrej, S52GP
Andrej, S52GP
a.k.a Kowak
S52GP
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 15 Maj 2003, 20:24
Kraj: Škofja Loka, JN76DD

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S51U » 06 Avg 2008, 13:24

Janez, saj lahko delamo S5/ZK3J, naprimer .....
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 06 Avg 2008, 14:50

S52GP napisal/-a:Prosil bi, da vodstvo ZRS (i.e. predsednik) odgovori na zgornja posta. ASAP

73 de Andrej, S52GP

Mislim da bo ta odgovor prišel v isto kategorijo, kot odgovor na vprašanje na konferenci ZRS pred kakimi 8-10 leti "kje je 200 jurjev (ali nekaj takega), kolikor znaša razlika med prihodki in odhodki in ni prikazana v letnem poročilu?"
Beri: ne bo ga.
Osebno imam vtis, da dokler Dr. Zemljič ne bo naredil svojega, niti iz ozadja ostajajo dobro zavezane, pa ne glede na to, kakšeni pozivni znaki so trenutno napisani kot CK ZK ZRS-a.
(najnovejša podobna situacija je trenutno v Rusiji, kjer je nekdo predsednik na papirju in na ustreznem stolu , dirigira pa mu nekdo drug)
Pa lep pozdrav.
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57ln » 06 Avg 2008, 15:09

S52GP napisal/-a:Prosil bi, da vodstvo ZRS (i.e. predsednik) odgovori na zgornja posta. ASAP

V izogib morebitnim robantenjem o neopravljanju svojega dela vse prisotne opominjam, da forum.hamradio.si NI uradni forum ZRS. Ne obstaja nikakršen dokument ali zakon, ki bi kogarkoli obvezoval, da je prisoten na tem forumu.
73, Andrej
s57ln
LEA Admin
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 04 Mar 2005, 20:16
Kraj: Ljubljana

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 06 Avg 2008, 15:51

...uh... to že vemo..
http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=9&t=5780
Prav prikladno je, če se lahko oglasiš, če se hočeš, ni ti pa treba, če se nočeš.
(i poslje Tita - Tito)
LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 06 Avg 2008, 16:39

Iz ene malo starejše teme...
s58ru napisal/-a:(Iz Ljubljane je pricurljala vest, da se vodstvo ZRS pogaja z državo o uvedbi frekvenčnine za nečlane ZRS.)
Predsednik zanika vest; sekretar zanika izjavo predsednika.
Kje je resnica? Kdo vodi ZRS?


s55o napisal/-a:Kar se je tukaj do sedaj napisano so le ugibanja in špekulacije.
Dokler se ne dobi kakšnega bolj trdnega dokaza...naj se ne špekulira.

lp
Boštjan

Rudi je dokazal, da med motnjami izkušeno uho vseeno razbere modulacijo. Oz, kucanje.
Boštjan, lahko zdaj začnemo s špekulacijami?
Še moje mnenje o frekvenčnini - enak primer bi bil, če bi plačeval pretok reke xy (vstavi poljubno), pa če loviš ribe ali ne. Drugo je, če imaš ribogojnico, in ta pretok izkoriščaš v komercialne namene.
Ali plačeval cestnino, ker imaš izpit za avto, avta pa ne.


LP,
Uroš
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 06 Avg 2008, 17:04

s57nbt napisal/-a:Iz ene malo starejše teme...
s58ru napisal/-a:(Iz Ljubljane je pricurljala vest, da se vodstvo ZRS pogaja z državo o uvedbi frekvenčnine za nečlane ZRS.)
Predsednik zanika vest; sekretar zanika izjavo predsednika.
Kje je resnica? Kdo vodi ZRS?


s55o napisal/-a:Kar se je tukaj do sedaj napisano so le ugibanja in špekulacije.
Dokler se ne dobi kakšnega bolj trdnega dokaza...naj se ne špekulira.

lp
Boštjan

Rudi je dokazal, da med motnjami izkušeno uho vseeno razbere modulacijo. Oz, kucanje.
Boštjan, lahko zdaj začnemo s špekulacijami?
Še moje mnenje o frekvenčnini - enak primer bi bil, če bi plačeval pretok reke xy (vstavi poljubno), pa če loviš ribe ali ne. Drugo je, če imaš ribogojnico, in ta pretok izkoriščaš v komercialne namene.
Ali plačeval cestnino, ker imaš izpit za avto, avta pa ne.


LP,
Uroš


Ne kliči hudiča!

Bi rad videl sistem po katerem bi RA moral plačevati frekvenčnino ali katerokoli drugo dajatev glede na posamezno radijsko postajo?

Ali še bolje, glede na skupno pasovno širino oddajnikov v posamezni radijski postaji, pa ne glede na to ali je postaja vklopljena in intenzivno oddaja vsaj nekaj ur/dan in 7 dni/teden ali se ji že (vsaj) 10 let nabira prah?

Preseneča me (a še to čedalje manj), kako malo zavezanosti k skupni organizaciji je videti na forumu (čeprav neuradnem, zagotovo pomembnem forumu, saj je ZRS navsezadnje le financirala s nekajsto EUR to infrastrukturo). Samo nerganje in po ovinkih bentenje in izogibanje plačevanju članskih dajatev.

B*G vas nima rad, ljudje, ustanovite društva in Zveze, ki bodo laufale na "dobre želje", "luft" in "lako ćemo". Videti je, da vsak izmed kritikov VE kako se vodi Društvo (ki je pravna oseba in MORA zadostiti nekaterim zakonskim pogojem, da bi sploh obstajalo) in Zvezo društev (ditto), zlasti pa je mnenja, da denar kar čaka v žakljih tako po podjetjih (sponzorstva/donacije) kot v državi oz. lokalnih skupnostih (javno financiranje). A ne razumejo temeljnega dejstva, da so za obstoj društva (velja tudi za Zveze) v prvi vrsti odgovorni sami člani in oni NAJPREJ morajo seči v LASTEN tošl, če čejo, da društvo "stane inu obstane".

73

S56ZDB, Darko

P.S. Če se kdorkoli pogaja okrog frekvenčnine se bo zgodilo le to, da bo frekvenčnino pobrala država (APEK), in ZRS ali kdorkoli iz tega vira (najbrž) ne bo imel koristi. Pač pa si bo APEK, zelo verjetno, vzel ŠE nekaj pristojnosti in nalog, to pa zato, ker se sami radioamaterji tako dobro pogajajo s državo, da bodo za voljo lastnega kreganja raje videli, da se na APEKu zaposli še kakšen uslužbenec (po možnosti ne-radioamater, ki se mu še sanja ne kaj RA je in mu je vse to ravno od tukaj do Đevđelije..), kot da bi se iz ZRS naredila resnično sposobna in spodobna RA organizacija.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s56oa » 07 Avg 2008, 22:10

Tole s frekvenčnino je malo bolano, ne?
Upam, da aspiracije ZRS po denarju, ne bodo dopeljale do uvedbe slednje. Če nič drugega, z dajanjem idej o dodatnih zaslužkih državnemu aparatu. Glede financiranja ZRS, pa mora reč biti prostovoljna. Če govorimo o infrastrukturi, pa je treba omenit, da je večina repetitorske in packet infrastrukture v S5 financirane mimo ZRS. Kar seveda ne pomeni, da ZRS ni dala nič, hkrati pa tudi pove, da ni izključni, oz. večinski financer. ;)

Smo že milijonkrat debatirali, da ZRS v trenutni obliki ne more preživet. Pa še vedno kontinuriano nič ne spremenimo. Reči pa gredo seveda na slabše. Ker je balasta preveč, članstva pa vsak dan manj.

73 de S56OA -Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s53kp » 08 Avg 2008, 21:12

Prava vojna se je pričela dogajati na tem forumu. Sam sem se začel s tem hobijem igračkat leta 1976 in sedaj skor 30 let s svojo licenco. Verjamite mi, da nima časa, da bi se tako podrobno spuščal v probleme kot Rudi, Jurij, Janez... pa da ne naštevam vseh. Ma ko mi je na tečaju predaval se dobro spominjam, da je dejal, da gre za prostovoljno organizacijo, ki je združena na prostovoljni bazi v skupno ZRS. Ponosem sem bil, ker sem bil tudi sam član tega prostovoljnega združenja. Ali me bo danes kdo odgnal iz te organizacije? Ne tako enostavno in poceni, saj sem v tridesetih letih nekaj malega pa le naredil, kar je vidno še danes.
Povsem nerazumljivo je, da na vprašanje, ki ga je Jurij postavil enostavno iz naše "krovne" organizacije ne dobimo jasnega odgovora. Odgovora takega, ki ga bo razumel preprosti član, bralec foruma ipd. Moram povedati, da so mi razmišljanja Janeza zelo blizu. Postavlja se mi vprašanje ali bomo v Sloveniji ustanovili novo Zvezo klubov, zanesenjakov ali kaj podobnega. Osebno menim, da naj tega ne bi počenjali pa vendar vidim, da nismo prav daleč od tega. Prav Rudi, kateri je bil "žrtev" disciplinske komisije, in eden zelo glasnih kritikov tega Statuta, načina dela, vodenja, je privi napisal informacijo da se pripravlja neka sprememba na tem področju.

Sam sem član Zveze radioamaterjev Slovenije, član Radiokluba Jadran iz Kopra zato prosim na tem forumu jasen odgovor. Kaj je vodstvo ZRS dogovarjalo za APEK-a, Ministrstvom za gospodarstvo. Če je resnica, da je lobiralo, da bi nečlani ZRS plačevali, pa tudi minimalno, frekvenčnino, člani ZRS pa ne, naj vodstvo takoj odstopi, ker si ne zasluži, da vodi tako (če smo to še) humanitarno organizacijo.
Namesto, da bi držali skupaj, se družili, medseboj tekmovali, si pomagali ... imamo katastrofalen razdor. Zaradi po mojem napačnega odnosa so na zapustili vrhunski pisci člankov v naš CQ ZRS. Svoje članke objavljajo v drugih revijah. Tu nam bežijo člani, se bodo včlanili v ... nevem kam. Kaj nam bo potem ostalo?
Sam se poskušam držati tega, da je treba nekaj narediti potem kritizirati zato se tukaj ne oglašam pogosto, pa vendarle vedno pravim, da naj bi obdržali "krovno" organizacijo!
A smo to še sposobni pa bo pokazal čas.
LP vsem, s53kp - Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57yx » 28 Avg 2008, 21:06

Pristavljam lonček k diskusiji !
Tole sem prečital pred nekaj dnevi na strani hamradio.ba, napisano okoli članstava v IARU. Morda se bo kdo od vodilnih malo pokašljal in se namuznil.

Prekinute spekulacije o statusu clanstva ARABIH u IARU
Nakon visegodisnjih spekulacija o ne mogucnosti predstavljanja BiH u IARU od strane ARABIH, kao i apsolutno nespretnog ponasanja rukovodstva ARABIH i ne sposobnosti da se nosi sa tim napadima te da jednom za sva vremena zatvori usta onima koji, najcesce, pricaju o stvarima o kojima ni sami nisu u potpunosti upoznati, stiglo je i zvanicno pismo Sekretara Prvog regiona IARU-a G3BJ, koje ce u nastavku biti objavljeno u cjelosti.
Bosna i Hercegovina nije jedina drzava na svijetu u kojoj koegzistira vise razlicitih radioamaterskih organizacija. Sa 'problemom' predstavljanja u IARU bore se i mnoge razvijenije i demokratskije drzave od BiH, kao sto su Njemacka i Austrija, ali i one imaju, shodno propisima IARU-a, samo jednog predstavnika,u ovom slucaju DARC i OeVSV.
Trenutni zvanicni stavovi ARABIH jesu da ista jeste za stvaranje krovnog saveza, te da je ista spremna prenjeti ovlasti u predstavljanju BiH u IARU na taj krovni savez, ako i kada on bude osnovan, medjutim ne po svaku cijenu i ne prije nego sto ista organizacija bude osnovana na dobrobit svih BH radioamatera. Zbog ocito lose informisanosti struktura IARU-a, koje u zadnje vrijeme informisu najmanje oni koji su za to ovlasteni, a to su predsjednik ARABIH i predstavnik ARABIH u IARU Darko Rusman T95A, Sekretarijatu Prvog regiona je dostavljeno dodatno pojasnjenje, nakon kojeg je uslijedio i, napokon, sluzbeni stav i zvanican odgovor IARU-a po pitanju ove problematike.
Nadamo se da ce ovo smiriti uzburkane duhove i doprinjeti smanjenju spekulisanja oko statusa ARABIH u IARU, ali takodje i dati jasno do znanja svima koji, iz njima poznatih razloga, pokusavaju biti spona izmedju ARABIH i IARU-a bez ikada izrazene zelje za tim pred Skupstinom ARABIH i, takodje, bez ikada dobijenih ovlasti od strane iste te Skupstine, a protivno svim pravnim aktima i ARABIH i IARUa.
73 de Slavko !
s57yx
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 09 Feb 2007, 01:22
Kraj: SEŽANA

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 28 Sep 2008, 20:10

Pozdravljeni!

Skoraj dva meseca je minilo, odkar sem v repliki na zapisnik 8. seje UO ZRS dokazal, da IARU zahteva plačilo članarine samo za člane nacionalnih organizacij in ne kar za vse licencirane operaterje. Vse do danes si nihče od odgovornih ni vzel časa za odgovor.

Zdaj me zanima tudi, ali je disciplinska komisija ZRS sprožila postopek proti piscem dokumenta številka 143/2007 z dne 23.10.2007 in naslovom Splošni akt o spremembah in dopolnitvah splošnega akta o pogojih za uporabo radijskih frekvenc, namenjenih radioamaterski in radioamaterski satelitski storitvi, ki ga je ZRS poslala APEK-u. S tem dokumentom so pisci bistveno umazali ugled vseh S5 radioamaterjev, ne samo članov ZRS. Še posebej pa je omadeževan ugled IARU, ki je predstavljena kot pohlepna organizacija, ki zahteva denar kar za vse licencirane radioamaterje.

Ker sem zgoraj omenjeno repliko napisal 4.8., pričakujem odgovor ZRS na tem forumu do 4.10. Po tem datumu bom Executive Committee 1. Regije IARU obvestil o tem, kako ZRS blati ugled IARU pred S5 radioamaterji in državnimi organi.


LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Zapisnik 8. seje UO ZRS

OdgovorNapisal/-a s57lx » 29 Sep 2008, 11:18

s57j napisal/-a:Ker sem zgoraj omenjeno repliko napisal 4.8., pričakujem odgovor ZRS na tem forumu do 4.10. Po tem datumu bom Executive Committee 1. Regije IARU obvestil o tem, kako ZRS blati ugled IARU pred S5 radioamaterji in državnimi organi.


Se opravičujem, ampak tale forum (forum.hamradio.si) NI uradi forum ZRS-ja! Tako da če želiš odgovor, ti svetujem, da na ZRS pošlejš mail ali pa navadno pismo, ker tule ti ni nihče dolžen odgovoriti.

Lp,
Luka
s57lx
LEA Admin
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 15 Okt 2005, 21:44
Kraj: Medvode - JN76ED

Naslednja

Vrni se na Zapisniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron