Zapisnik 5. seje UO ZRS

Zapisniki sej, konferenc, sestankov..

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S52DK » 24 Dec 2007, 14:01

Dan :D ,

se oglasim takoj, ko bo vreme malo boljše, kajti sedaj so ceste nikakršne. Pridem pa zagotovo, upam, da še letos :D .

Vesel Božič in Srečno Novo leto tebi in tvojim :lol: .
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 24 Dec 2007, 16:33

S52DK napisal/-a:Hoj! :D

Zanimovo razmišljaš, S57NBT, ni kaj.

Pozdrav nazaj, tu ni kaj za razmišljat, samo prebrat je treba in to dobesedno tako kot piše. Nič drugega. Če še slučajno nisi, je skrajni čas. Pa da neboš brskal, evo ti copy/paste
Koda: Izberi vse
III. ČLANSTVO
10. člen
ZRS so ustanovili radioklubi, ki delujejo v Republiki Sloveniji.
Član ZRS lahko postane radioklub, ustanovljen in registriran v Republiki Sloveniji, ki sprejema določila tega statuta in na podlagi predhodnega soglasja upravnega odbora ZRS podpiše pogodbo o pristopu k ZRS.

Da je prihodek iz članarine (to ni celotni proračun) vreden po tvoji formulaciji:
36€ x število radioklubov + 18€ x število sekcij, ki jih imajo radioklubi + kategorija invalidov (se opravičujem izrazu), ki jo ne znam definirati

... pa nisem zapisal jaz, ampak je to sprejeto v 80. sklepu 5. seje UO ZRSa...
Zdaj vidiš, da moje razmišljanje ni "zanimivo", Rudijevo (vsaj kar se te teme tiče) tudi ne....
Statut kot tak je neuporaben, ne samo da je v neskladju s spremenjeno zakonodajo, kot dokaz temu je to, da ga celo ZRS sama krši, kot in kolikokrat jo je volja (ke je pač treba..) črke na papirju so (večinoma) črne in ne sive, in take jih je treba brati in tolmačiti. Ali pa kdo ne zna/noče/se mu ne ljubi zamenjat na 95% praznega tonerja v tiskalniku?
Žal mi je da to tako napišem, ampak če je res.
"Članarina", ki jo ZRS "potegne" od S5 HAMov, ki je omenjena v prvem postu te teme, pa je lahko poimenovana kot "obvezni prostovoljni prispevek", "dajte cesarju", "vbogajme", "podmita", itd.. ne pa članarina. Ker kot si napisal sam, iz članarine bi bolj malo potegnili.

Lepe praznike,
Uroš
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

OdgovorNapisal/-a S52DK » 24 Dec 2007, 17:15

Uroš :D ,

se popolnoma strinjam s teboj, vendar, če že kritiziraš, kar je seveda prav, če je kaj narobe, in očitno narobe je, da podaš tudi razumno ali vsaj del rešitve :lol: . Jaz sem takoj zato, da se že enkrat reši ZRS, ki bi morala biti naša, torej od vseh radioamaterjev v S5. Jaz upam, da ni problem v članarini, ampak v komunikaciji med radioklubi in ZRS ter posledično med člani RK. V končni fazi bi mogoče res veljalo razmisliti o ustanovitvi Nove ZRS (kakor je bila ustanovitev NLB :D ) in začeti na novih temeljih. Tako bi se rešili gordijskega vozla, ki se "šuštra" že nekaj let.

Vsem obilo sreče :lol: ,

Robi, S52DK
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a S52DK » 24 Dec 2007, 22:29

Hoj! :D

Zanimive tarife, ki jih zaračunava svojim članom in nečlanom SRS (Srbije) si lahko ogledate na tej povezavi:

http://www.yu1srs.org.yu/dl/srs_doc/Cenovnik%201.doc

MC ES HNY 2008 DE S52DK :lol:
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a S51KW » 25 Dec 2007, 12:24

Ja debata je zanimljiva,žal pa morm dodati da je sedajni statut nekaj vmesnega med prteteklostjo in sedajnostj.Ker šokiralo me je da ta statut ščiti dobro ime ZRS-a tudi z kaznovanjem tistih kateri verjetno po merilih UO-a in predsednika to blatijo ali kakor koli drugače rušijo. Tukaj je verjetno všteta dobronamerna kritika na našem forumu.Torej fantje pazite na ugled naše Zveze.Še je nekaj takih točk katere niso ne moderne ne življenske in upam da se bo najdlo v naši srenji par pametnih glav da spremenijo po mojem mnenju sramotno slabo napisan statu (upam da za te besede ne bom kaznovan z izključitvjo).Bog pomagaj tistim kateri svoje dobro ime ščitijo z represijo!!!!

Pa lep božični dan vernim in nevernim !!!!!!
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 25 Dec 2007, 12:36

Marsikatero društvo ima disciplinsko komisijo.

Disciplinska komisija je predvsem zadolžena za to, da oceni, če se spoštuje statut. Statut je pravni akt. Ni zakon, temveč je notranji pravni akt, ki s svojimi določili zavezuje tiste, ki so člani.

Za kršitev določb statuta navadno niso zadolžena sodišča temveč disciplinske komisije.

Disciplinska komisija deluje neodvisno od UO ali predsednika UO. O kršitvi statuta se mora izreči disciplinska komisija šele po ustrezni proceduri in kršitev vsekakor ni podana že takoj po izrečenem mnenju UO (ali predsednika UO).

In še. Sankcije so navadno "opomin", "javni opomin", "opomin pred izključitvijo" in "izključitev".

73

S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Zapisniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost