Zapisnik 4.seje UO ZRS

Zapisniki sej, konferenc, sestankov..

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a s57ad » 13 Nov 2007, 20:36

...Kot je rekel Matjaž, nehajmo se prepirat, al je bilo prej jajce ali kura...


Prej je bilo vsega, in kokoši in jajc! :D
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a s57uud » 13 Nov 2007, 21:27

s57ad napisal/-a:Prej je bilo vsega, in kokoši in jajc! :D


Ni problem v kokoših in jajcih, problem je, da je preveč petelinov !
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a s57j » 13 Nov 2007, 21:28

Živ!

Še kakšna čudna formulacija se najde v tem zapisniku. Naprimer tale:

»UO je hotel k ponovni vključitvi v ZRS povabiti vse radioamaterje, ki v preteklih letih iz različnih razlogov niso plačali kotizacije, zato je bil sprejet ustrezen sklep in sekretar je bil dolžan sklep realizirati.
Na osnovi navedenega je strokovna služba ZRS poslala položnice s kratkim dopisom preko 500 radioamaterjem, ki po evidencah ZRS niso plačali kotizacije za letošnje leto, kar je po določenih klubih sprožilo več vprašanj in diskusij o primernosti le-tega.«

Jaz in še nekaj prejemnikov te položnice nismo plačali članarine že nekaj let. Torej mi ne spadamo med tistih preko 500, ki niso plačali letošnje kotizacije. Gledano v tej luči, bi bilo možno špekulirati, da formulacija preko 500 … lahko pomeni tudi 999? To pa sklep, ki sledi postavi v drugačno luč.

Ne glede na vse, pa moram priznati, da so vsaj tokrat upoštevali vsaj del mojega predloga, ki sem ga poslal enemu izmed članov UO ZRS.

Navajam delček sporočila:

»…………..Veliko sicer govorite o tem, da želite nazaj pridobiti tiste, ki smo izstopili, vaša dejanja pa dokazujejo ravno nasprotno. To dokazuje tudi zahtevek po prispevanju kotizacije. Prav nobenega povabila k sodelovanju ni v tistem zapisu, samo zahteva po denarju. Sem se o tem pogovarjal z nekaterimi drugimi "odpadniki", ki so položnico dobili prej kot jaz in vsi so jo razumeli enako. Le kako vam ni jasno, da na tak način samo še bolj odbijate potencialne člane? In kdo naj vam verjame, da je to le napaka, ko pa se toliko napak dogaja že toliko časa, da so postale pravilo? Ali res nimate nikogar, ki bi se malo razumel na psihologijo in pravila obnašanja?

Kljub temu, da se ZRS kot hudič križa otepa delanja kakršnih koli statistik ali analiz, še posebej pa tistih, ki zadevajo število članov, evo izziva zate. Ko bo potekel rok, ki ste ga določili za plačilo, seštejte vse nečlane, ki so plačali in to število primerjajte s številom položnic, ki ste jih poslali nečlanom. Potem analizirajte vzroke, zaradi katerih mislite, da so, ali niso plačali. In, če imate res "muda", to analizo tudi javno objavite.
Iz izkušenj seveda vem, da kaj takega niti slučajno ne boste poskušali narediti. Ampak analize in ugotavljanje vzrokov in posledic je dobra praksa vseh, ki vodijo razno razne organizacije…………«

Kot posledico tega sporočila in mojega protesta v temi CQ ZRS je možno razumeti tudi sklep:

Sklep štev. 66: ……..Pri pošiljanju podobnih dopisov po sklepu UO, mora sekretar predhodno seznaniti UO z vsebino.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 14 Nov 2007, 06:17

s55z napisal/-a:
s57nbt napisal/-a:
s55z napisal/-a:veliko!)...

In ne mi razlagat, da nisem član ZRS. JAZ SEM ČLAN ZRS,

Oprosti da te postavljam v realni svet in ti povem resnico, ampak nisi in ne moreš bit, drugo je kar se ti počutiš.
Razen če si ti osebno radioklub.
Kar pa tudi verjetno nisi, ker je minimalno št. ustanovnih članov kluba/društva 3.
Če ne verjameš, poglej v statut ZRS kdo je lahko član ZRSa.
In da zdaj životari, si je predvsem kriva sama, ker se je mnogim (pardon izrazu) zasr@1@, in so si mislili svoje, in sedaj delajo ravno tako brez KOTIZACIJE oz. prostovoljnega prispevka ZRSu kot prej, ko so ga bili skoraj prisiljeni plačat. Ker če ne..... (angleži imajo tu en butast izraz "or else..")
Od stare slave se ne da živet.
LP, Uroš


Torej brez tistih treh tudi kluba/člana ZRS ne bi bilo! Če karikiram, brez mene tudi člana ZRS ne bi bilo. Kaj sem potem jaz, kot član člana!?

Kot je rekel Matjaž, nehajmo se prepirat, al je bilo prej jajce ali kura... JAZ SEM ČLAN ZRS :D !

Nisi.
Si pa član člana.
LP,
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

OdgovorNapisal/-a s55z » 21 Nov 2007, 19:39

OK. Spet karikiram. Nisem več član člana in s tem ni več člana! Sem ali nisem član!? Poglejmo drugače. Sem element podmnožice X (klubi) katere vsi elementi so tudi v množici Y (ZRS) in kot tak sem tudi element celotne množice Y (teorija množic - 3 razred 9-letke) 8)

Sicer pa je vse skupaj postalo neproduktivno in se na to temo ne bom več oglašal.... no, ne boste me prepričali... :D
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 22 Nov 2007, 06:30

Seveda nisi član in ne moreš bit (govorim o članstvu ZRSa)
Ne vem zakaj si ne pustiš dopovedat, ko pa ti v statutu zrs piše, kdo lahko postane član. Malo nazaj imaš citirano..
Sicer pa če si se odločil da si daš papirnati pakl za zelenjavo na glavo in dve luknji za zelo ozek pogled na svet, pa te ob tem še drugi ne vidijo, tudi prav.
Ampak član ZRSa s tem ne postaneš, množice gor ali dol... boljši primer bi dal lahko z ovcami, čredami in pastirji...
LP
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

OdgovorNapisal/-a s55s » 22 Nov 2007, 09:39

Ljudje, kje spite pri tolikšni pameti, da vas ne ukradejo?....
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 22 Nov 2007, 15:44

Milo prosim, da se o pravnih in statutarnih zadevah, ki se navsezadnje le naslanjajo tudi na veljavni Zakon o društvih (ZDru-1) Ur. list 61/2006 vsaj pokonzultira tudi kakšnega pravnika.

Poglejte, ham-spirit je prav nogovo NUJNA sestavina našega konjička, toda povsem jasno razvidno iz marsikatere razprave je, da ni zadostna.

Kakor hitro se razdelijo tudi nekakšne formalne funkcije (in nekatere od nas terja ZAKON, kot je predsednik društva oz. društev, saj prav vsak predsednik je hkrati uradni zastopnik društva-radiokluba in kot tak odgovorna oseba. Odgovorna ne le po statutu, ki je notranji akt, temveč tudi po zakonu, ki določa pravne okvirje prav vsakemu društvu v RS, ki je ustanovljeno po ZDru-1), torej kakor hitro se po naravi zadev določijo naloge v obliki formalnih zadolžitev in funkcij se leporečje NEHA in se resnično začne resen pravni odnos.

Kdorkoli je kadarkoli vsaj kakšno zadevo podpisoval ve, da odgovorna oseba mora stati za svojim podpisom, saj nasprotno tvega. Več ali manj.

Kar želim povedati obenem je, da zakoni, podzakonski akti (pravilniki, itn..) in statuti niso mrtva črka na papirju. So žive zadeve, ki jih je v okvirju postopka mogoče spreminjati, a dokler se jih ne spremeni jih je pametno spoštovati. Oh, še nekaj.. Ne le pametno, ampak so zaradi tega, natanko zaradi spoštovanja tudi sprejete (na različnih ravneh).

Pa da ne bomo v tjavdan, dajmo tudi primer.

Vsak RA se drži band-plana, a ne? Saj band-plan pa je tudi predpis, ki ga je izdala ZRS (PUARP2006). A pooblastilo za to ji je dal en drug predpis (SPLOŠNI AKT o pogojih za uporabo radijskih frekvenc, namenjenih radioamaterski in radioamaterski satelitski storitvi" , Ur. list 117/2004), itn, itn..

Ne gremo oddajati na frekvenco kjer ne smemo (ali pa z uporabo nedovoljene modulacije), mar ne? Ravnotako je nekaj od ham-spirit-a sprejeto kot formalni predpis (npr. ko gre za vsebino pogovorov, itn..).

Predpis se navezuje na predpis, omejitev na omejitev. In tako deluje ta (pravni) svet.

Ali smemo, torej, zatisniti pred tem oči in reči, da pa radioklube (ali celo Zvezo) lahko vodimo kakor se komu zljubi, ne glede na to kaj je sprejeto in kaj piše v aktih (pri čemer se MORA gledati celoten predpis in celo krovni zakon in se ne omejevati zgolj na eno določbo nekega predpisa, ki nam ustreza. Čeprav ni zaželjeno, da so predpisi notranje nekonsistentni se, žal, tudi to dogaja..).

In da skrajšam.

Dejte se dobit nekje v miru, na kavi, spregovorite nekaj odkritih besed na temo, ki vas tare. Toda upoštevajte pri tem, da je radioamaterjev kar nekaj tisoč (žal tudi veliko zunaj katerekoli organizacije, a to je že druga zgodba..) in da se vsako organizacijo potrpežljivo gradi skozi več obdobij, da pa jih je možno sorazmerno hitro razkrojiti in uničiti, če se namesto dogovora uporabi ostrina pri komunikaciji, ki nam vsem morda ni všeč.

Potrpežljivo in neutrudno je treba pojasnjevati in se ne naveličati pojasnjevati nejasnosti. Po moje je besed redko kdaj škoda (hej, a ne uporabljamo prek radijskih valov besede, ki se morda marsikomu zdijo nesmiselne? :).

V dobrem duhu sodelovanja se da marsikaj, drugače pa ne vem kako bomo..

73

S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Zapisniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost