Učenje CW

Forum za ljubitelje CW

Moderatorji: S57D, S58R

Re: Učenje CW

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 13 Nov 2020, 20:21

Pozdrav za vse Radioamaterje,sem se po dolgem času odločil,da se preusmerim tudi na CW,problem je v zdravju,namreč zdravniki pravijo,da imam slab sluh,tako,da ali se je kdo lotil tega projekta z isto težavo in ali bo kdo organiziral tečaj kje v okolici Ljubljane,ker mi je ljubše,če poslušam in sledim strokovni razlagi.
Lep 73 in vsi ostanite zdravi.
Luka
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 450
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

Re: Učenje CW

OdgovorNapisal/-a s53v » 15 Nov 2020, 22:11

S56VGL napisal/-a:Pozdrav za vse Radioamaterje,sem se po dolgem času odločil,da se preusmerim tudi na CW,problem je v zdravju,namreč zdravniki pravijo,da imam slab sluh,tako,da ali se je kdo lotil tega projekta z isto težavo in ali bo kdo organiziral tečaj kje v okolici Ljubljane,ker mi je ljubše,če poslušam in sledim strokovni razlagi.
Lep 73 in vsi ostanite zdravi.
Luka


Pozdravljen.

19.februarja.2017 sem ti na tem forumu ponudil pomoč pri učenju CW pa se v treh letih nisi nič oglasil. :-? :-? Glede sluha pa, sam imam na desno uho 90% izgubo sluha že od leta 1963 pa z CW nikoli ni bilo težav. Se pa malo bolj odpre NF ojačenje. :D :D

lp / 73 S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: Učenje CW

OdgovorNapisal/-a S55AL » 31 Dec 2020, 21:00

Pozdrav
Vem da je tema že stara pa vseeno :). Prvo naj povem, da mi je pred kakim tednom uspelo zaključiti vse lekcije na LCWO. Uspešno sprejemam znake z hitrostjo 20WPM hitrost znaka in 10 WPM dejanska hitrost. Imam nekaj vprašanj v zvezi z preizkusom Telegrafije. Ali moram poleg samega preizkusa še enkrat pisat cel izpit? Ali drži, da preizkus opraviš samo če sprejemaš z 25-25 WPM kot je napisano v kriterijih, saj se mi zdi to zeli hitro? In še zadnje ali sprejeto zapisuješ na papir ali na računalnik(tipkovnico)?

Najlepša hvala za vse odgovore
73 Aljaž de S55AL
73 Aljaž de S55AL
S55AL
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2020, 16:23

Prejšnja

Vrni se na CW

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov