Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

Moderatorji: S57D, S58R

Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

OdgovorNapisal/-a S57MB » 02 Dec 2009, 15:04

Lep pozdrav!
Kot aktivator in kot lovec imam nekaj vprašanj...oziroma dva vprašanja.No pa najprej kot aktivator!Ko želimo aktivirati obmejni vrh ,ki na primer meji z OE,vemo sota referenčno številko.Toda takoj zatem pa moramo dobro napeti možgane,klub geopediji itd..da najdemo referenčno številko istega vrha na sosednji strani.In vprašanje.Ali obstaja možnost ,da se "dodajo"zaradi hitrejšega iskanja referenčne številke še na strani OE oziroma samo za tiste vrhove ,na katerih so naše sota točke.(ker OE nimajo tako lepo urejeno vrhove (z trikotniki kot jih imamo mi)In mnenje kot lovca na sota vrhove.Moti me predvsem nekaj.1.Nenajave nekaterih aktivatorjev(mogoče ne morejo aktivacije iz določenih razlogov najaviti vsaj na S5 sota) in drugo bi apeliral na aktivatorje da zraven aktivacije (ko napišejo uro aktivacije) da dodajo ali lokalni čas ali UTC.Vsaj meni se zdi pomembno.Ne jemljite tega ko okrcanje kateregakoli ampak kot opomnik.Meni se zdi da vsaka ali je pozitivna ali negativna kritika zelo koristna ,saj se iz tega tudi kaj naučimo.Hvala za vsako mišlenje 73 de S57MB-Boris JN76NI
S57MB
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 27 Mar 2009, 16:26
Kraj: velenje jn76ni

Re: Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

OdgovorNapisal/-a S57XX » 04 Dec 2009, 12:01

Zdravo!

Uradne najave so tu http://www.sotawatch.org, kjer časi morajo biti v UTC. To ve vsak uporabik. Kako kdo piše na SOTA forumu, je pač odvisno od navade uporabnika, največkrat pa je govora o lokalnem času, univerzalnem času, MEZ, UTC. Ne vidim, kje je tu problem. Najave so zgolj priporočljive, niso pa obvezne - tudi odločitev posameznika. Pravo mesto za debato o tem je na forum.sota.si.

Glede vključitev OE vrhov na SOTA S5 Geopedia.si je odgovor zelo enostaven. NE bom dodajal oznak, saj je to stran SOTA S5, ne SOTA OE. Se bo potrebno pač malce potruditi.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

OdgovorNapisal/-a S57MB » 05 Dec 2009, 10:58

S57XX napisal/-a:Zdravo!

Uradne najave so tu http://www.sotawatch.org, kjer časi morajo biti v UTC. To ve vsak uporabik. Kako kdo piše na SOTA forumu, je pač odvisno od navade uporabnika, največkrat pa je govora o lokalnem času, univerzalnem času, MEZ, UTC. Ne vidim, kje je tu problem. Najave so zgolj priporočljive, niso pa obvezne - tudi odločitev posameznika. Pravo mesto za debato o tem je na forum.sota.si.

Glede vključitev OE vrhov na SOTA S5 Geopedia.si je odgovor zelo enostaven. NE bom dodajal oznak, saj je to stran SOTA S5, ne SOTA OE. Se bo potrebno pač malce potruditi.




LP
Hvala za odgovor,ki me je zadovoljil,čeprav sem tudi sam mislil,je pač obvezna najava.(je pa res da če greš kam na izlet in imaš zraven opremo za sota aktivacijo ,da nimaš možnosti napovedati in slične stvari)Hvala za obrazložitev.Mislim ,da ni koristila samo meni ampak še nekaterim.Hvala tudi za obrazložitev glede vrhov ob meji.73 de S57MB-Boris
S57MB
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 27 Mar 2009, 16:26
Kraj: velenje jn76ni

Re: Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

OdgovorNapisal/-a S57XX » 05 Dec 2009, 19:39

Ma ja Boris,

pri SOTA aktivnosti je obvezno le, da delaš res iz pravega vrha (OK, če odštejemo dopustne odmike, pa da se ne zgubiš in prideš varno gor in dol). Precej ostalega (najave, poročila, objava fotografij, ...) je precej prepuščeno vsakemu posebaj. Kot sem rekel - je lepo in priporočljivo, ni pa obvezno.

Uživaj pri preganjanju po hribih :D in klofariji :)
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

OdgovorNapisal/-a S57MB » 06 Dec 2009, 10:47

S57XX napisal/-a:Ma ja Boris,

pri SOTA aktivnosti je obvezno le, da delaš res iz pravega vrha (OK, če odštejemo dopustne odmike, pa da se ne zgubiš in prideš varno gor in dol). Precej ostalega (najave, poročila, objava fotografij, ...) je precej prepuščeno vsakemu posebaj. Kot sem rekel - je lepo in priporočljivo, ni pa obvezno.

Uživaj pri preganjanju po hribih :D in klofariji :)




Jure ni problema.
Samo včasih postavim vprašanje,ki ga slišim tudi od drugih,ampak ne želijo izpasti nepoznavalci,zato sem jaz tisti..........................?ki vprašam.Hvala za vse in 73 de S57MB-Boris
S57MB
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 27 Mar 2009, 16:26
Kraj: velenje jn76ni

Re: Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

OdgovorNapisal/-a s57x » 06 Dec 2009, 17:33

Še vedno in še kako velja tista stara: Kdor besed špara, kruha strada.

Pa tista tudi, da ni neumnih vprašanj, samo odgovori so lahko neumni.

Prav je, da se pogovarjamo, sprašujemo, nakazujemo probleme, in jih seveda skušamo rešiti, ipd; gotovo nam bo tudi zato lepše pri naših SOTA dejavnostih.

73 es cu, Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Vprašanje in mnenje,ki bo zanimalo tudi druge

OdgovorNapisal/-a S57MB » 06 Dec 2009, 18:40

s57x napisal/-a:Še vedno in še kako velja tista stara: Kdor besed špara, kruha strada.

Pa tista tudi, da ni neumnih vprašanj, samo odgovori so lahko neumni.

Prav je, da se pogovarjamo, sprašujemo, nakazujemo probleme, in jih seveda skušamo rešiti, ipd; gotovo nam bo tudi zato lepše pri naših SOTA dejavnostih.

73 es cu, Jurij, s57x




S tem zadnjim citatom ,ki si ga napisal se pa strinjam več kot 100% .Hvala za odgovore.73
de S57MB -Boris
S57MB
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 27 Mar 2009, 16:26
Kraj: velenje jn76ni


Vrni se na Vprašanja in odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost