Oprema

Moderatorji: S57D, S58R

Oprema

OdgovorNapisal/-a S54NT » 08 Sep 2008, 11:01

Živijo.

Zanima me kako spakirate postajo in kable, tako, da gre lahko brezskrbi v nahrbrnik, brez bojazni da bi se kaj počkodovalo ali celo polilo..kaj pa v primeru dežja? Jaz sem si naredil iz 2cm stirodurja škatlico tako, da gre moja ft-857 lepo not..potem pa vseskupaj lepo zavijem v vrečko.

73 de S54NT, Andrej
S54NT
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 22 Mar 2006, 10:13
Kraj: Idrija

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S57D » 08 Sep 2008, 11:23

Jaz postajo zaščitim s peno in zavijem v močnejšo vrečo iz blaga. Tudi na lokaciji uporabljam aluminijasto podlogo, tako da je postaja še zmeraj taka, kot prvi dan, ko je prišla iz trgovine. Priznam, da sem glede tega zelo natančen, saj me praske, oluščena barva in udrtine na tehniki motijo.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S57XX » 08 Sep 2008, 13:48

Zadeve imam zložene v eni ali dveh (odvisno, kaj vlačim s sabo) PVC škatlah za hranjenje živil, ki se hermetično zaprejo. Na eno od večjih škatel imam prilepljen kos pločevine, ki mi služi kot pritrdilna ploščica za ročico elektronskega tasterja z magnetnim podstavkom. Škatla služi tudi kot "mizica".

Večja postaja se trenutno še prenaša v kartonski škatli, narejeni po meri, z vložki iz stiropora, bo pa potrebno razmišljati o plastični škatli. Zadeve si bo možno ogledati danes zvečer v RK Škofja Loka.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S55SR » 09 Sep 2008, 23:12

Ker se držim načela, da gora ni nora in, da je nor tisti,ki gre gor, običajno "hodim" (sem hodil) le na take kuclje, kjer se da priti z avtom ali z džipom gor. Postaja / e je / so v aluminijastih kovčkih malenkost večjih (par milimetrov) kakor postaja. Ostala tehnika pa kakor kdaj. Malo v prtljažniku malo na strehi pa je. Če se bom kdaj spravil na Triglav, bom razmislil o helikopterju in šerpah. HI!!!
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S54NT » 10 Sep 2008, 10:22

Hm..no ja..Smo pač različni. Kako bi rekel moj kolega, da je lahko it kampirat če pelješ s seboj kar celo bajto. Jaz pač vidim užitek v nahrbtniku in gojzarjih, sploh pa v improvizaciji kar se opreme tiče, dipoli..stolp iz pohodnih palic...antena ki gre v nahrbtnik...da o takih QSO jih ne govorim..v mojem logu so zapisani posebaj...Tako mi je uspelo združit družinske izlete v okoliške hribe z radioamaterstvom. Razmigamo se, spoznavamo Slovenijo..zame ni lepšega...

73 DE S54NT,Andrej
S54NT
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 22 Mar 2006, 10:13
Kraj: Idrija

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S57XX » 10 Sep 2008, 12:41

S55SR napisal/-a:Ker se držim načela, da gora ni nora in, da je nor tisti,ki gre gor, običajno "hodim" (sem hodil) le na take kuclje, kjer se da priti z avtom ali z džipom gor. Postaja / e je / so v aluminijastih kovčkih malenkost večjih (par milimetrov) kakor postaja. Ostala tehnika pa kakor kdaj. Malo v prtljažniku malo na strehi pa je. Če se bom kdaj spravil na Triglav, bom razmislil o helikopterju in šerpah. HI!!!


Tudi tako lahko gledaš na zadeve. Marsikdo, ki mu teren to omogoča, se na ta način loteva tekmovanj. V SOTA programu na ta način pač ne gre (ko smo ravno na SOTA delu foruma). V SOTA pravilih je dokaj jasno zapisano, kaj je dovoljeno in kaj ni :D.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S55SR » 11 Sep 2008, 00:18

Hm, no ja. Ko sem bil mlajši.... :cry: Me je minilo hodit na tekmovanja in improvizirat. :evil: Pa tudi dnevnikov ne pošiljam več. Kontestov se udeležujem samo in samo zaradi "gušta". Edini "kontest" na katerem sodelujem in pošljem dnevnik je S53Z memorial. Vse ostalo pa...
Kar se toče raznih "..OTA" pride v poštev ena dobra jota s klobaso! :D
Uživajte!! Če vas bom slišal, dobite pike.
73
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a s55z » 25 Sep 2008, 18:25

Prosim držite se teme.... zadnja off topic sporočila so brisana...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S57XX » 26 Sep 2008, 06:54

S54NT napisal/-a: ... Jaz sem si naredil iz 2cm stirodurja škatlico ...


Andrej, kje bi se dalo dobiti stirodur? Rabim nek material, ki pa nebi razpadal kot stiropor, da naredim vložke v škatli za transport, ki bi držali postajo "pri miru". Tudi kak drug lahek in čvrst material bi mi ustrazal (penasta guma mi je premehka). Kaj več kot ene plošče ne potrebujem (da nebi bilo potrebno cele bale nabavit :wink: )

LP Jure
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 26 Sep 2008, 06:57

v vsaki trgovini z gradbenim materialom (bau XXX, gradnja, "vse za fasado" itd...)
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S57XX » 26 Sep 2008, 07:23

s57nbt napisal/-a:v vsaki trgovini z gradbenim materialom (bau XXX, gradnja, "vse za fasado" itd...)


Hvala! Upam le, da ni samo na "kubike" :P
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 26 Sep 2008, 09:11

ni, plošča 75x125 (od oka) stane nekje 5 €vropskih, odvisno od imena, trdote in debeline.
Osebno preveč trdega ne bi jemal, oziroma že malo trši stiropor je po moje čisto ok. pa še pol ceneje je.
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 22 Dec 2008, 09:07

S57XX napisal/-a:
S55SR napisal/-a:Ker se držim načela, da gora ni nora in, da je nor tisti,ki gre gor, običajno "hodim" (sem hodil) le na take kuclje, kjer se da priti z avtom ali z džipom gor. Postaja / e je / so v aluminijastih kovčkih malenkost večjih (par milimetrov) kakor postaja. Ostala tehnika pa kakor kdaj. Malo v prtljažniku malo na strehi pa je. Če se bom kdaj spravil na Triglav, bom razmislil o helikopterju in šerpah. HI!!!


Tudi tako lahko gledaš na zadeve. Marsikdo, ki mu teren to omogoča, se na ta način loteva tekmovanj. V SOTA programu na ta način pač ne gre (ko smo ravno na SOTA delu foruma). V SOTA pravilih je dokaj jasno zapisano, kaj je dovoljeno in kaj ni :D.


Prosim, da meni nevednežu nekdo razloži ali se je po pravilih SOTA dopustno na vrh pripeljati v avtu?

Pred dnevi sem imel v klubu debato, češ, ja dovoljeno je, le oddajat se ne sme iz avta. No, ker se bežno spomnim pravila o minimalnih 150 m razlike v nadmorski višini, ki jo je potrebno premagati peš sem bil prepričan, da se pač do samega vrha ni za peljati temveč hoditi.

Kako je s tem?

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S58R » 22 Dec 2008, 09:20

Darko, pozdravljen.

Vsekakor SOTA ni namenjena temu, da se na izbrani vrh pripelješ z avtom in delaš iz njega....

Poanta je na gibanju v naravi ( seveda v okviru možnosti posameznika ) v okviru pravil,
katera so opredeljena v referenčnem priročniku ......

V teh dneh boste prejeli posebno prilogo CQ ZRS ... SOTA Slovenija in v njej bo vse kar vas zanima.

73 de S58R - Rado
S58R
 
Prispevkov: 153
Pridružen: 09 Avg 2006, 18:59

Re: Oprema

OdgovorNapisal/-a S57XX » 23 Dec 2008, 15:17

S56ZDB napisal/-a: ... Pred dnevi sem imel v klubu debato, češ, ja dovoljeno je, le oddajat se ne sme iz avta. ... S56ZDB, Darko


Darko, kot je napisal Rado, ni poanta SOTA aktivnosti, da se na vrh pripelješ z avtom (ali kakršnim koli drugim prevoznim sredstvom, ki ni na "eno človeško moč").

Ugotovitev, ki si jo zapisal zgoraj, je točna. Prepovedano ni, vendar oddajati iz njega ne smeš. Prav tako ne velja, če oddajaš izven tega avta, postajo pa imaš priključeno na avtomobilski akumulator - razen, če ga odmontiraš iz avta.

A kot je bilo rečeno na samem začetku, ni štos v tem ...
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Naslednja

Vrni se na Vprašanja in odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost