Zastavice

Moderatorji: S57D, S58R

Re: Zastavice

OdgovorNapisal/-a S58R » 25 Jul 2011, 22:23

Prvi dve leti SOTA aktivnosti v S5, smo aktivatorsko zastavico podelili vsakemu našemu aktivatorju, ki je uspešno izvedel aktivacijo in le to vpisal v mednarodno SOTA bazo….. seveda če je takšno željo izrazil tudi sam….. in tako je bilo podeljeno preko 100 takšnih zastavic samo na »domačem« terenu…..

Vendar je ta naš »atribut« postal zelo prepoznaven element slovenskih aktivatorjev tudi izven naših meja in »povpraševanje« je preseglo naš prvoten namen, to pa je v prvi vrsti, predvsem promocija SOTA aktivnosti v Sloveniji ( poslanih je bilo preko 200 zastavic in edina celina, kamor naša zastavica ni bila poslana je Avstralija ).

Z ustanovitvijo radiokluba SOTA Slovenija – S50AAA , smo sprejeli odločitev, da zastavico dobijo samo člani kluba ( dve zastavici; ena aktivatorska z logotipom RK SOTA Slovenija in druga manjša t.i. avtomobilska zastavica ).
Kako se postane član kluba, več na spletni strani : http://www.sota.si/

Rad bi poudaril, da naš namen ni ta, da bi z zastavico »privabljali« nove člane v vrste RK SOTA Slovenija ( žal se najdejo tudi taki ), kot tudi to, da bi le te prodajali. Gre za »atribut« , ki ima svoj pomen in vrednost.

73 de S58R - Rado
S58R
 
Prispevkov: 153
Pridružen: 09 Avg 2006, 18:59

Re: Zastavice

OdgovorNapisal/-a S57PNX » 26 Jul 2011, 17:53

(zaradi odsotnosti odgovarjam z zamudo)

Rado,

hvala za pojasnilo - škoda le, da nisem te informacije zvedel že januarja, ko sem prvič spraševal, ali pa direktno po mailu, ki sem ti ga poslal. Povsem razumem, da je dobra volja brezplačnega podeljevanja zastavic omejena, saj mora stroške (tudi tistih promocijsko razdeljenih zastavic) nekdo kriti - there is no such thing as free lunch. Prav zato sem pa jasno ponudil, da zastavico kupim in s tem se vsaj materialno oddolžim tistemu, ki je vložil čas in nenazadnje svoj denar za izdelavo. Odločitev, da "po novem" zastavico dobijo le člani kluba, je sicer povsem legitimna in jo kot tako spoštujem, vendar... SOTA mi predstavlja zanimiv hobi, s katerim se ukvarjam občasno, kadar mi druge (družinske, delovne) obveznosti dopuščajo. Aktivno sodelovanje v klubu, kateremkoli klubu, je obveza, ki se je v dandanašnjem času in s tem tempom življenja ne upam prevzeti. Formalna včlanitev le zato, da dobim zastavico, se mi pa tudi ne zdi poštena do drugih članov - saj si napisal, da to ni vaš namen.

Najverjetneje bom tako ostal pri sedanjem stanju, bom pač svojo aktivnost izvajal malo manj prepoznavno - saj če je koga zanimalo, kaj počnem, sem mu še vsakič razložil. :) Malo mi bo seveda žal, da sem se s SOTO srečal tako "pozno", toda kaj hočemo.

Mimogrede, danes sem si od blizu ogledoval dvatisočak v JA, ki je bil do sedaj aktiviran le enkrat - prav pete so me zasrbele. :)
S57PNX
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 19 Sep 2010, 09:00
Kraj: Izola

Re: Zastavice

OdgovorNapisal/-a s55m » 26 Jul 2011, 18:27

Mitja, če nimaš kakšnih zadržkov, se vpiši še tukaj, da te bodo korespondenti lažje našli HI :)

QRZ.SI

Namenjeno je vsem S5 amaterjem in ne samo članovm klubov in zveze.....

73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Zastavice

OdgovorNapisal/-a s52o » 26 Jul 2011, 19:19

Mitja ti se kar formalno včlani v SOTA RK da boš dobil zastavice... to pa je tudi vse, saj se v RK prav nič ne dogaja zato ni
bojazni , da boš prevzel kakršno koli obvezo - saj so ŽAL zastavice za sedaj edini " atribut " ki ti ga RK lahko ponudi. :roll:
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: Zastavice

OdgovorNapisal/-a S57PNX » 26 Jul 2011, 23:50

Hvala Radu za prijazno ponudbo - pa sem se nato le odločil, da se včlanim v SOTA RK :)

Zdaj pa hitro splanirat naslednjo MTB SOTA odpravo, da lahko zaprosim za "izlazak u grad".
S57PNX
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 19 Sep 2010, 09:00
Kraj: Izola

Re: Zastavice

OdgovorNapisal/-a s57x » 27 Jul 2011, 13:07

Zvone, prosim da ne stresaš nesramnosti; to je sicer tvoj način komunikacije, ki pa ni primeren. Par mesecev si bil član kluba, in glede na to, da v tistem času nisi naredil prav ničesar koristnega, lahko sklepam, da si se včlanil samo zaradi zastavic. Tipično za današnji čas: kaj dobim, kaj mi nudite ...
Mimogrede, cena zastavic je precej večja, kot je članarina, in kot je bilo že večkrat napisano - zastavice niso klubski projekt.

Zastavice niso namenjene promociji kluba, pač pa so le "znak" članstva. In da ne bo pomote, nihče ne zahteva, da vsakdo, ki se včlani, prevzame kakšno obveznost ali funkcijo. To je popolni nesmisel. Žal pa je res vse premalo članov (ne samo v tem klubu), ki bi bili pripravljeni kaj narediti. Časi so pač taki, in nihče tega ne zanika. Že kakšna ideja, namig ali nasvet, ipd so vedno dobrodošli. Od članov bi (vsaj jaz) pričakoval, da opišejo svoje aktivacije, pa ne v dokaz prisotnost na vrhu, temveč kot pomagaš ostalim.

Mitja, dobrodošel!

vsem želim varen korak v gorah,

Jurij, s57x, član RK SOTA Slovenija
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Zastavice

OdgovorNapisal/-a s52o » 27 Jul 2011, 15:51

Ah Jurij,
z tabo, ki si " tata mata " RK in S5 SOTE pa res ni dobro glodati češenj...pa še polna luna bo...
Ja res sem se v klub včlanil samo zaradi dveh malih zastavic pa ne misli, da jih bom vrnil saj to ni zapisano v statutu kluba...
grejo v dobrodelne namene, da bo vsaj kaj koristi od te debate... :lol:


PS: viewtopic.php?f=8&t=11383
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Prejšnja

Vrni se na Vprašanja in odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost