ID repetitorjev v konferenci Slovenija

Stržniki, prehodi, delovanje, navodila, nastavitve, ...

Moderator: S56CT

ID repetitorjev v konferenci Slovenija

OdgovorNapisal/-a S52DK » 25 Dec 2013, 16:56

Hoj!

Mnogo uporabnikov konference Slovenija (info iz mojih virov) moti pogosto oddajanje identifikacije repetitorjev, ki so povezani v konferenco. Osebno moti tudi mene, saj repetitorji po nepotrebnem prožijo celotno konferenco, včasih vpadajo v že vzpostavljeno zvezo itd. Vem, da je problem v kontrolerjih samih repetitorjev, vendar bi veljalo razmisliti, da identifikacijo oddajajo postaje, ki so povezane v echolink, kot je to npr. S50UBO-R. Njegovega ID ne boste slišali v konferenci in tako je tudi prav. Verjetno bo Tilen vedel rešitev.

MC ES HNY 2014!!!
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: ID repetitorjev v konferenci Slovenija

OdgovorNapisal/-a S56CT » 28 Dec 2013, 20:46

Oj,

mislim, da se je zadeva sedaj nekoliko umirila. Namreč S55ULJ na Jančah ima okvaro na napajalniku in se ob vsakem aktiviranju obeh TX (2m in 70 cm) zaradi preobremenitve izključi napajanje ter posledično krmilnik. Le ta pa vedno ob novem zagonu odda CW ID. Tako je bilo teh identifikacij v omrežju res veliko. Repetitor sem izključil iz omrežja.

Se pa strinjam, da je kljub temu težava z identifikacijami, ki jih že normalno na 15 minut oziroma po zaključku zveze povzročata S55UKR in S55ULJ. Žal posebnih linkov nimamo in se tako kot za S55UBO link postaji, ki delujeta na uporabniškem vhodu in izhodu teh dveh repetitorjev nahajata v dolini. Možno bi bilo sicer izključiti identifikacijo, vendar ob izpadu PC-ja ali link povezave, ko repetitor še vedno samostojno deluje, ostane oddajnik brez identifikacije, kar pa ni v skladu z veljavnimi predpisi.

Se bomo dogovorili in spomladi, ko bo po hribih lepše ukrepali nekaj v tej smeri.

HNY 2014!
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica


Vrni se na ECHOLINK

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost