Vzdrževalna dela in menjava opreme na S55UBC

Novi repetitorji, delovanje, izpadi, servisiranje, zemljevidi, ...

Moderator: S56CT

Vzdrževalna dela in menjava opreme na S55UBC

OdgovorNapisal/-a S58Y » 25 Maj 2016, 15:03

Hoj!

Danes je bil na Boču, 980m n.m.v., JN76TG zamenjan dosedanji Vertexov repetitor z Motorolinim. Prav tako je bila zamenjana 2m Trivalova antena z Diamond X-50N. Na novo sta pritrjena oba koaksialna kabla, ki sta zaradi potrganih vezic plapolala s ploščadi (TNX Dubiju S51DU). Repetitor je sedaj lepo slišen v Mariboru (TNX Alojzu S56BJD za test), Laškem, Rimskih toplicah, Zidanem mostu in Sevnici (TNX Tilnu S56CT za test). Repetitor ne oddaja identifikacije.

Sledi še popravilo echolink prehoda, kateri bo zagotavljal tudi nujno potrebno identifikacijo repetitorja.

Prosim za kakšen test oz. poročilo o slišnosti.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Re: Vzdrževalna dela in menjava opreme na S55UBC

OdgovorNapisal/-a S58Y » 30 Maj 2016, 20:15

Hoj!

Danes sem med potjo v MB malo preizkušal repetitor. Sedaj deluje mnogo boljše kot pred tem. Iz vozila sem iz Tezna (pri Carinarnici) vzpostavil zvezo z S57IPA, kateri je dejal, da je slišnost dokaj v redu (UV5R, originalna antena, znotraj vozila). Prav tako sem iz Poljan vklopil repetitor brez težav.

Prav tako sva v sredo 25. 5. z Tilnom S56CT testirala prehod skozi repetitor na smeri Celje-Laško-Zidani most- Sevnica. Zadeva je delovala mnogo boljše kot prej.

Upam tudi, da bo echolink kmalu spet v delovanju.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH


Vrni se na REPETITORJI

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov