NiMH akumulatorji za SOTA delo

Antene, postaje, operaterske SOTA veščine, ...

Moderatorji: S57D, S58R

NiMH akumulatorji za SOTA delo

OdgovorNapisal/-a S52DK » 16 Okt 2008, 21:34

Hoj! :D

Včeraj sem v trgovini Lidl naletel na NiMH akumulatorje po kar ugodni ceni in sicer 3,99 € za 2 komada HR20 (1,2V 4,5Ah) in si za 20€ naredil kar dober 12V akumulator. V primerjavi z Pb 7Ah je kar za 2,5 krat lažji. Vse skupaj sem povezal z žičkami, še prej sem akumulatorje zlepil medseboj (pištola za vroče lepljenje), tako, da sem dal plastično folijo med vsaki člen (dodatna izolacija). Vse skupaj sem dal v plastenko od H2O in skrčil s pištolo na vroč zrak. Na koncu sem dobil kompakten akumulator za portable delo z mojim FT-817. 8)
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: NiMH akumulatorji za SOTA delo

OdgovorNapisal/-a S57XX » 17 Okt 2008, 07:49

Ugodno!

Po ceni sodeč si uporabil 10 členov. Glede na to, da zna 817 lepo delati tudi pri nižjih napetostih (in pri tem še vedno da 5W na izhodu), bi verjetno zadoščalo že 8 celic.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: NiMH akumulatorji za SOTA delo

OdgovorNapisal/-a S54NT » 29 Okt 2008, 07:13

Pozdravljeni.

Ko smo že pri akumulatorjih za SOTA delo...Zanima me, če je kdo že kdaj razmišljal o uporabi akumulatorjev od baterijskih vrtalnikov? V firmi nam je namreč šel sfalit vrtalnik Dewalt tako da sem akumulator s polnilcem odnesel domov. Je 14,4V/4,5 mAh kar je za mojo FT 857 pri 5W bilo za ko uro in pol, je pa res da je bil vrtalnik že prej nekaj dal skozi. Akumulator sem razdrl, in celice poravnal med sabo tako da sem dobil pack kake 5 cm širok, 20 cm dolg in 2.5 debel. Prilkjuček z starega ohišja sem ohranil, tako, da mi zadeva še vedno paše v original polnilec. Od vrtalnika semga pa sem uporabil del ročaja kjer so kontakti za priklop akumulatorja, samo dodati sem moral še kos črno-rdeče žice s konektorjem za na postajo. Zaenkrat mi zadeva funkcionira zadovoljivo, sploh z uporabo na ročni postaji YAESU VX-6 R, ki ima znatno manjšo porabo. Mislim da sem zadnjič pri nas v Mercatorju videl komplet dveh akumulatorjev za orodje RYOBI v kompletu s polnilcem za okoli 40 eur. Sprašujem pa vas, ker ste bol namazani z žavbami vsesorte kaj menitie o tem?

Lep dan želim, 73 od S54NT, Andrej.
S54NT
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 22 Mar 2006, 10:13
Kraj: Idrija

Re: NiMH akumulatorji za SOTA delo

OdgovorNapisal/-a s56wdn » 29 Okt 2008, 11:24

Živjo

Ponavadi tukaj ni računice,mašina crkne le redko večina akumulatorjev v cenejših vrjantah je kapacitete okoli 1,5Ah in tudi o njihovi kvaliteti nebi izgubljal besed.
Res nevem kaj je potrebno tolko ene debate o tem :D.
jaz vzamem 3,5Ah-svinčenega,mogoče malo vode obvezno dvakrat kuhana jabolka ;) in dosti aluminija.
Nato pa gas v breg

73 de Dejan
73, Dejan
s56wdn
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 26 Mar 2006, 19:19
Kraj: Poljane nad Šk. Loko JN76BC


Vrni se na Oprema in operaterske tehnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost