Akumulator

Antene, postaje, operaterske SOTA veščine, ...

Moderatorji: S57D, S58R

Akumulator

OdgovorNapisal/-a s56zvd » 22 Apr 2012, 18:11

Ko se bo vreme umirilo, se bi odpravil na kakšen hrib. Uporabil bi Icom 706mk2 in kakšen Lipo menda je primeren 30S. Kakšno je mnenje iskušenih Sota planincev. Predvsem koliko časa bi lahko delal s takim akujem. Delal bi z max 10W.

LP
Matjaz
s56zvd
 
Prispevkov: 161
Pridružen: 19 Jun 2004, 19:01

Re: Akumulator

OdgovorNapisal/-a s55x » 22 Apr 2012, 20:09

Tudi sam za SOTA delo uporabljam IC 706MK II, jaz sicer raje prikurim kakšen W več kot pa manj in zato s sabo vedno nesem 13Ah akumulator. :D

Problem te postaje je da je že na sprejemu precej požrešna cca 1 A, ob oddaji z 10W pa cca 4 A, pravkar informacija preverjena na usmerniku.

Jaz z lipo akumulatorji sicer nimam izkušenj vendar mi je nekoč nekdo rekel da je bolje da investiram v manj požrešno postajo in dokupim nato LiPote kot pa da bi za 706ko kupil lipote ker naj bi se enostavno prehitro izpraznili, in zna nastati problem če nimaš v dolini nekoga ki bi te spotiral in ti 15min kličeš v prazno medtem pa se akumulatorček hitro prazne.
Ni pa noben problem s sabo vleči tudi 3kg akumulatorčka v nahrbtniku na kakšen hribček medtem ko pa za kaj dalšega beri višjega že dvakrat pomislim a je vredno nesti s sabo ali ne namreč s takšnim setupom (706MK II, akumulatorček, antena, polagalka, nenazadnje tudi beležka za vpisovanje zvez nekaj tehta, potem je tu še celodnevna zaloga hrane in pijače) se hitro nabere 15kg. :oops:
ex. S51JS
s55x
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Feb 2010, 15:30
Kraj: Mozirje (JN76li)


Vrni se na Oprema in operaterske tehnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost