Dostop na internet preko packet radia ?

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

OdgovorNapisal/-a Gost » 06 Jan 2002, 20:09

Sem radioamater že 20 let. Zanima me ali je preko packet radia možno dostopat na internet. Doma imam tnc2-MV modem in FT 51R radijsko postajo. Če je naj mi nekdo pove kje bi dobil več informacij o tem.
Gost
 

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 10 Jan 2002, 00:26

Pozdrav Igor!
Verjetno ti ne bom napisal nč konkretnega, ampak, po moje to tkole: Direktno iz PR po moje ni možen prehod na Internet, saj s tako opremo kot si navedel ne. V kolikor se posodobiš in nabaviš kartico (scc/dma) in eno od postaj, ki znajo prenašati večjo količino baudov (minimalna je S5-70WB z 19K2 prenosom), če pa nabaviš postajco z prenosom 1M2288, dodaš v softwersko opremo še enega od brskalnikov (lahko za Linux, Microsoft itd) imaš že odlične pogoje za delo na Internetu.
V Paket programu (ta je meni malce bolj znan, lahko, da tudi drugi omogočajo), WPP, verzije od mislim 2.20 naprej (zadnja je 2.32), si pa lahko nastaviš, da s S50LEA pobiraš svojo E-mail pošto. Kaj več pa ne.
Upam, da bo ta zapis prebral še kdo poleg tebe in dodal še kako inaformacijo.
Torej, preko programa za PR in tako opremo kot si navedel, ni možen prehod na Internet.
Po mojem!

73 de Marko
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a s57flw » 25 Avg 2002, 12:59

IGOR napisal/-a:Sem radioamater že 20 let. Zanima me ali je preko packet radia možno dostopat na internet. Doma imam tnc2-MV modem in FT 51R radijsko postajo. Če je naj mi nekdo pove kje bi dobil več informacij o tem.



Zivjo.
Jaz uporabljam trenutno podobno konfiguracijo kot ti. TNC-2 mi dela v KISS nacinu. Za pobiranje kratke poste je dovolj. Kaksen telnet se tudi da narediti, za kaj vec pa ne gre na 2k4.

Ce pa bi lahko naredil telnet se na kaksno drugo postajo, ki ima IP 44.150.
pa bi bilo se bolje.

LP - Sreco.
Sreco - S57FLW.
s57flw
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 15 Avg 2002, 15:59
Kraj: Vrhnika


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov