Veni Vidi Vici

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

Veni Vidi Vici

OdgovorNapisal/-a kissko1 » 27 Feb 2003, 23:11

Za vse tiste ki vas zanimajo sveže informacije, bi vam rad sporočil da je slovenski radioamaterski klan pridobil 7 novih članov. V Mariboru je pred kakimi petimi urami potekal izpit za radioamatera III klase in vseh sedem članov je uspešno opravilo izpit.
Eden izmed članov sem tudi jaz, sicer klicnega znaka še nisem dobil ker slovenska pravna politika poteka cela dva tedna da kaj naštelajo, bom moral malo potrpeti.

No v tem času pa bi bil vesel če bi mi na pomoč priskočili vrli, prijazni ljudje, torej radioamateri. Ker sem svež od a do ž se mi bore malo svitajo stvari, vem pa to da hočem delati na digitalnih komunikacijah, torej v tem primeru pomeni to packet radio.

Rad bi da mi nekdo zrihta en modem in postajo ter anteno. Za podrobnosti se še nisem odločil, zato bi bili tudi dobrodošli predlogi.
Seveda pa je cena glavnega pomena, zato tisti ki mislijo astronomsko zaslužiti (nad 100k) odpadejo.


Torej na kratko:
RABIM:

- modem (po možnosti na com portu ali pa preko (USB sicer je to baje še v testih )v skrajnem primeru pa tudi SCC kartico, bom pač zamenjal plato)
- postajo
- anteno uglašeno na zgoraj našteti stvari

Sem prezahteven? Mogoče, zato pa mislim da me boste tudi pošteno oskubili. Eventuelno bi šel tudi kak kit paket vendar pa reje nebi ker nimam ravno izkušenj z lotanjem.

Ponudbe na moj mail: kissko.svetovnik@email.si

73,By KISSko

P.S. - Se opravičujem vsem tistim ki mislijo da sem zabluzo.
kissko1
 

OdgovorNapisal/-a s58hi » 28 Feb 2003, 07:59

Ahoj

Verjetno si zgrešil temo in bi moral ta post objavit med male oglase - vsaj tako zgleda po prebranem.
Drugače pa sam trenutno delam na tem, da bi si naredil vse potrebno za delo preko packet radia in je na žalost 100k premalo.
Je pa res, da dobiš com modeme 1200b že za drobiž, a vendarle ne tu, ampak med malimi oglasi ( lahko tu al na elektro-n ali pa slo-techu).


Če si res postal radioamater, verjetno poznaš pomen HAM KODES in njegov namen

LP, Jani
s58hi
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 28 Feb 2003, 07:50

OdgovorNapisal/-a s56al » 28 Feb 2003, 15:22

Nic nisi napisal, kako hitro povezavo do PR bi zelel. Ce si zadovoljen s 1200bit/s, se da sila poceni. Rabljen FM vokitoki za 15.000 SIT + zvocna kartica v PCju + program.

Ce si zadovoljen z 38 oz. 76 kbit/s, potem tudi WBFM resitev ni pretirano draga, kar nekaj amaterjev ponuja rabljene postaje, za ceno ne vem, nove se je dalo kupiti sestavljene za ca. 30k SIT. Rabis se TNC, ki pa se tudi dobi rabljen za znosno ceno.

Za 1,2Mbit/s dostopovno hitrost pa je ze treba nekaj spajkanja ali pa kupcek tolarjev, ce zelis kupiti ready-to-go.

Poglej malo sem:
http://www.hamradio.si/packet.html
http://www.hamradio.si/hid.html

73 de S56AL
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov