kako na paket radio?

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

kako na paket radio?

OdgovorNapisal/-a YZ7SJN » 08 Sep 2005, 22:39

e dakle treba mi savet kako da povezem mog kenwooda th-28a i PC (koji modem da pravim,koji program preporucujete...)???
73!
YZ7SJN
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 10 Apr 2005, 03:23
Kraj: Novi Sad

Packet

OdgovorNapisal/-a s53kp » 14 Sep 2005, 19:39

Pozdrav!
Pokušat ču ti napisati u tvome jeziku pa molim izvini na greškama, jer od davno nisam pisao iako više puta pričam tvoj jezik.
Oko packeta jako si malo napisao tako da če i odgovor bi krači nego bi bio ako bi znao šta sva imaš oko sebe, gdje češ se spojiti na link, koju brzinu možeš dostiči in još više toga.
Predpostavljam, da se radi o brzini 1k2 šta bi tvoja ručna stanica omogučavala, jer mislim, da večih brzina ne podnosi. Tih modela imaš jako dosta i različite tako da mislim da ima kod nas u Sloveniji takvih modema, koji bi se ga hteo rješiti, da mu ne smeta a možda bi nekome došao dobro za rad.
Možda bi se dalo nešto oko toga reči više pa nije mi poznato koliko toga ti več imaš, da nebi previše se ovdje razpisao.

Mogli bi čak napraviti jedno zamjeno.. hi.

Ja sam baš na potezu, da zovem Mihailo Pupin jer mi trebaju kristali za jednu frekvenciju, a ti si bliži, ja sam bliži modemu in packetu.. pa se sretneva, šta kažeš.

Pozdrav
s53kp - Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: Packet

OdgovorNapisal/-a YZ7SJN » 15 Sep 2005, 19:56

s53kp napisal/-a:Ja sam baš na potezu, da zovem Mihailo Pupin jer mi trebaju kristali za jednu frekvenciju
Pozdrav
s53kp - Maks


E ja sam isto pre par nedelja zvao za kristale i pao sam na dupe!!!
ako nemaju isečene kristale onda su cene sledeće:
simpleks-10e kom
repetitorski-15e kom!!!
E sad u okolini Novog Sada ima jedan privatnik koji odrzava stanice taksistima pa on i reze kristale tako da kad nadjem gde mu je radionica ima nas dosta kojima trebaju kristali pa cu da te kontaktiram ako se nesnadjes do tad.

73!
YZ7SJN
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 10 Apr 2005, 03:23
Kraj: Novi Sad

OdgovorNapisal/-a s56al » 16 Sep 2005, 07:57

Maks, bojim se, da je z 1k2 modemi bolj križ, ker se modemskih chipov AM7910 in TCM31... več ne dobi oz. so nesramno dragi, so pa uporabni za APRS.

Sicer kolegu tudi sam predlagam Baycom 1k2 modem (če ga uspe najti) ali uporabo soundblaster kartice z ustreznim programom za PC.

Če kdo išče nadomestek za 1k2 FSK modem po standardu Bell 202, proizvaja CML iz GB chip z oznako FX614 (P3=DIL in D4=SMD), ki je novejši in dosti boljši Bell 202 modemski chip od prej omenjenih, najbolj pomembno pa je, da se še proizvaja. Problem pa je dobava v S5, ker ima ekskluzivo za S5 IR Elektronika (Arrows Slovenija), ta pa zaračuna poleg ca. 5GBP / na kos (kar je OK za količine 10 oz. 25 kosov, po katerih sem spraševal) še 30GBP stročkov pošiljanja iz GB. To je za moje pojme pa občutno peveč, sploh če primerjam s ceno recimo za pošiljanje radijske postaje iz DL, ki znaša tipično 19 Euro. Žal se pri IR niso pripravljeni pogovarjati o odlogu naročila, da bi se ti stroški znižali, če bi z naročilom počakal do takrat, ko bodo iz GB naročali še kaj drugega.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56oa » 16 Sep 2005, 09:26

Dokaj cenena moderna alternativa 1200 bps TNCju je SV2AGWjev USB MicroTNC:
http://www.elcom.gr/24.html

Pa še bolj uporaben je kot najdražji TNCji, saj zna delati tudi kot APRS tracker in APRS digi. Torej se ga da uporabljati kot navaden 1200 bps TNC za povezavo v packet omrežje in kak DX Cluster, ali pa preprosto priključiš nanj še GPS in se greš APRS tracking. Pa še interno baterijo ima za recimo APRS planinarjenje (ročni GPS + ročna postaja + MicroTNC).

Vredno ogleda vsem, ki jih mika 1200 bps packet, tistim, ki jih mika še APRS, pa še bolj.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s52ei » 16 Sep 2005, 10:29

Hojla,
čeprav ni v mali oglasi se vendale veže na temo. Imam 3 ploščice in nekaj materiala za modem po načrtu Svet elektronike 1k2; 2k4;...
Kontakt na mail.
'73 de S52EI, Ivan
s52ei
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Feb 2003, 14:07
Kraj: Ravne na Koroškem


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov