Help me!

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

Help me!

OdgovorNapisal/-a kissko1 » 14 Nov 2002, 19:29

Rad bi postal radioamater (III razred), zato me zanima kako postajo in anteno bi si moral nabaviti, uporabljal pa bi pocket radio. Uporabljal bi v mariboru in pa v prekmurju (Črenšovci, 15 km iz lendave proti Murski Soboti). Če mi lahko kdo pomaga, bi bil zelo vesel, saj na netu ni najti kaj spodobnega za prežvečiti in potem iz tega nekaj znati.

lp, By KISSko
kissko1
 

Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 15 Nov 2002, 01:10

Ni problema, vidim, da si ze veckrat bil v forumu, pol se ze malo znajdes. Imas pa vec variant:
- gres na naslov Http://lea.hamradio.si in na prvi strani gres malce navzdol na zapis: spletna stran o radioamaterskih izpitih,
klikni na naslov in si oglej zadevico.

Drugace imas v Mariboru kar nekaj radioklubov, pri katerih bos dobil zeljene informacije -

- Radioklub Študent, Tyrševa 23,
- Radioklub Zeleznicar, Kopitarjeva 5,
- Radioklub Maribor, Partizanska 12, pa še nekaj jih je,

ce pa ti je bolj pri roki kak radioklub v Lendavi, je pa tam
- Radioklub Lendava, Kolodvorska B.Š.

tam se lahko tudi poznanimas ali ti bo odgovarjalo bolj, ce kupiš le postajo z 2m pasom ali dual + 0,7m. Verjetno bi bilo za zacetek najboljse nabaviti rocno postajo na 2m in kako GP anteno.

S temi postajami bos lahko delal na PaketRadiu do hitrosti 2400 bd, oz. 1200 bd, odvisno kake vhode imajo, na SuperVozljih v tvojem okolišu.
Ce pa bos zelel delati na vecji hitrosti - 19200 bd oz. 1M2288 bd , bos moral nabaviti kartico za v PC in radijsko postajo, ki jo bos uporabljal le za PR oz. za internet.

Mislim, da bos kako konkretnejso informacijo dobil v radioklubu, ko se boste pogovorili, kaksne so tvoje zelje, glede na to pa odgovor ne bo tezak.

Pa se fantje ti bodo lahko povedali kdaj bo kaksen izpit, ki ga bo tako ali tako organiziral kak klub ali v MB ali v Lendavi.

73 in uspešno, de Marko
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

RK MS

OdgovorNapisal/-a s53zo » 15 Nov 2002, 10:44

Zdravo!

Oglasi se mi na email simon@hamradio.si pa ti razlozim okoli clanstva v RK Murska Sobota S59DBC/S53M. Do takrat pa si oglej naso stran www.s53m.com

lp (73)
Simon
Uporabniški avatar
s53zo
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a s57wos » 15 Nov 2002, 19:49

Zdravo ...

V zacetku Decembra organizira Radio klub Ptuj-S59DJK izpite za III. ter II. klaso ...

Ptuj ni tako dalec, pa se za III. kategorijo ni izpit prav nic tezak.

Klub najdes na "Čučkovi 1", 30m od starega zelezniskega prehoda, uradne ure, petek od 18-20.ure najdes vedno koga tam.

Lp.
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov