Packet omrezje, kot alternativa ADSL-u!

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

Packet omrezje, kot alternativa ADSL-u!

OdgovorNapisal/-a Realman » 06 Jan 2005, 08:40

Sem nov na forumu, renutno se nisem radioamater, se pa mislim cimprej vclanit.Zvim bogu za hrbtom, kjer se po vsej verjetnosti najmanj 10 let ne bo mogoce imeti ADSL prikljucka.Ko sem izvedel, da stvar laufa pre radijskih zvez radiamaterjev, me je zacelo zanimati.
Zanima me, kaksen je realen prenos z trenutno najboljso opremo, ki se da dobit, oz. ce je sploh mozno 24ur na dan downloadat ene pol Mbita bi bil zadovoljen vsaj.A se sme sploh uporabljat za nonstop download.
ZAnima me, ce mogoce kdo dela te komplete, da se da kar vse kupit pa zmontirat.
Sem bral ta forum po dolgem in pocez, samo nisem nikjer zasledil tega.

ZA vse odgovore se vsem vnaprej zahvaljujem.
Realman
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 06 Jan 2005, 08:29
Kraj: Stajerska

OdgovorNapisal/-a s52aa » 06 Jan 2005, 09:11

Packet radio ni alternativa ADSL-u in nikoli ne bo.
Torej downloadanje mbitov nikakor ni dovoljeno, zlasti pa ne 24ur na dan.

Upam, da bos nasel kako drugo varjanto, kajti verjemi mi - packet radio ni zate.

Lep pozdrav!
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Jan 2005, 10:16

Včasih so postajali ljudje radioamaterji zaradi radioamaterstva in ljubezni do elektrotehnike same, kasneje zaradi zastonj (poceni) FM komunikacije, v dobi GSM aparatov in IP komunikacij pa bi postajali zaradi dostopa (ni zastonj) do interneta.....le kam nas bo to pripeljalo???
Internet je cudovit in hiter medij, vendar je naš Matjaž z visoko tehnologijo in super PR tehniko v S5 najbrž nehote dobil še stranski produkt-amaterje zaradi IP-ja.....
Tudi jaz se pridružujem Petru S52AA.
Radioamaterstvo ni zate, ker je že v temelju zgrešen pristop...
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56a » 06 Jan 2005, 11:26

S52AA> Torej downloadanje mbitov nikakor ni dovoljeno, zlasti pa ne 24ur na dan.

Ali nam lahko s pomocjo S53MM navedes veljavne zakonske predpise za zgornjo trditev? Jaz bi recimo meril BER in na ta nacin dolgorocno raziskoval propagacije na 2,4 GHz. Bojim se, da so omejitve v glavah radioamaterjev. Skupaj s strahovi o odvzemu frekvenčnih obsegov zaradi komercijalizacije.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a Realman » 06 Jan 2005, 11:28

Ne me napacno razumet, nimam namena izkoriscat radioamaterjev.Saj sem si mislil, da to no mozno, zastonj pac danes nic ni, smo v dobi kapitalizma.Pac me jezi da ne morem dobiti ADSL-a, zgleda da se bom moral preseliti, bo zgleda najcenejsa varianta. :-?
En kolega mi je povedal se za eno drugo varianto, da bi se dalo povezati prek radio zveze z nekom ki ze ima obstojeci ADSL.ZAnima me kako je s tem, oz. ali tudi obremenjujem prevec omrezje-radioamaterjev.

Upam, da nisem nikogar uzalil.ZA odgovore, se se vam pa enkra zahvaljujem.
Realman
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 06 Jan 2005, 08:29
Kraj: Stajerska

OdgovorNapisal/-a s52aa » 06 Jan 2005, 11:35

Realman napisal/-a:En kolega mi je povedal se za eno drugo varianto, da bi se dalo povezati prek radio zveze z nekom ki ze ima obstojeci ADSL.ZAnima me kako je s tem, oz. ali tudi obremenjujem prevec omrezje-radioamaterjev.


Radioamaterske zveze niso namenjene prenosu podatkov, kot ga imas v mislih ti.

Kar je mozno ni nujno legalno ;)
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

OdgovorNapisal/-a s56zab » 06 Jan 2005, 11:45

Za zacetek poiskusi na mobitelu, GPRS 500mega paket mesecno stane 5Ksit, z dodatno usmerjeno anteno pa ti bo stvar verjetno solidno delala, pri postavljanju in in spajanju antene pa bos zacel spoznavati carobni svet radioamaterstva.

lp
Andrej
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

OdgovorNapisal/-a Realman » 06 Jan 2005, 11:47

To kar imam jaz v mislih, si z 500Mb nimam kaj pomagat.
To je uporabno kvecejemu za posiljanje poste in branje.To pa imam tako na analognem modemu.
Realman
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 06 Jan 2005, 08:29
Kraj: Stajerska

OdgovorNapisal/-a s56zab » 06 Jan 2005, 11:56

Tudi tebi lep dan...

nase omrezje je nastalo kot alternativa taksnemu razmisljanju in je produkt znanja, vlaganju lastnih financnih sredstev, casa, delanju cudezev iz reciklirane robe, experimentiranja, predvsem pa neizmerne ljubezni in pripadnosti k stvari. rezultat pa je najhitrejse PR omrezje na svetu.

pa LP
Andrej
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

OdgovorNapisal/-a s55o » 06 Jan 2005, 13:12

Pozdrav!

Če imaš v bližini koga, ki ima internet...poskusi z WIFI poveavo z usmerjenimi antenami.Ampak sodeč po tem kjer živiš zgleda, da to ne bo mogoče.
Vso srečo !
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s58hi » 06 Jan 2005, 14:22

Najcenejša alternativa zate je Satelitski internet. Danes pripraviš prek žice filme - jutri jih gledaš.
Verjetno ste ob gradnji hiše vedeli da se bogu za hrbtom nič ne najde in se že takrat strinjali da marsičesa ne boste imeli.
Tudi radioamaterski signal ne pride v vsako vasin tudi NIKOLI ne bo. Tehnologija se prepočasi razvija,a čas je vladar.
s58hi
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 28 Feb 2003, 07:50

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Jan 2005, 20:36

Tehnologija se zelo hitro razvija.Ker pa vladajo zakoni kapitalizma se investira samo v projekte ki hitro vračajo denar.
RADIOAMATERSKI SIGNAL PA PRIDE PRAV NA VSAK MILIMETER ZEMELJSKE POVRŠINE!
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56a » 06 Jan 2005, 22:54

S56ZAB> rezultat pa je najhitrejse PR omrezje na svetu.

In kaksne vsebine se lahko prenasajo s to svetlobno hitrostjo? Edina ziveca radioamaterska aplikacija je DX Cluster, ki gre tudi z 1200 bps. Lahko je pogledas na teletext-u. Na LJ PR nikdar ne vidim vec kot dva uporabnika. Na govornih repetitorjih verjetno noben...

Moja stara mama je govorila: Pes kost ne gloda ampak drugemu je ne da! Podobno je bilo s CW na KV do pred kratkim... Ohranjamo tekovine!

LP MMM S56A

P.S. Ovo pisem iz postelje z notesnikom na 2,4 GHz, moji najvisji radioamaterski frekvenci! Hristos se rodi...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S57S » 07 Jan 2005, 09:36

Pes že ve, zakaj je ne da!

Ne vidim nobenega ralzoga, da bi na PR spustili ljubitelje Down-Loudanja Spielbergovih
filmov. Razen če jim za to zaračunavamo in imamo od njihovega QRM-a neko korist,
ki jo lahko plasiramo nazaj v radioamaterske sfere. Pa še to samo tedaj, če ne ovirajo primarnega radioamaterskega prometa. Toda to sta že dve omejitvi, ki takoj onemogočita konkurenčnost komercialnim posrednikom interneta.

Pes že ve ...

Bolje prazni repetitorji, ki bodo v primeru naravnih nesreč, na voljo za takojšnjo uporabo,
kot pa prenos hrvaških šlagerov ali srbske maše iz Kosova, preko njih. Ali preko
PR. Ali preko UKV. Ali preko KV radioamaterskih frekvenc. AMEN!

Tudi tebi sretan Božić!

73, Aleksander, S57S i KG0IE
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a s56a » 07 Jan 2005, 10:07

S57S> Pa še to samo tedaj, če ne ovirajo primarnega radioamaterskega prometa.

En OM je prijavil 160 m CW kot primarni :-) Jaz bom delal ta ARRL vikend nekoliko višje z RTTY na 50 bauda...
s56a
 


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov