BayCom modem in ostale slow motion skatlice

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

BayCom modem in ostale slow motion skatlice

OdgovorNapisal/-a s56oa » 10 Maj 2004, 22:20

V starih cajtih je S57C izdeloval Baycom modeme za slow motion packet 1200 bps. A se da doticno rec se dobiti, oz. kje dobiti kak ekvivalent za 1200 bps packet?

Kaj pa recimo magicne skatlice, ki imajo noter vse cire care za digitalne nacine dela, od packeta, RTTYa pa do ostalih digi modov? A se da kaj dobit, oz. kaj se najbolj splaca?

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

1200packet

OdgovorNapisal/-a s57bat » 11 Maj 2004, 08:07

Živ

Poglej na googlu pod soundmodem.Meni to dela super.Rabiš samo en tranzistor in tri upore.

73 Tomaž
s57bat
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 11 Maj 2004, 10:14

Kam si dal tretji upor?
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S50DX » 11 Maj 2004, 12:05

Mogoče med SB Line-Out proti MIC na postaji ??
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s57bat » 11 Maj 2004, 12:23

točno
s57bat
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 11 Maj 2004, 13:30

Kolikor mi je Brane - S57C omenil, ni več dobavljiv modemski čip. Mislim pa, da se še dobi MultiModem tiskanino in programiran procesor pri AX elektroniki. Sicer nerad delam reklamo ampak zadeva dela na 300 in 1200 Bell 202 (mislim) in 2400 bd Manchester.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56oa » 14 Maj 2004, 12:19

Imam se ene par vprasanj:

Na prenosniku nimam COM porta, imam pa USB. Kako se kaj za radioamatersko uporabo (razni programi) obnesjo USB -> COM konverterji? OS je Windows XP Pro.
Ali pa je bolje ponucat kar vezje za LPT port?

Kako se pa sploh obnesejo zvocni cipi na prenosnikih, a je kdo morebiti imel probleme? Imam Dell Inspirion 2600, Chipset je Intel-ov, za zvok je zadolzena neka AC'97 zadevscina.

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s55z » 17 Maj 2004, 18:51

Ognjen, sam sem na prenosniku, ki ima en Yamahin zvočni čip, uporabil program Mix2W in postajo kar direktno povezal iz zvočnika na avdio vhod. Pač v potrebe testiranja in Packet na 1200 bps je delal praktično takoj, samo nastavil sem programu željeno modulacijo in hitrost.

Oddaje nisem preizkusil, sem pa razmišljal, kako to izvesti brez serijskih in paralelnih portov, ki jih nimam. Ena varianta je VOX, samo ne vem, če je dovolj hiter (za druge modulacije je najbrž OK-npr RTTY). Če bi se malce poigral s parametri, bi se morda tudi to dalo urediti, samo ne vem, če se da recimo poslati najprej nekaj praznih okvirjev in šele potem informacijo. Torej toliko da vox preklopi na oddajo. Na koncu pa seveda spet zakasnitev preden začne sprejemati koristne podatke, toliko da VOX spusti na sprejem.

Če imaš Intelov nabor in AC'97, je to standardna zadeva in bi moralo vsekakor delat. To je tudi relativno nov in močan računalnik tako, da bi zadeve vsekakor morale biti kompatibilne in sposobne obdelovati podatke...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56oa » 18 Maj 2004, 15:20

s57tda napisal/-a:Ognjen, sam sem na prenosniku, ki ima en Yamahin zvočni čip, uporabil program Mix2W in postajo kar direktno povezal iz zvočnika na avdio vhod. Pač v potrebe testiranja in Packet na 1200 bps je delal praktično takoj, samo nastavil sem programu željeno modulacijo in hitrost.

Oddaje nisem preizkusil, sem pa razmišljal, kako to izvesti brez serijskih in paralelnih portov, ki jih nimam. Ena varianta je VOX, samo ne vem, če je dovolj hiter (za druge modulacije je najbrž OK-npr RTTY). Če bi se malce poigral s parametri, bi se morda tudi to dalo urediti, samo ne vem, če se da recimo poslati najprej nekaj praznih okvirjev in šele potem informacijo. Torej toliko da vox preklopi na oddajo. Na koncu pa seveda spet zakasnitev preden začne sprejemati koristne podatke, toliko da VOX spusti na sprejem.

Če imaš Intelov nabor in AC'97, je to standardna zadeva in bi moralo vsekakor delat. To je tudi relativno nov in močan računalnik tako, da bi zadeve vsekakor morale biti kompatibilne in sposobne obdelovati podatke...


Ja, sem si ze narocil profi skatlico za povezavo mojega Yaesuta in carunalnika, ki ima interni PTT/VOX in bom 2 USB porta na prenosniku raje ponucal za misko in za 1 USB -> COM converter za CAT interface.

Slika

Slika

Zadeva se lahko v EU dobi tule:
http://www.qrpproject.de/UK/signalink1+.htm

Lahko se naroci iz US of A pri proizvajalcu, kjer je cenejsa, ampak na koncu (carine, DDV in visja cena postnine) prides na isto.

Najprej sem razmisljal, da bi si rec zlozil sam, ampak sem se premislil, ker sem vesc samo lotanja, pleharije pa ne, slednja pa prav pride pri zasciti od spricanja VFa, ko delam portable.

Se bomo pricel igrat, ko mi rec dostavijo. Pa se CAT kablovje ter DSP-2 cip cakam, da mi nabavi Teleset.

A kdo ve kako kaj digitalni nacini na 50 MHz? Sem namrec uplenil eno Yagico v radiokubu ter vkup spravil en stolpic in kablovje za portable delo. Kaj nizje po frekvenci nam "tretjekategornikom" v S5 zaenkrat se ne pustijo.

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Maj 2004, 16:28

Ognjeni, zapravil si 100 Euro za S56AL umotvor na naslovu:

http://lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radi ... sk_sch.gif

Audio PTT ze imas vgrajen v vsaki postaji. Cenena metalna ohisja se dobijo v trgovinah z elektroniko.

Na 50 MHz se dela CW in v zadnjem casu WSJT.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56oa » 18 Maj 2004, 18:06

s56a napisal/-a:Ognjeni, zapravil si 100 Euro za S56AL umotvor na naslovu:

http://lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radi ... sk_sch.gif

Audio PTT ze imas vgrajen v vsaki postaji. Cenena metalna ohisja se dobijo v trgovinah z elektroniko.

Na 50 MHz se dela CW in v zadnjem casu WSJT.


A ti jest izgledam, kot clovek, ki z veseljem navija male trafote? :D
Jaz po izobrazbi namrec nisem stromar, ampak strojnik, delam pa ze tricetrt desetletja v softverju, tako da so mi bolj vsec virtualne zadeve. :)

Za samogradnjo sem imel v mislih PTT vezje brez kake locitvene deluxe zadeve, ker moja postaja ima VOX, ki pa je pooooocaseeeen. Alora, mu pride vec ksnu.

Drugace pa skatle za HAM radio kupujem za 10 let ali vec in za kak euro vec se ne sekiram. Raje profi, pa da je za ziher, kot da me vse mine, ker rec ne deluje ali pa krepne po par letih.

No ja, TNC in WBFM za hitri packet smo si ze stesali vkup, ampak to je bilo davnega leta 1997, ko smo bili mladi in nadebudbni. :)

In kaj kot izkuseni starosta in poznavalec priporocas za zacetek dela na digitalnih nacinih (packet itak ze poznamo in je dolgcas). Stari dobri RTTY? Moderni PSK?



73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a S50DX » 18 Maj 2004, 19:16

s56iua napisal/-a:A kdo ve kako kaj digitalni nacini na 50 MHz?


Juh...

Pred dnevi, ko je bil band odprt, sem naklofal nekaj malega v RTTY okoli 50.230 +/-. Ti priporočam da spremljaš tudi DXClus. So kar pridni z objavljanjem. :lol:

Drgač pa laufa tudi PSK31, WSJT, itd... Pridno poslušaj, mogoče pa kje trkneva skupaj... 8)

Bye
A.
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s56oa » 18 Maj 2004, 20:21

s57mha napisal/-a:
s56iua napisal/-a:A kdo ve kako kaj digitalni nacini na 50 MHz?


Juh...

Pred dnevi, ko je bil band odprt, sem naklofal nekaj malega v RTTY okoli 50.230 +/-. Ti priporočam da spremljaš tudi DXClus. So kar pridni z objavljanjem. :lol:

Drgač pa laufa tudi PSK31, WSJT, itd... Pridno poslušaj, mogoče pa kje trkneva skupaj... 8)

Bye
A.


In kaj od programja priporocajo strokovnjaki?

Za WSJT sem naslel naslednje:
http://pulsar.princeton.edu/~joe/K1JT/

Kaj pa recimo za RTTY in druge nacine?

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s55z » 18 Maj 2004, 20:53

Od vseh, kar sem jih do sedaj preizkusil, je najboljši MixW2, pozna "miljon" raznih modulacij in kodiranj (v nedeljo sem se malce igral z njim, pa sem komaj nekaj načinov preizkusil). Mislim, da polna verzija stane cca 50EUR ali nekaj takega, če ni celo brezplačen... Ne vem, preveri. Pa tud tistih cca. 15 kSIT bi dal zanj...

Zadeva podpira CAT, mislim da tudi DXCluster, vodi dnevnik, ko spozna postajo, že ve cono, državo, pa še kup podatkov,... Skratka, ni da ni 8)
Zadnjič spremenil s55z, dne 05 Avg 2004, 14:47, skupaj popravljeno 1 krat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Maj 2004, 21:48

Ognjeni, kot nesojenem strojniku naj bi ti navijanje trafotov bolj ležalo kot spajkanje :-) Vaje iz obdelave pleharije si preskočil v šoli?

Hitro tipkaš na PC in raspali s PSK31. Seveda z MixW2...
s56a
 

Naslednja

Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov