MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a s53sx » 26 Nov 2011, 14:48

Hoj

Ko sem pred cca 20+drobiž leti začel s projektom MRZ, mi ni bilo prav jasno kaj in kam to pelje..
Od TNCjev na SuperVozelj, kot je pač Matjaž ustvarjal..še "frišno" je romalo na hrib...
Ja, takrat sem se v 3DOR klubu dogovoril za gostovanje v njihovi koči na Mrzlici, seveda
pod "pogojem" da sam zgradim vse potrebno in potem tudi vzdržujem...vsak ki je to poskusil
na 1000+ visokem hribu ve da to ni bilo lahko delo....Oni pa so tisto malo lastne rabe (3 TXi po
1W in SV-več ali manj..bistveno manj kot je porabil repetitor na isti lokaciji) poravnali..saj je delalo
za ZRS in vse radioamaterje..

Zadjič pa pride "pisemce"...Slika, da te kap, pravi reklama!

Dobro, nič sramote v tem, da ni denarja..pač ni..tudi jaz ga nimam ravno dosti...

Kak teden nazaj me je Tilen vprašal, ali kaj razmišljam o nadgradnji z novimi Matjaževimi izumi, pa sem res
začel planirat, čeprav malo s stahom...Sedaj pač ne "bo treba" delat :-?
Drznil sem si tudi na davkariji umaknit že napisano izjavo o dodelitvi dela dohodnine, naj gre komu drugemu
še je čas :(

Dotolkla me je pravzaprav infantilna izjava v drugem delu "pisma"..imam težke probleme z razumevanjem;
fizično odstranili in ne odgovarjamo...Halo?
Kot brontosu mi ta novokomponirana retorika sodnih izterjevalcev nikoli ni bila všeč..nekako ne paše na ta svet!

Fantje, dam vam ključe od omare, da ne bo treba vlamljat in se matrat...pa prosim ne metat opreme po travnikih
na Mrzlici, spoštujte naravo! Lahko pa mi vse skupaj pripeljete na dvorišče, ne bom nikomur nič naredu 8)
73 de Joze, s53sx
Uporabniški avatar
s53sx
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: there

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a S53K » 26 Nov 2011, 19:59

Euronews . . .
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a S56WZM » 27 Nov 2011, 10:04

Pozdrav,

zanimivo, da je edina komunikacija, ki jo človek premore od meseca avgusta, ko je bil prvič poslan dopis na vaš naslov glede te težave, ta, da zadeve objavite na forum in iz zadeve naredite senzacijo... To pove vse o vašem odnosu do našega kluba.

Torej, zavoljo razumevanja situacije prilagam še dopis, ko smo ga poslali meseca avgusta:
Slika

Dopis ni napisan nesramno, opisuje težavo, ki jo imamo in to je poraba elektrike na Mrzlici. Spodaj je napisana tudi moja telefonska številka, ki je niste enkrat zavrteli v tem času.

Že dobri dve leti iščemo krivca za visoko porabo (oprostite, 30€ mesečno za te naprave, ki so na Mrzlici je huda poraba, toliko jaz mesečno doma plačujem...) zato smo tudi izvedli meritve z merilniki in pač izkazalo se je, da Packet radio oprema porabi tretjino elektrike. O tem smo se prvič tudi pogovarjali z vami na sestanku meseca februarja (če se ne motim je bil to februar), kjer smo vam tudi ponudili, da postanete član našega društva. Če bi postali član našega društva, bi bila težava tudi takoj rešena.

Zdi se mi skrajno nesramno, da v skoraj petih mesecih niste sposobni stopiti z nami v kontakt in da zadeve rešujete preko interneta, naši člani pa vam na dom prinašajo CQ ZRS, ki ga vaše društvo nima časa prevzeti. Jaz ne mislim zadev reševati na ta način. Kar je napisano v dopisu, ki ste ga prejeli, velja še naprej. Nas pa najdete vsak ponedeljek od 18.00 ure v društvu, da se o zadevi pogovorimo v živo, na kulturen način, ne pa v stilu Sveta na kanalu A....

73 de S56WZM
Marko Zaletel . predsednik S59DOR
S56WZM
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 20 Dec 2001, 01:00
Kraj: Trbovlje CITY - JN76MD

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a s53sx » 27 Nov 2011, 15:06

Še zadnjič

Še vedno ne vem, kako bi odgovoril na tisto "pismo"..problem poznam, že v klubu sem vam povedal..če bi le znali
slišati še koga drugega razen sebe....

Ponovno včlaniti se v vaš klub (potem bi bilo vse rešeno?? :o ) ne mislim, takrat sem vam rekel da denarja
pač nimam, lahko pa vam delno pomagam z dodelitvijo procentov od dohodnine, kar sem tudi naredil (in sedaj
preklical)..premalo?
Senzacija? Jaz ne delam senzacije, jaz sem naredil (s pomočjo prijateljev radioamaterjev) Vozlišče MRZ, kar je
takrat in še dolgo res bila senzacija (tudi profiji niso imeli tako hitre mreže)...sedaj "ste vi na potezi" za delanje
"senzacij"....

Pa še vprašanje..kako ste si pa predstavljali ugasniti MRZ brez da bi to tudi objavili vsaj tukaj, na LEA? ...

Kot sem napisal! Sem že davno mimo točke, ko bi me take in podobne zdrahe okupirale dalj časa, ali pa mi
celo kratile spanec...če mislite tisto opremo še kdaj rabiti, je PROSIM ne zavrzite, če pa rabite prostor, ki
"mi ga zastonj nudite", pa mi prosim ob priliki pripeljite SV in RTXe v dolino (eden 1G2 je celo last S53MV).

Na sestanke ne hodim (doctors orders :D ) Sploh pa, če vam moram tole ponovno razlagat je jasno da
ste del problema in ne del rešitve... :cry:
73 de Joze, s53sx
Uporabniški avatar
s53sx
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: there

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a S56WZM » 27 Nov 2011, 16:58

Pozdrav,

zadeve ne bom reševal po forumu, tako da če kdo hoče kaj več na temo vedeti, mi lahko pošlje zasebno sporočilo, ali pa se oglasi v klub na uradne ure. Bomo poskrbeli, da bo oprema dostavljena v dolino in da se ne bo pometala stran, bomo pa potrebovali ključ do omare (lahko ga vržete v nabiralnik društva v gasilskem domu).

Tudi v interesu našega kluba je, da zadeva deluje, ampak to na žalost finančno ni mogoče. Če ima pa kdo dejansko kakšno rešitev, pa bom zelo vesel, da jo predstavi.

Gospod Jože, še enkrat. Dejstvo ostaja, da ste prvi kontakt o tej zadevi vzpostavili na javnem forumu, kar je za moje pojme neprimerno. Lahko se gre z zadevo v javnost in se tudi v javnosti išče rešitve, ampak če si po štirih mesecih ne vzamete niti toliko časa, da bi človek vedel, da ste sploh prejeli dopis, potem je logična poteza drug dopis. V mojih očeh sploh ni več problem v elektriki, ampak v tem, da niste želeli z društvom stopiti v stik (tudi v prvem dopisu smo napisali, da bi želeli poiskati kakšno dobro rešitev in niti ni nihče položnic zraven pošiljal), ampak niste.

Torej, prvič, zadnjič ali ne vem katerič. Iz moje strani je na javnem forumu to vse na to temo! Sem vam na voljo preko maila, zasebnih sporočil, v dopisu je tudi objavljen moj telefon, ali pa da se v živo pogovorimo.
S56WZM
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 20 Dec 2001, 01:00
Kraj: Trbovlje CITY - JN76MD

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a S56WZM » 27 Nov 2011, 17:45

Pozdrav,

sem rekel, da ne bom pisal več v to temo, pa vseeno. Me je pravkar na telefon klical kolega radioamater (na žalost si nisem zapomnil klicnega znaka, tako da bi bil zelo vesel, če mi na privat napiše še enkrat klicni znak in ime) z razumevanjem in konstruktivnim predlogom.

Definitivno želimo zadevo rešiti (spraviti s hriba tudi za nas ni najboljša rešitev), tako da bomo poskusili kaj rešiti. Zato pozivam tiste, ki ste pripravljeni predstaviti kakšen konstruktiven predlog, da mi ga sporočijo po privat/mail/telefon. Pišete lahko na info@s59dor.net.

73
S56WZM
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 20 Dec 2001, 01:00
Kraj: Trbovlje CITY - JN76MD

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a s57uud » 28 Nov 2011, 21:40

Ne bi, kakor se temu reče, hotel "mešati dreka", a vendar ne morem mimo dejstva, ki ga bom povedal v naslednjih vrsticah.

Nekdo, ki je pripravljen finansirati svoja sredstva v izgradnjo, postavitev ni vzdrževanje packet radio omrežja, ki je na razpolago vsem radioamaterjem ni zato ker je to naredil dolžan še plačevati energijo, ki jo te naprave porabijo.
S tem ko je neko vozljišče dano v uporabo vsem je na nek način postalo last vseh (baje je last zveze rasioamaterjev Slovenije .. ne me držat za jezik). Analogno temu so po tej logiki vsi vsaj delno dolžni pokrivati te stroške.

Nastali problem torej ni v 30 € na mesec, temveč dejansko v pomanjkanju razumevanja te tematike in posledično slabe komunikacije v reševanju tega problema, tako s tehničnega stališča (poraba se mi zdi velika in sumim na napačno meritev), kot tudi s finančnega pogleda.

Sem invalidsko upokojen in prejemem 478 € mesečno. Vkolikor v roku meseca dni ne rešite tega problema, bom sam prispeval ta sredstva, vas vse skupaj naj bo pa pošteno sram !
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a s52ft » 30 Nov 2011, 07:15

Hoj,

tudi sam sem 2x skusal napisati podobno ampak mi ni uspelo napisat na tak nacin kot si ti napisal.
Sem bil prevec custveno razvnet, ko sem prebral neumnosti glede MRZ.
Ce vodstvo kluba ni sposobno poskrbeti za tekoce stroske, potem naj odstopi, ker je definitivno nesposobno ne pa
da unicuje nekaj, v kar je bilo vlozeno ogromno znanja, volje, dela in financ.

Ne rabite komentirat mojega posta, sem le povedal svoje mnenje glede na to da sem skromno tudi sam prispeval
k izgradnji in delovanju MRZ.
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a S57Q » 30 Nov 2011, 11:50

Že leta me v naši ZRS jezi absolutna nesposobnost komuniciranja na relaciji ZRS - članstvo, še bolj pa me moti, da se tudi hami med sabo ne znamo več pomenit. Zgleda, da nas je ta nova demokracija v 20 letih dotolkla do kraja.
Ne obsojam ne Jožeta, ne kluba.

Sam redko uporabljam repetitor, še manj packet, vendar se mi zdi velika škoda, da Mrzlica ugasne na tak način.

Da so problemi, mi je jasno, saj sem sam porabil kar precej energije, da nekako držimo lokacijo na Lisci. Tudi elektriko plačujem. Glavni strošek so "varovalke" - moč z fiksnim delom omrežnine, sama elektrika tako ni noben strošek. Za tri dni ctesta v high pwr izvedbi na 6 bandih, z ogrevanjem, reflektorji, stalno priključen računalnik, hladilnikom ... se nabere za slabo pico brez piva. Toliko Jožetove škatle ne pokurijo v enem letu. Kako razdeliti skupen strošek, je seveda zopet stvar dogovora .....

V imenu Radiokluba AMATER Sevnica, S59DHP, ponujam plačilo električne energije v razumni meri za eno leto.

Pa za božjo voljo ljudje (zgleda, da nam samo ta še lahko pomaga), začnite se pogovarjati !

Lep pozdrav,

de Tone S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

Re: MRZ QRT ...SK? ali sploh lahko odgovoriš na tako pismo?

OdgovorNapisal/-a s52ab » 30 Nov 2011, 13:00

Ma...gledam, opazujem komentarje. Včasih ne vem ali je resnično toliko nezmožnosti komunikacije, nečimrnosti, pritlehnosti, foušije, ignorance...
Žal mi je, da moram reči, da je !
Vendar ta opisani primer je, v primeri z resnično pritlehnostjo, foušijo etc, še zelo nedolžen. Če bi bil samo ta nivo problemov, bi bil, kakor vidite, lahko rešljiv.
Žal so v srži veliko hujši problemi na S5 prostoru in širše. Osebne izkušnje to potrjujejo.
Opisano se bo rešilo, ostalo pa .. :evil:
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov