S5/RG-016 Mokrc, 1.5.2010

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/RG-016 Mokrc, 1.5.2010

OdgovorNapisal/-a S57D » 02 Maj 2010, 11:49

Po velikem uspehu prvih mednarodnih dni SOTA aktivnosti leta 2009, je odločeno, da se dogodek ponovi in tako se tudi letos med prvim majskim vikendom odvija drugi tradicionalni :D International SOTA Weekend. Napovedanih SOTA aktivacij za 1. maj je skoraj za štiri strani:

Slika

SOTA aktivnost bo res množična in ker je vremenska napoved za 1. maj ugodna, se tudi sam odločim, da sodelujem v velikem dogodku in se pridružim ostalim slovenskim SOTA aktivatorjem, ki bomo ta dan s svojo aktivnostjo z vrhov zastopali S5 SOTA.

Ker je marsikateri SOTA vrh 1. maja prizorišče raznih prireditev, sem se odločil, da si izberem tak vrh, na katerem ni množičnega obiska in prvomajskih pohodov. Tako bom imel mir, antene in ostala oprema bodo na varnem in ne bo bojazni, da mi kdo sredi dela zruši anteno. Najbližji vrh, za katerega sem zagotovo vedel, da ni množično obiskan je 1059m visoki Mokrc (na kartah tudi kot Mokrec) s SOTA oznako S5/RG-016. Na poti proti vrhu:

Slika

Jan, S5-RS-091, na vrhu Mokrca. Spodaj desno je v travi označba vrha:

Slika

Vrh je dokaj zaraščen, tako da utegnemo imeti velike težave z razpenjanjem dipol antene, zato sem postavil samo vertikalno anteno za 7MHz. Na vrhu so ostanki starega vojaškega zaklonilnika:

Slika

Zaklonilnik izkoristim za postavljanje opreme. Za mizo mi služi velik kamen:

Slika

Oprema, ki sem jo prinesel na vrh je zložena, priključena in SOTA aktivacija se lahko začne:

Slika

Slika

Slika

Na vrhu je kar pošteno pihalo, tako da so zastavice neprestano plapolale v vetru, prvič tudi S5 SOTA klubska zastavica:

Slika Slika

Na 7MHz je bilo tako kot ponavadi zelo težko dobiti kolikor toliko prosto frekvenco in tudi če sem jo našel, se je hitro našel kdo, ki je začel oddajati kakšen kHz višje ali nižje od mene in mi tako otežil sprejem postaj, ki so me klicale. Delo so mi zelo olajšale postaje, ki so me spotirale na DXclustru in SOTAwatch, še posebno se moram zahvaliti operaterjema IZ1MKZ in S56WRT. Naredil sem veliko število "summit to summit" zvez, med drugimi tudi s hribi v HA, LA, G in DL. SOTA aktivacije Mokrca je uspela in lahko rečem, da je bila lepa, kot metulj, ki me je obiskal na vrhu planine:

Slika

Aktivacija v številkah:
- skupno število zvez: 63 QSO
- 7MHz: 37 QSO
- 70MHz: 4 QSO
- 144MHz: 15 QSO
- 433MHz: 7 QSO
- S2S: 17 QSO
- DXCC: 15 (S5, I, HF, HB9, DM, HA, OE, E7, 9A, OK, YU, ON, LA, GM, G)

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov