S5/CP-017 Gabrška gora

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/CP-017 Gabrška gora

OdgovorNapisal/-a s52o » 09 Apr 2010, 18:16

Danes je bilo lepo sončno vreme, zato je bil čas za novo SOTA aktivacijo. Zjutraj sva z Dejanom S56WDN imela
sestanek in po njem odšla na zasluženo jutranjo kavo. Ker sem jaz imel najavljeno aktivacijo se je zanjo odločil tudi
Dejan. Skupaj sva se odpeljala do izhodišča za aktivacijo Gabrške gore, ki nosi SOTA referenco S5/CP-017.

Po prihodu na vrh sva začela z delom. Najprej sva se oglasila na 432 MHz ssb. Že po nekaj minutah sva v Logu imela
vsak po štiri zveze. Ker ni bilo več odziva sva se premaknila na 433 MHz -fm. Tudi tukaj je šlo zelo dobro in kmalu
sva vzpostavila še devet QSO. Uporabljala sva FT817 in 5 W izhodne moči, antena je mali dvo elementni Mokson.

S57PZ Zvone v akciji:

Slika

Nato sva se oglasila na 70 MHz, Tukaj sva vzpostavila vsak po tri QSO.
S56WDN Dejan pri vzpostavljanju zvez na dveh metrih:

Slika

Po končani aktivaciji na dveh metrih se najprej na KV preselim jaz. Po končanem delu sledi presenečenje:
Dejan S56WDN se odloči, da naredi svojo prvo aktivacijo na 7 MHz. Seveda mu takoj v roke porinem mikrofon.
In Dejan začne z vzpostavljanjem prvih SOTA zvez na KV-ju:

http://www.youtube.com/watch?v=-_O8mRa-gZU

In dnevnik zvez se hitro polni:

Slika

Sledi drugo presenečenje:" DEJAN JE ČIST NOT PADU ! " , enostavno ni več izpustil mikrofona iz rok.
Po dobre pol ure mu zmanjka sogovornikov, zato se preseliva na 50 MHz, kjer vzpostavima še vsak po tri QSO.

Bilanca današnjega dne: skupaj 84 QSO in 10 Dxcc : S5, DL, ON, OZ, G, HB9, HA, SP, I, YU

Hvala vsem za QSO in spote na SOTAwatch in DXclustru.

73, Zvone S57PZ

PS: Opravičujem se za slabo kvaliteto posnetka na mobilnem telefonu.
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: S5/CP-017 Gabrška gora

OdgovorNapisal/-a S57D » 10 Apr 2010, 09:23

Čestitam obema za odlično SOTA aktivacijo. Tudi posnetek je super, prava akcija. :D

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron