S5/CP-031 VRH STANETA KOSCA-RAŠICA

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/CP-031 VRH STANETA KOSCA-RAŠICA

OdgovorNapisal/-a S57GB » 03 Okt 2009, 20:01

ker sem poslušal prigovarjanja naj se le potrudim opisati aktivacijo se bom pa potrudil.ker ne vem iz kakega razloga moj vpis na sota.si ne uspe sledi opis aktivacije tule.

po deževnem petku suha in prijazna tretja sobota v mesecu oktobru gospodovem.odločitev je bila aktivacija vrha omenjenega v naslovu.odločim se za malo-vsaj za nekatere-bolj neobičajno pot in sicer iz Mengša.parkiramo na parkirišču 50m od oranžerije in pričnemo pot ali po trim stezi ali po cesti-po želji.po gozdni poti se vzpnemo do Mengeške koče na Gobavici 434 mnm in nadaljujemo pot v smeri J-JZ.na izbiro sta dve poti po:grebenu 2 urni pohod ali preko Dobena 2 in pol urni pohod.ti časi so bolj tako tako če imaš tempo prideš dosti hitreje.pot je razgibana saj poteka po grebenih hribov Magarovnik 402 mnm in Debelega vrha 595 mnm, ni pa zahtevna(kakor za koga).ker sva spotoma še malo kostanja nabirala sva bila počasnejša pa še vedno v uri in pol na Rašici.vreme lepo,proti gorenjski sicer precej temno in grozeče,proti ostalim delom SLO pa lepo in večinoma sončno.po problačenju sledi vzpon na stolp,priprava PPS-a in akcija.motenj kar precej od anten na stolpu.5w v teleskopsko antenco iz kenwood th-79,napajanje iz akumulatorčka.zdržim kako uro,malo me prepiha a ni hudega.naša pokliče, da se je izgubila med iskanjem gob in kostanja in kaj češ kot da grem v reševalno akcijo.pospravim in jo popiham v hosto iskat svojo ljubljeno in našega malega kužka.sem ju kar hitro našel,malo za ušesa pa hajdi proti izhodišču.a glej ga vrageca naletiva na gobana in se nato obirava po hosti skoraj dve in pol ure.rezultat:vreča kostanja,trije gobani,ščepec štorovk,marele za priboljšek in uživanje v naravi.naš mali kuža ne pokaže utrujenosti do avta-bravo mali-nato pa zaleže kot spodsekan na sedežu.evo toliko.prijetno izkoriščen dan ni kaj.hvala vsem za QSO in do naslednjič.

http://picasaweb.google.com/bostjan.gub ... sica31009#
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov