S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 15 Nov 2019, 03:59

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2009, 22:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Podgrad/Lj
Slavnik sicer nič posebnega, vidim ga z balkona domovanja, a vendar, kakor pravijo prve ne pozabiš nikoli in Slavnik je moja prva, SOTA in zveza nasplošno. Ob prvem vzponu nekaj čez 15. uro po lokalnem času sem uspel narediti le eno zvezo s S57MS/p, ki je klical s KA-014, nebi o tresočem se glasu in dobro da je bil potrpežljiv ob mojem neumevanju klicnega znaka :). Glede na opremo, Wouxun KG-UVD1 z originalno antenico, nisem niti več pričakoval, malo sem še vrtel frekvence in klical, a ni bilo odziva... Na vrhu se je za moje delo zanimal še en angleško govoreči gospod poreklom iz LA, USA, zdelo se mu je interesantno naše klicanje s hribov, lepo je srečati nekoga ki te ne pozdravi z vprašanjem če to lahko policijo poslušaš... Ob sestopu sem pa naletel na mamo in njeno kolegico, ki sta šle gor in sem se obrnil z njima še enkrat proti vrhu. V mojem primeru gre v drugo rado :). V kratkem času dokler so gospe pile čaj sem uspel narediti 6 zvez in prve točke so bile na dlani.

V lovu na boljšo anteno in novimi vrhi,

73 de Deni

PS: Slik ni, vsak začetek je težak, dobro je da sem pozabil samo vodo in fotoaparat ne pa glave in postaje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2009, 00:11 
Odsoten
Tečni Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: jn76gh
Dani bravo! Čestitke za prve zveze!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani