S5/RG-010 Krim, 28.12.2008

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/RG-010 Krim, 28.12.2008

OdgovorNapisal/-a S57D » 29 Dec 2008, 11:19

Še v soboto sem bil prepričan, da bom nedeljo preživel doma, na toplem, zavit v toplo deko, pred HF postajo in nabiral lovske SOTA točke, saj je bilo za nedeljo najavljenih veliko aktivacij v Sloveniji in tujini. Vse se je spremenilo potem, ko sta se Sabina in Zvone dogovorila, da morata nujno, še letos, obiskati Krim, na katerem še nista bila. Krim, S5/RG-010, je s svojimi 1107m nadmorske višine najvišja gora v okolici Ljubljane. Jaz sem na Krimu letos kot prvi aktivator že delal in lahko iz prve roke povem, da je poleti na Krimu dosti lepše in prijaznejše, kot pozimi. Tudi moja pripomba, da je na Krimu sneg in da do tja vodi dokaj nevarna, ozka in v takih vremenskih pogojih zelo spolzka cesta ju ni omajala v prepričanju, da gremo v nedeljo prav na ta hrib, ki se dviga visoko na južnem obrobju Ljubljanskega barja.

In tako smo v nedeljo šli na SOTA aktivacijo Krima. Moje preroške napovedi so se uresničile, saj nam je na poti proti Krimu nasproti pridrvel z veliko preveliko hitrostjo temno zeleni VW Sharan. Na ovinku ga je zaneslo in če se mu v trenutku ne bi umaknil na rob prepada mogoče danes ne bi pisal tega poročila. Verjetno ne bi pisal nobenega poročila več .... :( :cry: Tako sta se avtomobila zgrešila za nekaj centimetrov in norec je oddrvel proti zvonetovem avtomobilu, jaz pa sem lahko adrenalinski prizor samo nemočno opazoval v vzvratnem ogledalu. Tudi drugič se je na srečo vseh izteklo brez trčenja, na centimeter. In tako smo pot po spolzki sneženi cesti lahko nadaljevali.

Avtomobila sva parkirala ob cesti, takoj za odcepom za Krim. Do vrha smo potem po cesti pešačili še eno uro. Na vrhu nas je pričakalo pravo zimsko vzdušje. Vse je bilo okovano v led. Zvone, S57OPZ, tik pod vrhom:

Slika

Na Ljubljanskem barju je bila v primerjavi z razmerami na vrhu prava pomlad. Na tej sliki se vidi del Ljubljanskega barja v soncu, na vrhu pa v led okovane radioamaterske antene repetitorja in hitrih PR linkov:

Slika

Zunanja temperatura je bila -10°C. Občutek mraza je še povečeval veter, ki je neusmiljeno pihal z veliko hitrostjo. Na tej sliki se lepo vidi kako veter krivi vertikalno anteno za 7MHz:

Slika

Zvone, S57OPZ, v akciji na 7MHz:

Slika

Zaradi motenj RTV oddajnika smo na 144MHz uporabili samo najmanjšo anteno. Kljub temu kar nekaj postaj, ki so nas klicale nismo uspeli narediti. In na koncu še skupinska fotografija S57OPZ, S57BNX in S57D:

Slika

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov