S5/KS-007 Kalški greben

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/KS-007 Kalški greben

OdgovorNapisal/-a s53mn » 12 Okt 2008, 14:48

Prekrasna vremenska napoved za vikend je kar klicala v hribe. Ker me je Vrh korena klical že od takrat, ko sem ga "napadal" iz krvavške smeri, je bila odločitev jasna. Kalški greben in Vrh korena.
Pot sem pričel ob polšestih zjutraj od spodnje postaje tovorne žičnice proti Kokrškemu sedlu. (2 uri 15), nadaljeval sem proti Kalški gori (1h) in še ena nadaljna ura do Kalškega grebena.

Slika
Prekrasno vreme (glavo imam rdečo kot kuhan rak, ker nisem imel niti kape niti kreme), niti vetrca. Pogled iz Kalškega grebena proti Storžiču, v ozadju očak Triglav.

Nadaljeval sem na Vrh korena (2 uri). Pot je potekala po grebenu in je lepo razgibana.

Slika
Na Vrhu korena sem si uredil shack, brez da bi se vpisal v Vpisno knjigo, ker je ni v škatli :)

Slika
pot sem nadaljeval čez Kompotelo, nakar sem se spustil v dolino Korošice, kjer sem ujel dobre ljudi, kateri so me odpeljali do mojega avta.

Če potegnem črto, 10 ur hoje, vremena, kakršnega si lahko le želiš; sem zelo zelo zadovoljen :) sploh pa sedaj, ko je utrujenost že popustila.

Album z fotografijami sem obesil na tem linku, kjer na dnu najdeš album z imenom SOTA S5/KS-007 Kalški greben.

73 in čudovit dan vsem, Andrej - S53MN
73 de Andrej - S53MN
s53mn
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 30 Apr 2008, 21:42
Kraj: Ljubljana, JN76GB

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov