Altemaver, S5/CP-001 in Črni vrh, S5/CP-036

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

Altemaver, S5/CP-001 in Črni vrh, S5/CP-036

OdgovorNapisal/-a S57D » 29 Sep 2008, 14:29

Moja Sabina mi ne da,...... spati namreč. :lol: Budilka spet zazvoni ob nečloveški uri, ko vsi pošteni ljudje v nedeljo zjutraj še spijo. Ampak, mi pa ne, mi smo nekaj posebnega, mi moramo na pot navsezgodaj zjutraj. Zmenjeni smo z Zvonetom, S57OPZ, da se dobimo v Škofji Loki ob 7:40. Ja, 7:40, zjutraj, še prej pa je treba pozajtrkovati, pripraviti in spakirati vso mogočo in nemogočo kramo, napraviti sendviče, skuhati čaj,......Sabina je seveda vstala mnogo pred mano, jaz pa sem nezavesten obležal v postelji, saj smo prejšnji dan osvojili Veliki Snežnik in Veliko Slivnico. In danes, v nedeljo, ko vsi počivajo, se odpravljamo na SOTA aktivacijo še dveh vrhov, ki jih na zemljevidih najdemo pod imenoma Altemaver, S5/CP-001 in Črni vrh, S5/CP-036. Koča blizu izhodišča:

Slika

Ratitovec je nadaljevanje grebena Spodnjih Bohinjskih gora, od katerega ga loči Bohinjsko sedlo blizu Soriške planine in doseže najvišjo točko v vrhovih Gladkega vrha 1666 mnm in Altemaverja 1672 mnm. Ratitovec je dolgo travnato sleme, ki poteka v smeri vzhod- zahod in le narahlo valovi. Severna stran Ratitovca je položno pobočje, ki kmalu preide v gozdove Jelovice. Južna pobočja pa strmo padajo na teraso, kjer ležijo vasi Danje, Prtovč, Ravne, Torka in Zabrdo. S terase pod vasmi se gozdovi strmo spuščajo v dolino Selščice. Razgled z Ratitovca je eden izmed najlepših v naših planinah, saj je Ratitovec toliko odmaknjen od osrednjega dela Julijcev, da so le ti videti kot velika enotna gmota. Lepo pa so vidne tudi Karavanke in Kamniške Alpe. Glavne vzpetine na slemenu Ratitovca so: Altemaver (1672 mnm), ki je obenem tudi najvišji vrh grebena, Gladki vrh (1666 mnm), Kremant (1658 mnm), in Kosmati vrh (1644 mnm).(povzeto po http://www.planinec.si ). Pogled na Altemaver:

Slika

Na vrhu , ki je prepaden s treh strani postavimo opremo za KV in UKV aktivacijo. Za KV postavimo vertikalko za 7MHz, na UKVju pa nam služi preizkušena HB9MTN antena.

Slika

Sabino zaradi varnosti "parkirava" v kotanji, kajti s prepadi ni šale!

Slika

Slika

Sabina aktivira vrh samo na UKVju, Zvone na KVju in UKVju, jaz pa samo na KVju. Po uspešni aktivaciji se spustimo v dolino, saj imamo v načrtu še aktivacijo 1486m visokega Črnega vrha, S5/CP-036.

Pomagamo si z opisom poti, ki ga je napisal Jure, S57XX. Kljub temu imamo velike težave, saj pot ni označena in vrh ni markiran, cestna navigacija pa po poti proti cilju zaradi atermičnega stekla izgublja signal in nas pošilja sem ter tja. Jure nam nesebično v ključnih trenutkih pomaga s podatki s pomočjo katerih pridemo do izhodišča in kasneje do cilja.Na koncu ugotovimo, da nas je kljub sumom o napačnem vodenju tudi cestna navigacija vodila v pravo smer. Avtomobila pustimo približno 2km od predvidenega izhodišča, saj je čez gozdno cesto podrta velika smreka. Prostora je izredno malo, komaj toliko, da z veliko potrpežljivosti obrnem avto.

Slika

Pot nadaljujemo peš. Pozor! Ob poti so globoka brezna, zato se držite samo gozdne ceste. Dostop do vrha je mogoč samo po vleki za spravilo lesa. Bodite pozorni na posušeno drevo in rdečo oznako na skali. Tukaj je tudi dovolj prostora za parkiranje in obračanje avta.

Slika

Od tu poteka pot po vleki za spravilo lesa, ki je izjemno strma in mestoma tudi spolzka, zato previdnost ni odveč. Pot nam je prekrižal tudi srnjak. Menda pa se tam okoli potikajo tudi medvedi.

Slika

Tudi ta vrh smo aktivirali na KV in UKV frekvencah. Vsega skupaj smo z obeh vrhov naredili 114 QSOjev.

Slika

Pogled s Črnega vrha proti Triglavu:

Slika

Na koncu bi se rad še enkrat zahvalil Juretu, S57XX, za nesebično pomoč, saj brez njegove pomoči aktivacija Črnega vrha ne bi uspela.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron