S5/TK-020 Bevkov vrh, S5/CP-016 Škofje, S5/CP-021 Kucelj

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/TK-020 Bevkov vrh, S5/CP-016 Škofje, S5/CP-021 Kucelj

OdgovorNapisal/-a S57D » 08 Sep 2008, 08:52

Nedelja zjutraj. Med pripravljanjem zajtrka zazvoni telefon. Kliče me Zvone, S57OPZ:" Tako lepo vreme, jaz pa ne vidim še nobene tvoje najave na SOTAwatch!", se sliši iz slušalke. "Ja, ne vem,.... saj bi šel,... pa ne vem kam,... pojma nimam, se poskušam izmotati", pa mi ne pomaga dosti. Zvone me hitro prepriča, da pridem na njegov konec aktivirat hribe. Hkrati bom testiral tudi njegovo novo portabel tri elementno HB9MTN anteno. In tako na SOTAwatch nisem napisal samo napovedi za aktivacijo enega hriba, ampak za tri. "So skupaj, nimaš kaj zgrešiti, ti povem točno kako prideš do vrhov", je gostobeseden na drugi strani žice Zvone. Hm, trije hribi, to ni tako malo, si mislim, saj sem do sedaj aktiviral samo en hrib dnevno. Mogoče bo pa le šlo, če se odpovem delu na KV in vzamem s seboj samo opremo za UKV. Po telefonu pokličem še Sabino, ki je že zgodaj zjutraj odšla na Šmarno goro, naj se hitro vrne.

Prvi hrib je 1051m visoki Bevkov vrh, S5/TK-020. Na vrhu je kapelica in dve klopci. Vrh je zelo razgleden, kot na dlani leži pred vami dolina Idrijce, za njo Idrijsko hribovje okoli Javornika, Blegoš, Ratitovec in Porezen, levo od Porezna pa celoten greben Spodnjih Bohinjskih gora, ob lepem vremenu pa tudi Krn, Kanin in Matajur. Idilično podobo kvari samo visokonapetostni daljnovod, ki je napeljan v neposredni bližini vrha.

Juhu, klopce, se razveselim. Nič SOTA yoge. Na pohodno palico montirava zvonetovo anteno in začneva z aktivacijo. Nekaj časa delava s teleskopsko anteno, potem priključiva usmerjeno anteno. Učinek je takoj slišen, takoj narediva nekaj 9A postaj. Antena dela odlično, se razveseliva. Bravo HB9MTN in bravo Zvone!

Slika

Drugi hrib je 974m visoki Škofje, S5/CP-016. Vrh je zaraščen in nerazgleden. Označbo vrha izkoristiva za postavitev usmerjene antene. Tudi od tu narediva poleg S5 amaterjev tudi nekaj zvez z 9A.

Slika

Tretji vrh je 920m visoki Kucelj, S5/CP-021. Do vrha pot poteka najprej po kolovozu, potem sledi strm vzpon čez zaraščen travnik.

Slika

Trava je na nekaterih mestih višja od Sabine. Hm, ali je trava tako velika, ali je Sabina tako majhna? :lol:

Slika

Vrh hriba je gosto poraščen, zato se umakneva na rob. Vsi, ki so aktivirali ta hrib so imeli probleme narediti dosti zvez in tudi midva nisva bila izjemi. Izkažejo se lokalni radioamaterji in v logu se nabere 5 zvez.

Slika

Sledi sestop. Okolica hriba je dosti lepša od samega vrha.

Slika

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron