S5/CP-035 Smledniški hrib 3.8.2008

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/CP-035 Smledniški hrib 3.8.2008

OdgovorNapisal/-a S57D » 03 Avg 2008, 19:39

Po sivem meglenem jutru v katerega smo se zbudili v Ljubljanski kotlini se je naredil lep sončni dan, ki je kar sam vabil v naravo na novo dogodivščino v obliki SOTA aktivacije hriba. Od meni bližnjih hribov, ki premorejo SOTA referenčno številko je tudi 517m visoki Smledniški hrib, S5/CP-035. Tokrat me je spremljala na aktivaciji "moja najdražja" Sabina, S57BNX.

Slika

Na vrhu Smledniškega hriba se nahajajo ostanki srednje velikega srednjeveškega gradu imenovanega "Smledniški grad /Stari grad". Najstarejši del gradu je utrjen stražni stolp iz 11.stoletja, ki je služil zemljiškim gospodarjem za obrambo in nadziranje pomembne trgovske poti iz Kamnika do Škofje Loke proti Italiji. Grad so dozidavali do leta 1610. Kasneje grad ni doživel prezidav, zato njegove razvaline predstavljajo najčistejšo obliko gradbenega razvoja srednje velikega slovenskega gradu in so kot take pomemben kulturni in tehnični spomenik vseslovenskega pomena. Grad v zadnjih letih prenavljajo.

Slika

Za postavitev antene in ostale tehnike sem si izbral najvišjo dostopno točko - notranje dvorišče gradu. Tokrat na lokaciji ni nobenih primernih pritrditvenih mest za vrvice KV antene in fiksiranje stolpa, zato tokrat prvič uporabim vse tri kline. Površina grajskega dvorišča je zbita, zato je nujna uporaba malega gumijastega kladiva za zabijanje klinov. Torej, prihodnji aktivatorji, bili ste opozorjeni, kajti brez kladivca ne bo aktivacije. :wink:

Slika

Mali trinožni stolček je na taki lokaciji zlata vreden kos opreme. Namesto mize, ki je ne prenašam v nahrbtniku :lol: sem za postavitev opreme izkoristil skladovnico kamnitih blokov. Kar slišim Zvoneta, S57OPZ: "Luksuz za pet zvezdic, jaz pa treniram SOTA yogo." Zadnji čas, da greva kam skupaj in da mu za udobno delo preuredim kakšen vrh dvatisočaka. :lol:

Slika

V manj kot eni uri aktivacije Smledniškega hriba sem naredil 39 QSOjev. Tudi tokrat sem doživel pravi pileup. Obojestranske zveze sem naredil s 16 DXCC državami: S5, LY, G, F, SM, ON, DJ, LZ, HB9, EW, RA2, IK, YO, SQ, OH, GW. Prejšnji dan sem na SOTA reflektorju pustil povezave do poročil o mojih SOTA aktivacijah. Na moje veselje mi mnogi sogovorniki omenijo, da so videli slike in da so jim zelo všeč, po mailu pa dobim sporočilo, da so moje slike linkali na lokalnem novičarskem strežniku na Nizozemskem. Ugled S5 je v SOTA na zavidljivem nivoju po zaslugi vseh aktivatorjev in lovcev na vrhove. Mnogi na ta način še bolje spoznajo Slovenijo in njene lepote.

In na koncu še pogled iz Smledniškega hriba na okoliško nižavje z bližnjim Zbiljskim jezerom:

Slika

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov