S5/BI-029 Janče 2.8.2008

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/BI-029 Janče 2.8.2008

OdgovorNapisal/-a S57D » 02 Avg 2008, 20:44

Tokrat sem se z bratom podal na Janče, SOTA referenca S5/BI-029. Janče so s 794m nadmorske višine najzahodnejša vzpetina Posavskega hribovja. Hrib je priljubljen cilj izletnikov in pohodnikov od blizu in daleč. Na hrib vodi več poti, ki jih iznajdlivi domačini poimenujejo: Jagodna cesta, Borovničeva cesta, Kostanjeva cesta. Gre seveda za eno in isto cesto, ki se preimenuje glede na letni čas in darove, ki nam jih v tem času nudi narava. Oktobra se vrstijo "kostanjeve nedelje" in na Jančah zadiši po pečenih kostanjih in drugih dobrotah, ki jih pripravijo okoliški prebivalci in ponudijo na stojnicah obiskovalcem Janč. V jesenskem in zimskem času imajo v planinskem domu izvrstne krvavice z zeljem. :P

Janče so tudi pomembna telekomunikacijska točka. Poleg profesionalnih repetitorskih in linkovskih radijskih zvez imamo tudi radioamaterji na Jančah instaliran svoj repetitor za katerega skrbi Borut, S52ZO.

Vremenska napoved je bila vsaj za prvi del dneva ugodna in odprava je dobila zeleno luč za odhod. Po poti sem se že slišal z Jurijem, S57XX/P, ki je tudi aktiviral goro, Tošč S5/CP-013. Dogovoriva se, da se slišiva čet 10 minut, ko bom na vrhu. V daljavi se že vidi vrh Janč s telekomunikacijskim stolpom MORS:
Slika

Dipol anteno sva razprostrla severno od planinskega doma. Tudi Zvone, S57OPZ/P danes aktivira Kladivo, S5/KA-006. Ker z aktivacijo ponavadi začne še pred napovedano uro, ga za vsak slučaj pokličem na GSM, da se ne bi zgrešila. Med sopihanjem, ko hiti vrhu naproti razberem:" nisem ....še... na ....vrhu.....hitim.....grozno vreme.....aktiviral bom.... samo na UKVju .... potem bežim dol.....nevarno!...". Seveda sem potem pustil svojo postajo QAP na 145.575MHz in kasneje smo QSO tudi uspešno realizirali.

Tokratna portabel lokacija. Za večje udobje sem za planinskim domom "zaplenil" staro razmajano klopco:
Slika

Na hribu sem imel tudi zvezo z nizozemskim radioamaterjem PD0RKC, ki mi je poslal sliko svoje postaje med sprejemanjem mojega signala in mp3 zvočno datoteko dela zveze.
Slika

Zvezo sva imela že pred tem, zato si na papir nisem ponovno napisal njegovega znaka. Seveda sem ga med tem pozabil :D , zato ga sredi zveze prosim, da mi še enkrat pove svoj znak:
mp3: http://iss.ontwikkel.nl/AUDIO/02Aug2008S57D_1019UTC.mp3

Za skromnih 10W in doma narejeno dipol anteno imam na Nizozemskem odličen signal. Vsega skupaj sem naredil 57 zvez s 16 DXCC državami: S5, SM, F, G, DL, PA, ON, OZ, EI, GW, EW, AO, OH, SV, IT, SP. Če si Jack, ne smeš manjkat´ :D
Slika

In potem je sledil hitri sestop z gore, kajti bližala se je huda ura z obilnim dežjem in razelektritvami.
Slika

Na poti nazaj po dolini Besnice sva bila priča nenavadnemu prizoru. Lokalni prebivalci si košnjo trave predstavljajo takole:
Slika

Če imaš tako kosilnico, se požvižgaš na ceno goriv. :lol:

73, Miloš S57D
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov