9A/DH-105, Mali Hum

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

9A/DH-105, Mali Hum

OdgovorNapisal/-a S50VD » 01 Sep 2018, 16:12

Fraj popoldne v Komiži na Visu ter želja, da vsaj deloma opravičim obstoj tiste obavtne škatle, ki je nisem uspel zbasati v kabino ter je posledično zavzemala lep del uporabnega prostora v salonu že tako (pre)majhne jadrnice ...

Sicer sem nekaj prčkaril na 20-10 m že prejšnje dni, ampak propagacija je bila očitno slaba. Večinoma sem delal direktno iz jadrnice, zložljiva "whip" antena ter ozemljitev v morje, imel sem sicer narezane različne dolžine žic za end-fed setup, ampak se mi potem ni dalo zadev vleči na jambor ...

Tukaj na vrhu vzpetine nad zalivom Parja blizu Visa.
Slika

Mali Hum sem izbral, ker sem sumil, da bo v turistični sezoni tam precej manj gužve kot na najvišjem vrhu otoka, Humu, in zato, ker na "tamalem" do sedaj še nisem bil, medtem ko sem na velikega že večkrat pešačil. Tokrat sem naklikal alarm na SotaWatch. Da vidim, če bo kaj pripomoglo k večjemu odzivu in enostavnejši aktivaciji ...
Pot do vrha enostavna, od Komiže po cesti za Vis oziroma krajšnicah do prelaza sv. Mihovil (v tem času zrele smokve, enostavno rabutabilno), naprej pa levo po makedamski cesti, od katere se malo pred vrhom odcepi star zaraščen kolovoz, ki vodi direktno na vrh. Sam vrh nerazgleden, makija ter nizko grmičevje, prav na vrhu pa posušena jasa.


Pozabil sem na palico za HB9CVjko, zato je (še bolj neoptimalno kot prejšnjič) končala kar zataknjena na najvišjem grmu.
Slika


Setup v delni senci grma.
Slika

Nato pa na delo ...
Slika

Na 20m alarmu na sotaWatch navkljub ni šlo in ni šlo, band je bil tih z izjemo parih močnih postaj, katere pa me itak niso slišale ...
Na koncu so me rešili dalmatinski brati Hrvati na 2m FM. Ena zveza s kolegom iz bližnje vasice Podhum se je končala celo s povabilom na obisk, ko bi pešačil nazaj, a sem tokrat žal imel pot drugam ... naslednjič.
73 de Damjan S50VD
Radioklub S59EKL
S50VD
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 15 Jul 2018, 14:03

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov