S5/JA-001 TRIGLAV

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/JA-001 TRIGLAV

OdgovorNapisal/-a S51RU » 03 Sep 2015, 10:31

Pohod na Triglav ob 120. obletnici ALJAŽEVEGA STOLPA

SOTA S5/JA-001 ... TRIGLAV 2864 M

Klicni znak: S51RU/P

Datum aktivacije: 31. 08. 2015

Leto 2015 je prineslo kar nekaj okroglih obletnic pretekle zgodovine kot že v naslovu omenjen: Aljažev stolp, 150 let ITU, 90 let IARU, 100 let od začetka prve svetovne vojne, 100 let od začetka bojev na Soči - soška fronta, 70 let od konca druge svetovne vojne, 70 let od odvrženi atomski bombi na Japonsko in še verjetno marsikaj. Za 120. obletnico ALJAŽEVEGA STOLPA, mojih 40 let aktivnega delovanja v radioamaterskem duhu in pri 60 tih sem se odločil opraviti samostojen enodnevni in moj 25. pohod na Triglav. Moj cilj: V enem dnevu gor i dol, narediti minimalno 10 zvez in ostati na vrhu vsaj eno uro. Dobro pripravljen, sem se v zgodnjih jutranjih urah zapeljal v dolino Krme. Nadenem kar težak nahrbtnik z opremo, svetilko na glavo in pot pod noge. Ura odbije točno 4 in po 2 urah zmerne hoje dosežem pastirski stan na Zgornji Krmi. Luna mi je malo pomagala osvetliti pot, a brez svetilke do sem ne bi šlo. Pot se dokaj strmo vzpenja na Konjsko sedlo, katerega dosežem, ko je prve skale obsijalo sonce. Vseskozi me je spremljala tema, tišina in občasno hladen zahodnik. V nadaljevanju poti sem srečeval prve pohodnike, ki so zapuščali Planiko. Še nekaj okljukov in na dom Planika prispem nekaj pred osmo, ko so sončni žarki že kar dodobra ogreli ozračje. Malo okrepčila, nekaj fotk, si nadenem čelado in nadaljujem začrtan vzpon. Povzpnem se na Mali Triglav in srečam kar nekaj pohodnikov iz smeri Kredarice. Vedno bolj atraktivni pogledi po okoliških so hoteli, da naredim nekaj posnetkov. Tisti, ki so prespali in se zgodaj odpravili na vrh so tega že zapuščali. V presledkih so nastali kar precejšnji zastoji in vzpon je potekal sorazmerno zelo počasi. Srečal sem planinskega vodnika Janeza S57HPW z manjšo skupino in Frama in po nekaj besedah nadaljevali pot vsak do svojega cilja. V nadaljevanju počasi vzpon proti vrhu, še kar nekaj zastojev in nekaj pred 10. dosežem svoj cilj. Na vrhu se je gnetlo kar veliko pohodnikov tudi iz sosednjih držav. Najdem si primeren prostor izven gneče, postavim vertikal anteno za 20 M in pripravim ostalo tehniko za pričetek aktivacije Triglava. Pogledi po okolici so bili prekrasni tako, da sem z delom na postaji pričel šele ob 10:20 - prva zveza z DL3HXX - cw. V nadaljevanju sem v 10 minutah naredil 12 zvez iz Evrope med ostalimi tudi iz S5: S57AX, S58UAR in S57TQ. Pospravim vertikalko, pripravim J anteno še za 2M-fm. V 20 minutah naredim še 18 zvez med katerimi sta 2 zvezi S2S: S52AU/P ... S5/KS-007 in OE8YYN/P ... OE/NO-001. Skupno sem naredil 33 zvez. Pospravim vso tehniko in preostali čas izkoristim še za oglede po okolici, izmenjava fotografiranj, nekaj kramljanja, žig v knjižico pohodov in po 2 urah in 15 minut zapustim vrh. Pri sestopu srečam še znanca iz Poljčan našega predsednika krajevne skupnosti Dr. Jagodič ... Srečka Juharta. Nekaj besed, fotografija in nadaljevanje poti. Ob 13. uri prispem nazaj do dom Planika, malo počitka, nekaj okrepčila in počasi pot v dolino. Dohitim zabavne planince iz Kozine, s katerimi smo skupaj po dobrih 4 urah prispeli na izhodišče.

S tem se je moj uspešen 25. vzpon na Triglav končal. Ob 20. uri sem bil doma.

Zahvaljujem se S5 amaterjem, ki so se odzvali na moj klic iz Triglava !

73 de Marjan, S51RU

Utrinki:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
S51RU
 
Prispevkov: 293
Pridružen: 14 Apr 2012, 15:44

Re: S5/JA-001 TRIGLAV

OdgovorNapisal/-a s52on » 03 Sep 2015, 19:37

Marjan ......kaj naj rečem drugega kot ....izjemno ! Res !!! Čestitam !
Hvala tudi za lepe zapise oziroma zelo lepa poročila o tvojih aktivacijah. Vedno jih z veseljem preberem.
Pa seveda čestitke za 60 :D

73 de Miro
s52on
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 09 Jan 2002, 01:00
Kraj: SPODNJE KRASE


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov