S5/JA-066 Črni vrh

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/JA-066 Črni vrh

OdgovorNapisal/-a s57ms » 14 Jun 2012, 23:51

V sredo 6.6. je vremenska napoved obetala nekoliko bolše vreme in sem se odločil, da bom koristil višek ur v službi in odše nekoliko prej z dela na aktivacijo enega zadnjih še neaktiviranih vrhov S5/JA-066 Črni vrh, 1544m. Pred dvemi leti mi je nek poznavalec ob Krnskem jezeru rekel, da je Črni vrh tako samoten, da lahko tam srečam medveda, volka in tudi lisico, če bom imel srečo. Videl sem samo veliko količino bobkov tako, da danes ne bom pisal basni. Pa lepo po vrsti.

Odpeljal sem se do Tolmina, naprej za Kobarid, Bovec in desno v dolino Trente. Za vasjo Soča sem zavil desno in se mimo kampa odpeljal še nekaj sto metrov dokler nisem ponovno zavil desno preko mostu čez potok Vrsnik. Na drugi strani mostu je vas Log in še malo naprej vas Vrsnik kjer sem parkiral na levi strani. Prostora je za nekaj avtomobilov. Garmin mi je na nasprotni strani ceste kazal pot proti sedlu Predel, ki je bil moj vmesni cilj do Črnega vrha. Šel sem po pašniku, kjer naj bi bila pot in se dvignil do naslednjega pašnika, kjer me je ustavil električni pastir (3 žice). Hodil sem okoli ob žici in poskušal kje prečkati oviro a na koncu po pol ure pristal ponovno pri avtu .Po asfaltirani cesti sem šel še nekaj sto metrov naprej, dokler nisem med hišami našel stezice, kjer sem se pričel dvigovati v pravo smer.

Slika
Tudi tu so bili pašniki ograjeni, a samo z žico brez elektrike in sem jih lahko prekoračil. Na robu gozda sem našel pravo pot, ki me je vodila pod daljnovodom do več zapuščenih hiš v naselju Črč. Malo sem hodil med temi hišami in ruševinami dokler nisem ugotovil, da sem zašel preveč levo. Moral sem vodoravno prečiti proti zahodu v smeri prave poti, kot sem jo videl na Garminu. Zaradi velike količine podrtih dreves poti še vedno nisem našel in sem se dvigoval kar ob strugi hudournika in precej više ob večji skali le zavil še malo bolj desno in našel pravo stezico.

Slika
Po njej sem brez problema nadaljeval do večje strmine, kjer je stezica na kratko zavijala in premagala strm prehod. Še nekoliko više se je steza malo položila in kmalu sem bil na sedlu Predel na višini 1282m. Na sedlu je manjša jasa, opazil sem pa tudi manjšo skalo na kateri so bile rdeče oznake parcel. Na sedlu sem se obrnil desno in kar poprek nadaljeval po strmem širokem hrbtu, ki se je vzpenjalo proti vrhu. Do vrha me je čakala še ena ura hoje z iskanjem najlažjih prehodov med podrtimi drevesi po gozdu in čim bolj na sredini širokega hrbta. Ob strani je namreč na obe strani teren prepaden, tako v dolino Lepeno, kot proti Vrsniku od koder sem prišel.

Slika

Tudi vrh je precej zaraščen in okoli ležijo debla. Bolj za hec sem kakšnih 10 minut klical na 2m FM in seveda me nihče ni slišal v tem zakotnem koncu med tednom. Postavil sem še žično anteno za 40m in uspel narediti nekaj zvez, da je bila aktivacija uspešna. Vrnil sem se po isti poti, le čisto na koncu sem šel po stezi mimo nekaj vikendov povsem do glavne ceste. Obstaja še stara pot iz doline Lepene, ki pa je menda še zahtevnejša predvsem orientacijsko, kot sem bral na nekem planinskem forumu. Morda mi bo izziv pot iz Lepene na naslednji aktivaciji Črnega vrha, ko bom poskušal narediti še kakšno zvezo več.

Še nekaj več slik:

https://picasaweb.google.com/s57ms.mark ... 9907197858

73

Marko
s57ms
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Maj 2005, 21:37

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov